Reklama

Leon Cupra 2.0 TFSI 240KM świeci EPC i kontrola Trakcji

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Leon Cupra 2.0 TFSI 240KM świeci EPC i kontrola Trakcji

Postprzez kopek » 2 sierpnia 2012, 19:55

Po podpięciu kompa mechanik stwierdził jakieś błedy przepustnicy że albo przepustnica do wymiany albo coś źle podpięte . Auto ma dziwne obiawy jak odpale chodzi jak sejko krztusi i dziwnie pierdzi coś od spodu jak by powietrze gdzieś uciekało nie chce wskoczyć na obroty Max 3 tys jak go zgaszę chwile postoi błąd się usuwa i auto ciągnie jak młody źrebak jednak po zagrzaniu problem wraca co jakiś czas i auto traci moc raz można jeździć dzień ze nic się nie włącza a czasami cały czas mam błędy na kokpicie z tym EPC i trakcja i tym wykrzyknikiem ( ! ) czy coś takiego czy ktoś miał podobne objawy ? Proszę o pomoc bo jeszcze jestem Świeżakiem w Seacie i grupie VAGa

-- 30 lipca 2012, 10:57 --

darza się, że zapala się żółta kontrolka EPC + kontrolka "ślizgającego się autka" czasem do tego Check ale nie zawsze auto wtedy traci moc i na wolnych obrotach trzęsie i przygasa, niekiedy są problemy z odpaleniem po takiej akcji tzn nie zapali za pierwszym razem tylko trzeba wyłączyć zapłon i jeszcze raz uruchomić rozrusznik i wtedy zapala normalnie. Po zgaszeniu i zapaleniu wszystko wraca do normy, ma moc i jedzie OK.

Zrobiłem sobie diagnostykę, pokazało przepustnicę, podmieniłem pojeździłem, dalej to samo.

-- 30 lipca 2012, 13:54 --

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=80549

kilka ciekawych informacji na temat tego problemu jak by ktoś potrzebował

-- 2 sierpnia 2012, 20:48 --

Usterka naprawiona pęknięty układ dolotowy po sklejeniu autko chodzi jak młody źrebak :) błędy zniknęły :) Dokładnie był pęknięty dolot na mocowaniach do silnika są takie gumy na jednej miałem sporą dziurę i ciągało lewe powietrze i prawdopodobnie przepływomierz źle mierzył dopływ powietrza jak ktoś będzie miał podobne problemy polecam ściągnąć i sprawdzić dokładnie układ dolotowy od spodu .
kopek
Stella +
Stella +

Auto: Leon

Reklama

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna