Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

Skrzynia biegów Leon 1.6 8v - brak wstecznego.

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Skrzynia biegów Leon 1.6 8v - brak wstecznego.

Postprzez fredek » 1 marca 2018, 20:30

Witam , niestety po ostatnich mrozach skrzynia w Leonie odmawia współpracy , a dokładnie tylko bieg wsteczny znikł.
Pewnego ranka wsiadam do szarej strzały odpalam od strzała , oczywiście garaż nie ogrzewany około -8 , pełen zapału wciskam sprzęgło i zonk bo nie mogę wrzucić biegu wstecznego . Pozostałe biegi od 1 do 5 wchodzą jednym paluszkiem. Jedna , druga , trzecia próba i nic nie da rady więc wku..... poszedłem na kawę do domu . Po kilku godzinach emocje opadły i poszedłem do garażu , splunąłem przez lewe ramię , kopnąłem w koło , odpaliłem brykę i zdziwienie wsteczny wrzucony bez jakiegokolwiek problemu więc czas na powolny objazd miasta zakupy itp. skrzynia i wsteczny bez zarzutu , można powiedzieć idealnie, auto odstawione do garażu . Następnego dnia ponownie podążam do garażu i niestety wstecznego również brak a pozostałe biegi super. Tak więc do sedna tego całego pisania co mogło paść ?? Linki ?? Skrzynia?? Czy może coś pękło , jakiś plastik , sprężyna lub jakaś bzdura . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie , pewnie auto wyląduje u mechanika w najbliższym czasie (planowa wizyta) plus obecna usterka.
Pozdrawiam Radek. :?
fredek
Stella
Stella

Auto: seat leon 1p
Silnik: BSE 1.6

Reklama

Re: Skrzynia biegów Leon 1.6 8v - brak wstecznego.

Postprzez snopek2002 » 2 marca 2018, 00:38

prawdopodobnie przymarza Ci wsteczny bieg. Mam to samo, kiedy jest konkretny mróz, poniżej -10 stopni i auto stoi np. przez całą noc to mam problem z wrzuceniem biegu wstecznego. Szczerze mówiąc jeszcze nie byłem z tym nigdzie u mechanika, więc nie wiem dlaczego tak jest i co dokładnie przymarza ale jak jest mróz w nocy (tak jak teraz) to stawiam tak samochód, abym mógł wyjechać bez wrzucania wstecznego. Po przejechaniu paru km problem znika.

Jakbyś się dowiedział dlaczego tak się dzieję to napisz proszę.

pozdrawiam,
Bartek
snopek2002
Stella
Stella

Auto: leon ii
Silnik: benzyna 1.6 8V

Postprzez Tracer2 » 2 marca 2018, 05:59

Zapewnie olej gęstnieje zbyt mocno. W koncu to hiszpańskie auto. A u nich np.rury od wody lecą na zewnątrz budynków :-P
Power by ASV było 110KM jest 138 KM by mła, altek Bosch 12V/140A, prowadzi WAZE i AM XL 6.24, założyłem tempomat .
!!!Bardzo dziękuję Kol. Axee za pomoc przy montażu MFA !!! MOJE RADIO viewtopic.php?f=19&t=62714 :)
Tracer2
TopSport
TopSport

Auto: Leon I TDI
Silnik: ASV 1.9

Postprzez chlorek » 2 marca 2018, 08:06

Na początek zmień olej.
chlorek
Moderator LC Team
Moderator LC Team

Region: mazowieckie
Auto: Lion FRrrrr
Silnik: CEG 2.0

Postprzez fredek » 18 marca 2018, 17:15

Witam ponownie , niestety wymiana oleju nic nie zmieniła problem pozostał taki sam jak w moim pierwszym poście .
Dodatkowo posprawdzane linki , cięgna i kilka innych dupereli . Ewentualnie podpowie ktoś jaki olej jest zalecany oraz ile wchodzi do skrzyni ??
Chcę sprawdzić po prostu mechanika czy mnie nie robi w balona . Co jest bardzo ciekawe u mechanika auto stało około doby nie dotykane ale w ciepłym garażu i nie było problemu z wrzuceniem wstecznego ( osobiście sprawdzałem ). Natomiast po powrocie do zimnego garażu i postoju nocnym biegu brak. Trochę zgłupiałem mimo że jestem laikiem to takich cudów nie widziałem do tej pory.
Jeżeli macie jakieś pomysły to zapraszam i jeżeli problem zostanie rozwiązany to zostanie dla potomnych.
Oczywiście liczę się również z demontażem skrzyni i zawiezieniem do zakładu który regeneruje skrzynie .
Jeżeli macie jakieś namiary na dobrych i sprawdzonych fachowców to również nie pogardzę.

-- 18 marca 2018, 17:15 --

Mechanicy rozkładają ręce i już 4 się poddało więc zostaje tylko wyjęcie skrzyni i zawiezienie do regeneracji.
Przez kilka dni gdy było ciepło wsteczny był a gdy zrobiło się zimno to znów wsteczny nie wchodzi.
Gdy coś ustalę to dam znać.
fredek
Stella
Stella

Auto: seat leon 1p
Silnik: BSE 1.6

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna