Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Wysokie obroty po odpaleniu (nie zawsze)

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Wysokie obroty po odpaleniu (nie zawsze)

Postprzez TomR » 18 lipca 2018, 21:21

Cześć Wszystkim, dawno mnie tu nie było... Wracam i od razu mam pytanie, a mianowicie: po uruchomieniu silnika najczęściej pierwszy raz danego dnia (bez różnicy czy rano czy po południu) obroty jałowe wędrują w okolice 1300-1500obr/min, spalanie ok 2-3L/h, po kilku, kilkunastu sekundach zaczynają spadać. Jeśli od razu ruszę to silnik utrzymuje wyższe obroty na pierwszym biegu ale po wyjeździe z parkingu obroty spadają do nominalnych. Ktoś mi podpowiedział, że silnik wymusza większe obroty aby szybciej się nagrzać przez rozgrzany płyn chłodniczy, jednak sytuacja nie ma miejsca, gdy odpalam silnik wychodząc z pracy (po 15tej) gdy temperatura jest znacznie wyższa niż rano. Sytuację zaobserwowałem, gdy temperatura na dworze wzrosła powyżej 15-18 stopni Celcjusza.
Czy ktoś ma pomysł co to może się dziać? Jest to coś normalnego czy niekoniecznie?
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
TomR
Stella
Stella

Auto: Leon II FL
Silnik: CAX 1.4

Reklama

Re: Wysokie obroty po odpaleniu (nie zawsze)

Postprzez piotrassenior » 18 lipca 2018, 21:29

Witaj, tak ma być. To normalne, tak jest zaprogramowane ECU i wszystko jest jak należy. W zimę (temp przy 0 bądź poniżej) będzie się tak działo za każdym odpaleniem :-)
Obrazek

"Seat jest tani w zakupie .. a nie utrzymaniu .. myślisz że skończyłeś naprawiać - a wychodzi kolejna rzecz do zrobienia .."
piotrassenior
Cupra
Cupra

Region: wielkopolskie
Auto: VW Golf
Silnik: benzyna inny

Postprzez TomR » 26 lipca 2018, 21:19

Tylko coś takiego nie działo mi się zimą (auto mam od jesieni) a zaczęło się to pojawiać właśnie gdy przyszło lato i zrobiło się ciepło z rana.
TomR
Stella
Stella

Postprzez wojtassdl » 27 lipca 2018, 08:07

Mam ten sam silnik co Ty i umnie podwyższone obroty są na poziomie może 1100-1200 przy uruchomieniu na zimnym silniku. Przy kolejnych odpaleniach są poniżej 1000.
wojtassdl
Stella +
Stella +

Region: mazowieckie
Auto: Leon 1P

Postprzez Pandeska » 5 sierpnia 2018, 08:53

To prawda do dzisiejszego dnia tez mnie to ciekawiło ale widze ze podwyzszone obroty przez chwilę na poczatku to norma...
Pandeska
Stella +
Stella +

Region: zachodniopomorskie
Auto: Leon 2.0 TFSI 1P1
Silnik: BWA 2.0

Postprzez TomR » 23 sierpnia 2018, 12:12

A też macie objawy szarpania przy przyspieszaniu zaraz po odpaleniu? Szarpanie zaczyna się w okolicach 1500-2000 obr tak jak turbo zaczyna dmuchać...
I na początku słychać jakiś dziwny dźwięk, jakby metaliczny przy zwiększaniu obrotów silnika (coś z turbo?). Wie ktoś coś?
TomR
Stella
Stella

Postprzez wojtassdl » 23 sierpnia 2018, 15:56

Mialem taki objaw i spodziewałem sie najgorszego czyli wyrobienia się trzpienia/ośki od zaworu wastgate w kolektorze wydechowym (zintegrowany z samą turbiną) także możesz sprawdzić czy zapisało Ci błąd doładowania albo czy sam zaworek nie jest luźny.

Poglądowe video:
https://www.youtube.com/watch?v=7fk6cSDE3hE

Po podjechaniu do ASO okazało się, że mam wypadający zapłon na jedym z cylindrów - rekomendacja to w pierwszej kolejności wymiana świec (480 zł w ASO :|) a jak nie pomoże to wymiana cewki. U mnie problem minął po wymianie świeczek.

Pozdro
wojtassdl
Stella +
Stella +

Region: mazowieckie
Auto: Leon 1P

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna