Temp. cieczy spada poniżej 90 co jakiś czas

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Temp. cieczy spada poniżej 90 co jakiś czas

Postprzez Premo » 13 października 2015, 12:14

Witam. Na samym początku od razu piszę, że nie znalazłem podobnego tematu z tym silnikiem.
Otóż posiadam Leona z silnikiem 2.0 TFSI BWJ. Jakiś czas temu zauważyłem na trasie spadek temperatury cieczy
nie więcej niż 75 stopni i powrót do 90. Gdy jeździłem po mieście wszystko było ok. Teraz temperatura spada i wraca
również w mieście. Silnik nagrzewa się jak zawsze (w takim samym czasie) tyle, że spada co jakiś czas temp.
Ogrzewanie działa już normalnie po kilkuset metrach. Teraz moje pytanie brzmi czy ktoś miał już coś podobnego?
Myślę, że to może być termostat. Proszę o odpowiedź/opinię.
Premo
Stella
Stella

Auto: Leon 1P
silnik: BWJ 2.0

Reklama

Re: Temp. cieczy spada poniżej 90 co jakiś czas

Postprzez bad » 13 października 2015, 12:37

Objawy wakazuja termostat.
Leon 1P Stylance + Sport Up
bad
Sport
Sport

Auto: Leon II Stylance
silnik: BSE 1.6

Postprzez vincentok » 15 października 2015, 10:14

Witam mój silnik to BWA ale one są podobne, mi samochód nie mógł się dogrzać od 70 do 90 stopni, zajmowało mu to dużo kilometrów, czasem jak już miał 90 to przy jeździe pow. 80 km/h potrafiłą temperatura spaść do 80st. Vag nie wykazywał żadnych usterek wszystkie czujniki sprawne, wentylatory także. Wymieniłem termostat na ogyginał z ASO koszt coś koło 240 zł, i jak ręką odjął, samochód szybko nabiera temp roboczej do 90 stopni i temp stoi jak pała nastolatka :-D
vincentok
Stella +
Stella +

Auto: Leon 1P 2.0 TFSI FR
silnik: BWA 2.0

Postprzez Premo » 21 października 2015, 17:12

Podaję rozwiązanie jakby ktoś w przyszłości miał podobny problem. Wszystkiemu winien był termostat, teraz wskazówka stoi na baczność.
Koszty z tym związane to 75 zł termostat i 200 zł montaż, trochę zabolało jak na taką pierdółkę. Ale to i tak lepiej. Za sam termostat w ASO VW chcieli 235 zł, a na allegro było to samo tylko bez znaczka VW/Audi. Sposób jak i jakość wykonania części była taka sama.
Premo
Stella
Stella

Postprzez kejfree » 22 października 2015, 18:06

Ja mam podobne objawy i ten sam silnik, tzn. BWJ. Z tym, że ponoc termostat do BWJ to koszt ok. 800zł, bo jest jakiś inny ( specyficzny) niż pozostale do innych silnikow. No i trzeba zdjąc kolektor ssący. Pytanie do Premo: masz może nr części tego termostatu, który wsadziłeś do swojej cupry?
kejfree
Stella +
Stella +

Auto: Leon Cupra 1P

Postprzez Premo » 22 października 2015, 21:21

kejfree napisał(a):Ja mam podobne objawy i ten sam silnik, tzn. BWJ. Z tym, że ponoc termostat do BWJ to koszt ok. 800zł, bo jest jakiś inny ( specyficzny) niż pozostale do innych silnikow. No i trzeba zdjąc kolektor ssący. Pytanie do Premo: masz może nr części tego termostatu, który wsadziłeś do swojej cupry?

Nic nie trzeba 800 zł wydawać, w ASO kosztuje 235 zł, a ja kupiłem to samo tylko bez znaczków firmowych za 75 zł tutaj: http://allegro.pl/behr-termostat-audi-a3-tt-leon-toledo-iii-2-0-tfsi-i5044349793.html, praktycznie na drugi dzień miałem go już u siebie. Wymiana w warsztacie kosztowała mnie 200 zł.
A jeżeli chcesz sam wymienić to tutaj jest filmik: https://www.youtube.com/watch?v=nZDMexvOlmU
Premo
Stella
Stella

Postprzez kejfree » 23 października 2015, 07:34

Premo - dzięki wielkie. :calus:
kejfree
Stella +
Stella +

Postprzez vincentok » 23 października 2015, 11:35

Tylko napisz Premo jak ci się sprawuje ten nowy termostat, bo z tego co czytałem to rzadko kiedy zamiennik dobrze działa, dlatego ja wolałem kupić oryginał mimo że też nie lubię przepłacać za napis, bo niestety wymiana jest problemowa, ja zapłaciłem za usługę 100zł ale mechanik wymienił mi jeszcze popychacz pompy paliwa.
vincentok
Stella +
Stella +

Auto: Leon 1P 2.0 TFSI FR
silnik: BWA 2.0

Postprzez Premo » 23 października 2015, 18:19

vincentok napisał(a):Tylko napisz Premo jak ci się sprawuje ten nowy termostat, bo z tego co czytałem to rzadko kiedy zamiennik dobrze działa, dlatego ja wolałem kupić oryginał mimo że też nie lubię przepłacać za napis, bo niestety wymiana jest problemowa, ja zapłaciłem za usługę 100zł ale mechanik wymienił mi jeszcze popychacz pompy paliwa.

Na razie przejechałem zróżnicowanym stylem jazdy 60km od wymiany i wszystko jest ok. Jeżeli coś będzie nie tak to oczywiście dam znać.
Premo
Stella
Stella

Postprzez winner4 » 1 listopada 2015, 16:24

Też chyba muszę go wymienić i pewnie zrobię to podczas czyszczenia kolektora. Temperatura potrafi spaść do 80*C jak np. jadę bez obciążenia silnika z jakiegoś wzniesienia.
winner4
Sport
Sport

Auto: Cupra 1P

Postprzez msz » 13 listopada 2015, 12:29

to normalne, że spada do 80 C. U mnie jak zjeżdżam z góry na 6 biegu, przez dystans ok 2 km z prędkością ok 100km/h, z odpuszczonym gazem - sterownik nie podaje wtedy paliwa, spalanie 0/100. To chyba normalne, że gdy nie ma spalania to nic się nie grzeje a pompa wody cały czas chodzi a jeszcze jak dodać włączone ogrzewanie to efekt jest szybszy. Na końcu takiego zjazdu komputer OBD pokazuje nawet 78 C przy temperaturze zewnętrznej ok 10 C.
Obrazek
msz
Signo
Signo

Auto: Seat Leon Cupra R
silnik: CDL 2.0

Postprzez winner4 » 21 listopada 2015, 18:39

No właśnie nie wiem czy to do końca normalne. Rozumiem różnice 2-3 stopni, ale nie 12. U mnie co prawda nigdy nie spada poniżej 80, ale często spada w okolice 85 gdy jadę bez obciążenia.
winner4
Sport
Sport

Auto: Cupra 1P

Postprzez PiotrAs » 22 grudnia 2016, 13:42

Miałem to samo w BWJ - po wymianie termostatu na Behr z Allegro ani drgnie.
PiotrAs
Stella
Stella

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna