Reklama

Kontrolka systemu kontroli spalin nie gaśnie

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Kontrolka systemu kontroli spalin nie gaśnie

Postprzez Lukasz103 » 3 września 2013, 22:12

Witam od niedawna posiadaczem Leona 2.0 fr i nie mam zbyt wielkiego doświadczenia więc proszę o wyrozumiałość.Kilka dni temu serwisowałem auto w Solo, gdzie był wymieniony rozżąd,olej,wszystkie filtry oraz tarcze(auto ma przebieg 157 tyś km oraz pełną dokumentacje serwisową ,zostało zakupione w Holandii ) Dzień po serwisie wyruszyłem w drogę powrotną do Holandii, przejechałem ok1700 kilometrów.Podczas drogi i już na miejscu auto spisywało się rewelacyjnie bez żadnych problemów aż nagle podczas drogi do pracy zaświeciła się lampka systemu kontroli spalin.Mój brak doświadzenia oraz wgląd kontrolki przedstawiającej coś jak mały kranik podpowiedział mi że to ubytek oleju(czytałem wcześniej o pobieraniu oleju w silnikach 2.0TFSI)więc czym predzej kupiłem ten sam olej który był wlany na serwisie Castrol Edge 5w30 i dolałem ok 1,5 l.Lampka nadal świeciła więc wlałem jeszcze 1litr.Efekt jest taki że lampka nadal świeci a gdy sprawdziłem stan oleju na zimnym silniku jest Max.Bardzo proszę o pomoc odnośnie tego co powinienem teraz zrobić czy nie zniszcze silnika jeżdżąc autem do pracy
Lukasz103
Stella
Stella

Auto: Leon Fr
silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: Odp: Kontrolka systemu kontroli spalin nie gaśnie

Postprzez CzykuCzyk » 3 września 2013, 23:19

Ikonka kranika jest ikonka filtra czasteczek stalych(DPF). Najprawdpodobniej masz zapchany ten filterek. Poza tym nie wierze, ze po tak dlugiej trasie Ci sie dobrze nie wypalil DPF. Musisz pojechac do mechanika, ktory ma VAGa i musi przez komputer wymusic Ci procedure wypalania.
Był niebieski 1M 1,9 TDI ALH+
Jest grafitowy 1P 1,9 TDI BLS+ by MastersTuning
ObrazekObrazek
CzykuCzyk
LeonClub Team
LeonClub Team

Auto: Leon 1P
silnik: BLS 1.9

Re: Kontrolka systemu kontroli spalin nie gaśnie

Postprzez miroA3 » 4 września 2013, 05:46

CzykuCzyk napisał(a):jest ikonka filtra czasteczek stalych(DPF). Najprawdpodobniej masz zapchany ten filterek. Poza tym nie wierze, ze po tak dlugiej trasie Ci sie dobrze nie wypalil DPF. Musisz pojechac do mechanika, ktory ma VAGa i musi przez komputer wymusic Ci procedure wypalania.

zauwaz w jakim dziale jest temat, co kolega ma w awatarze i o jakim silniku pisze w samym poscie

Lukasz103,

jesli swieci Ci ciagle kontrolka silnika, to w TFSI oznacza bledy w ukladzie wydechowym, np problem z sonda lambda
na zegarach nie wyswietlil sie zaden komunikat ?? czesto sa to problemy z paliwem
bez podpiecia pod komputer i zczytania bledu jest to wrozenie

Obrazek

druga sprawa to olej, do silnika w ktorego wchodzi 4.5-4.7l oleju , Ty wlales jeszcze 2.5l ?!!
katastrofa
miroA3
Sport
Sport

Auto: FR 2.0 TSI

Postprzez Lukasz103 » 4 września 2013, 07:56

Co powinien teraz zrobić? Nie chce wysadzić silnika
Lukasz103
Stella
Stella

Postprzez skiba » 4 września 2013, 08:10

sprawdzić poziom oleju,jak jest za dużo-strzykawka z wężykiem i odessać.
Potem na komputer sprawdzić błąd
skiba
Signo
Signo

Auto: Leon

Postprzez Qrczaq » 4 września 2013, 08:12

1. Sczytaj błędy od tego zacznij.
2. Sprawdź czy CI dobrze dolot złożyli, może masz pękniętą obudowę na silniku.
3. Sprawdzić stan sond przy kacie
4. Wyczyścić błędy i zalać dobrej benzyny. 98-100 oktan.
Obrazek

Seat Leon 1P Cupra 4xxHP/5xxNM Stage 4 TuneFORCE

Chesz wiedzieć więcej !?!?!?
Qrczaq
Sport
Sport

Auto: Seat Leon Cura
silnik: BWJ 2.0

Postprzez Lukasz103 » 15 września 2013, 09:32

Właśnie rozmawiałem z mechanikiem mam nie włączać silnika ze względu na nadmiar oleju i zcholować auto do warsztatu Tam spóścimy nadmiar oleju i podłączony vaga Przejechałem już z tą ilością oleju pare kilometrów mam nadzieje że nie narobiłem więcej szkód

-- 15 września 2013, 09:33 --

Witam po ostatniej wizycie u mechanika było wszystko ok.Spóściłem nadmiar oleju ,podłączyliśmy vaga który pokazał zero błędów a po odłączeniu kontrolka zgasła.Od tamtej pory tankowałem 98 ale wczoraj przez zapomnienie zatankowałem 95 na stacji BP i kontrolka znowu świeci.Czy to możliwe że silnik jest tak wrażliwy na paliwo? Czy to inny problem bo wcześniej wiele razy tankowałem 95 i nic się nie działo?

-- 15 września 2013, 10:32 --

Małe sprostowanie w temacie posta podałem ze to kontrolka systemu spalin a to jest kontrolka check engine jest to Leon 2.0tfsi Fr 200koni
Lukasz103
Stella
Stella

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna