Reklama

Leon FR 2.0 TFSI BWA Stukanie

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Leon FR 2.0 TFSI BWA Stukanie

Postprzez Kuba_Leon_FR » 5 grudnia 2016, 14:02

Witam
Jestem tu nowy próbowałem przeszukać tematy i wydaje mi się że nic nie znalazłem.
Wydawało mi się że stałem się szczęśliwym posiadaczem Leona, lecz on pokazuje całkiem co innego.
Mianowicie kupiony z przebiegiem 98kk od razu po kupnie zmiana paska PK oraz napinacza wraz z rolką. Wszystko sprawne aktualnie 110kk i pojawiło się delikatnie pukanie połączone tak jak by z ruchem obrotowym w okolicach nóg pasażera czyli na dole z prawej strony tylko na wolnych obrotach. Demontowałem Pasek PK aby wykluczyć alternator, kompresor klimy oraz napinacz. Mimo to nadal słychać.
Słuchając z kanału hałas wydobywa się z pod miski olejowej bądź z okolic miski od strony rozrządu na dole. Olej 5W-40 Valvoline Max Life wymieniany co 12kk, właśnie przyszedł czas na wymianę. Czy były w silnikach 2.0 TFSI BWA kłopoty z pompą oleju bądź z napędem pompy oleju ?
Proszę o pomoc.
Zaznaczam że nie robiłem w silniku kompletnie nic po za wyminą świec, wszystkich filtrów wraz z olejem, oraz paska PK wraz z napinaczem.
Słyszałem coś o popychaczu pompy paliwa oraz o jakimś DV o nagarze ale mimo tego że jestem mechanikiem do silniki TFSI są mi obce.
Pozdrawiam KUBA
Kuba_Leon_FR
Stella
Stella

Auto: Seat Leon 1P FR
silnik: BWA 2.0

Reklama

Re: Leon FR 2.0 TFSI BWA Stukanie

Postprzez winner4 » 5 grudnia 2016, 17:28

Zrzucaj czym prędzej pompę paliwa wysokiego ciśnienia i sprawdź czy popychacz nie poleciał, potem będziemy dalej myśleć, ale od tego koniecznie musisz zacząć (mimo, że dźwięk może się wydawać z innej okolicy).
winner4
Sport
Sport

Auto: Cupra 1P
silnik: BWJ 2.0

Postprzez sleeper » 5 grudnia 2016, 18:39

Kuba_Leon_FR, rób jak najszybciej to co wskazał winner4 bo to prawdopodobne i w sumie najłatwiejsze w diagnozie
znany mi jest niestety przypadek że taki dźwięk (metaliczne stukanie) wydawała panewka i skończyło się wymianą całego silnika :roll:
SKODA Octavia 2.0 TDI RS CEGA 204KM
Obrazek
SEAT Leon Cupra 2.0 BWJ 240KM
Obrazek
sleeper
Różowy Miś

Auto: Cupra

Postprzez Kuba_Leon_FR » 5 grudnia 2016, 19:36

Dziekuje Panowie za poradę też o tym myślałem, wiecie może jak się do tego zabrać zawsze to łatwiej jeśli ktoś może wytłumaczyć. Jeśli rozbiorę to i tak złożę na fabrycznie nowym popychaczu czy należy przestrzrgać jakis zasad przy składaniu ? Na co zwrócić uwagę ? Czy potrzebuje jakis uszczelek pompy paliwa do złożenia na nowym popychaczu ?
Wydaje mi się że stukanie Panewki by się nasilało po przejechaniu jakiegoś tam dystansu. Zauważyłem to po zwykłym wyjeździe do miasta. Wydaje mi się że Panwekę rownież było by słychać przy wyższych obrotach i nie był by to taki obrotowy dziwek.
Kuba_Leon_FR
Stella
Stella

Postprzez winner4 » 5 grudnia 2016, 21:49

- popychacz pompy paliwa: 06D 109 309 C
- uszczelka pompy paliwa: 06E 127 248 zamienia się na WHT005184

To musisz mieć biorąc się za pompę, bo często uszczelka jest mocno sparciała i trzeba ją wymienić (a nawet jeśli nie jest to powinno się). Oprócz tego innych zasad nie ma. W skrócie to tak: odkręcasz odpowietrznik > wykręcasz 3 szpilki pompy > odpinasz wtyczkę czujnika > odkręcasz złącze wysokociśnieniowe na metalowej rurce od dołu > wypinasz plastikowy przewód idący z odmy do kolektora. Odchylasz pompę i sprawdzasz w jakim stanie jest popychacz, wystarczy w niego wsadzić palec i go wyjąć, nie ma żadnego zabezpieczenia. Oby nie było w nim dziury, bo może być źle. Good luck ;)
winner4
Sport
Sport

Auto: Cupra 1P

Postprzez Kuba_Leon_FR » 4 stycznia 2017, 17:39

W Leonie zrobione to co podpowiedzieliście lecz popychacz był w dobrym stanie mimo wszystko zamontowałem nowy, z niwą uszczelką z góry dziekuje za numerki. Dla pewności zdemontowałem miskę olejową z nadzieją że coś znajdę i bede wiedział skąd dochodzi niepokojące stukanie. Lecz oprócz jednego opilka wyglądającego jak niedoróbek po procesie produkcji w smoku który nie był ferromagnetyczny nie znalazłem nic.
Wyczyściłem smok wymieniłem uszczelkę smoka ba wejściu do piny oleju. Wszystko pięknie wymyłem Cleanerem podkładałem Leon dostał niwy olej Valvoline VR1 5w50 i sprawa ucichła.
Z góry dziekuje za pomoc :)
Kuba_Leon_FR
Stella
Stella

Postprzez Junior_Battle » 27 marca 2017, 19:52

Cześć, dołączam się do pytania.

Seat Leon II 2.0 tfsi 185 bwa 2006r
Od zakupu denerwowalo mnie stukanie + terkotanie jak diesel, na rozgrzanym silniku na luzie gdzie auto stało.

Wymieniłem więc standard: Olej + filtry, pasek, pompę wody + napinacz + łańcuch.

Po wymianie łancucha - był faktycznie rozciągnięty i terkotanie faktycznie zniknęło - albo się zmniejszyło (takie mam wrażenie - w środku jest MEGA cicho)...

Ale głupie stukanie pozostało i aktywuje się po chwili stania jak na filmie... (widoczne od 11 sekundy)

https://www.youtube.com/watch?v=CHaHzo2ovv0

dla porównania zimny.. ( https://www.youtube.com/watch?v=gNyJ1JSOuyk )

Co to? popychacz?

Dzięki za pomoc.
Junior_Battle
Stella
Stella

Auto: Leon 1P

Postprzez msz » 19 kwietnia 2017, 18:10

ten pierwszy filmik to brzmi coś jak zawór EVAP:

ale to na zimno to faktycznie może być popychacz albo napinacz łańcucha faz rorządu (tego od strony pompy paliwa)

i tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=X9bHn3FiHJA&t
Obrazek
msz
Signo
Signo

Auto: Seat Leon Cupra R
silnik: CDL 2.0

Powrót do Leon 2 - Techniczne Benzyna