Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

Przygasające światła wsteczne.

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Przygasające światła wsteczne.

Postprzez Luqaa » 11 stycznia 2018, 20:53

Cześć,

gdy puszczam sprzęgło i dochodzi do momentu "brania", światła wstecznego gasną. Wystarczy wcisnąć je do końca i zaczynają normalnie świecić. Miał ktoś z Was podobny problem?
Myślałem, że problem leży w czujniki bądź elektronice, ale dziś dowiedziałem się, że równie dobrze problemem może być sama skrzynia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Luqaa
Stella
Stella

Auto: Leos
Silnik: ASV 1.9

Reklama

Re: Przypadające światła wsteczne.

Postprzez Tracer2 » 12 stycznia 2018, 06:44

Wciskaj pedał sprzęgła, a nie światła :mrgreen:
Właściwie to można by cały samochód wymienić.
Czujnik wymieniłeś ? Przewody przy nim całe ?
Power by ASV było 110KM jest 138 KM by mła, altek Bosch 12V/140A, prowadzi WAZE i AM XL 6.24, założyłem tempomat .
!!!Bardzo dziękuję Kol. Axee za pomoc przy montażu MFA !!! MOJE RADIO viewtopic.php?f=19&t=62714 :)
Tracer2
TopSport
TopSport

Auto: Leon I TDI
Silnik: ASV 1.9

Re: Przypadające światła wsteczne.

Postprzez adams » 12 stycznia 2018, 10:34

A wiesz, że też się zastanawiałem jak chce wcisnąć te światła wsteczne do końca :D
Tracer2 napisał(a):Właściwie to można by cały samochód wymienić.

Tracer2 złośliwiec jesteś...
Nie wymieniaj całego auta. Zawsze możesz wymienić skrzynię biegów i wkręcić swój stary czujnik - wtedy będziesz wiedział czy wina leżała po stronie skrzyni biegów czy nie.

A tak serio. Czujnik skrzyni biegów nie musi być oryginalny z ASO a zamiennik kosztuje 2-3 dyszki. W bagażniku we wlepce masz wpisany model skrzyni biegów, podaj go w motoryzacyjnym i Ci dobiorą. Te czujniki po czasie lubią padać i pewnie tutaj jest przyczyna. Oczywiście wcześniej wyciągnij wtyczkę od czujnika i sprawdź czy przewody jak i sama wtyczka nie są pourywane. Jeśli nie to ZACZNIJ od wymiany czujnika.
adams
Signo
Signo

Auto: LEON
Silnik: APP 1.8

Powrót do Leon 1 - Techniczne Ogólne