Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

Jakie żarówki wybrać ????

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: Jakie żarówki wybrać ????

Postprzez Sebool2006 » 9 lutego 2018, 21:40

Mam mały problem. Mianowicie mam założone żarówki ledowe w pozycjach ledy smd oraz w podświetleniu rejestracji. Po zapaleniu pozycji lewa żarówka gaśnie a w rejestracji ledwo co się pala. W światłach pozycyjnych sa kasowniki błędu spalonej zarowki. Gdzie może tkwic problem?
Przy zwykłych zarowkach w rejestarcji obie pozycje w lampach świecą.
Było niebieskie 1M 1.8 AGN 125km
jest czarne 1P FR 2.0 BWA TFSI 2++ :D
Sebool2006
Cupra R
Cupra R

Auto: Leon FR
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Postprzez brtk » 9 marca 2018, 07:52

Miałem napisać jak sprawują się ledy philipsa z Chin, ale niestety nie dotarły, a miały być w lutym. Oddali chociaż kasę za brak przesyłki w terminie, szkoda że brak testu :)
brtk
Stella +
Stella +

Auto: Toledo 1M
Silnik: AHF 1.9

Postprzez Jachu171 » 8 kwietnia 2018, 14:35

Ja mam założone :
http://allegro.pl/zarowki-osram-silvers ... 56626.html

wszelkie Tungsram i Bosch padały po pół roku. Osram narazie dobry roczek latają i całkiem spoko świecą :brawo:
Jachu171
Stella
Stella

Auto: leon 1
Silnik: AUS 1.6

Postprzez zumba » 10 kwietnia 2018, 19:40

mistrzunio napisał(a):Stronę wcześniej pytałem o żarówki świateł wstecznych, Leon 1M.
Zakupiłem coś takiego, ok. 20 zł szt. Jestem naprawdę zadowolony, duża ilość idealnie czystego białego światła.
Obrazek

Ps. foto przykładowe.

masz link ?
zumba
Signo
Signo

Auto: Leon I

Postprzez Krzyzak » 10 kwietnia 2018, 19:54

Jachu171 napisał(a):wszelkie Tungsram i Bosch padały po pół roku. Osram narazie dobry roczek latają i całkiem spoko świecą :brawo:

u mnie było dokładnie odwrotnie
przetestowałem chyba wszystkie dopuszczone do ruchu philipsy i tungsramy i raz skusiłem się na osram i jedna padła po 2 miesiącach a druga po 4
do tego strumień światła w tym samym aucie był tragicznie słaby
teraz jako halogenowe kupuję philips premium +30% - świecą mi już 3 lata (będzie w sierpniu) i mają najlepszy stosunek jakość/cena
Krzyzak
Stella +
Stella +

Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez mistrzunio » 10 kwietnia 2018, 20:02

GTB... :twisted:
Leon 1M ARL+++ -> viewtopic.php?f=32&t=53448
mistrzunio
Sport
Sport

Auto: Leon 1M
Silnik: ARL 1.9

Postprzez zdenek » 23 kwietnia 2018, 10:59

Kiedyś kupowałem żarówki typu noname, ale powiem wam, że to jest lipa. One mają dosyć krótką żywotnoność. Jest to dodatkowy problem, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do wymiany. Wymiana wcale nie jest taka prosta. Trzeba wykręcać nadkola, filtry powietrza lub inne tego typu elementy co jest dosyć problematyczne.
Np takie Philips Longer Life może i rzeczywiście nie są najtańsze, ale za to ich żywotność jest aż 4x dłuższa od standardowych. Zdarza się, że można na nich przejechać i 100 tys km. Proponuję sprawdzić np tutaj: https://nocar.pl/blog/zarowki-h7-firmy- ... -wyroznia/
zdenek
Stella +
Stella +

Auto: LEON 1.9 TDI
Silnik: BKC 1.9

Postprzez brtk » 18 maja 2018, 21:34

Kupiłem te żarówki i świecą tak:

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Swiatla-Mi ... .-FAN/2202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
brtk
Stella +
Stella +

Postprzez Krzyzak » 19 maja 2018, 21:11

Mam nadzieję, że nie spotkamy się na drodze bo takim delikwentom świecę drogowymi... Skoro nie mają szacunku do innych, to ja też nie pozwolę się oślepiać. I liczę, że stracisz dowód za to.
Krzyzak
Stella +
Stella +

Postprzez brtk » 20 maja 2018, 17:29

Ja się je dobrze ustawi, to nie będą oślepiać. A świecisz delikwentom, którzy nigdy nie ustawiali żarówek albo jadą załadowanym samochodem i nie obniżają świateł w regulacji. Trzeba trochę myśleć, ale życz sobie co chcesz, dzięki :)

Tutaj już po ustawieniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jechałem w nocy i nikt nawet nie mrugnął.. ;)
brtk
Stella +
Stella +

Postprzez Tracer2 » 20 maja 2018, 21:39

Ciekawa aukcja
http://allegro.pl/led-h7-najmniejszy-wy ... 85937.html
i ciekawy opis ...cytuję;
LEDy posiadają homologację E50 wystawiona przez firmę MCCAA (certyfikat załączony w opakowaniu) ale na obecną chwilę przepisy unijne dotyczące źródeł światła w reflektorach zabraniają stosowania innych rozwiązań niż tradycyjne halogeny. Z tego powodu żarówki mogą być używane tylko legalnie w przypadku, kiedy reflektor jest przystosowany do źródeł światła LED w innym przypadku niestety nie można się poruszać z nimi na drogach publicznych. W przyszłości jeśli zmienią się przepisy i UE dopuści do użytku żarówki retrofit, będzie można je używać w pełni legalnie.
bo juz , już miałem kupić :?
Power by ASV było 110KM jest 138 KM by mła, altek Bosch 12V/140A, prowadzi WAZE i AM XL 6.24, założyłem tempomat .
!!!Bardzo dziękuję Kol. Axee za pomoc przy montażu MFA !!! MOJE RADIO viewtopic.php?f=19&t=62714 :)
Tracer2
TopSport
TopSport

Auto: Leon I TDI
Silnik: ASV 1.9

Postprzez Krzyzak » 21 maja 2018, 08:14

oczywiście że Policja zatrzyma DR w takim przypadku - na lampie jest oznaczenie do jakiego źródła światła jest przeznaczona
mój kolega parę lat temu założył xenon do H7 i ktoś mu wymusił pierwszeństwo - mimo, że był niewinny i poszkodowany to sprawca mówił, że go oślepił (był to dzień, godzina 16 latem) i Policja orzekła, że jest współwina, gdyż jego auto nie miało prawa poruszać się po drodze publicznej
ubezpieczyciel także się wypiął, stwierdził, że auto było niesprawne i nie wypłaci pieniążków z OC sprawcy
pozostała sprawa cywilna, którą przegrał gdyż jego auto - jako niedopuszczone do ruchu - nie miało prawa jeździć po tej drodze...

na zdjęciach wyraźnie widać, że nie ma odcięcia światło-cień jak być powinno
może jak będziesz w moim wieku to zrozumiesz, że są ludzie, których wzrok dłużej się adaptuje po takim oślepieniu...
obyś nie trafił na kogoś, kto w efekcie oślepienia straci panowanie nad autem
Krzyzak
Stella +
Stella +

Poprzednia strona

Powrót do VAG - Techniczne Ogólne