szarpie, brak mocy, 1.6 16V BCB

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: szarpie, brak mocy, 1.6 16V BCB

Postprzez Damiano88 » 2 stycznia 2017, 08:51

Do marcin7x5 !!! Marcin ratunku! Wiem że to nie ten wątek jednak bardzo bym prosił o podpowiedź. Co chwile w zasadzie podczas jazdy przy przełączeniu się z paliwa na gaz wyskakuje mi check i mruga... na interfejsie który mam podłączony sprawdzam i pokazuje WYPADANIE ZAPŁONÓW CYLINDER PIERWSZY ... za pierwszym razem oki wymieniłem cewkę i gra ale po tygodniu dalej to samo już w sumie 4 cewki wymieniłem... lecz po skasowaniu błędu na interfejsie kontrolka znika i auto wchodzi normalnie na prawidłowe obroty... ale ile można kasować za każdym razem jak jadę tak mi się dzieje... i teraz tak ... głównie dzieje się tak w zimie bo w lecie sporadycznie gdzieś coś wyskoczyło to kasowałem i jechałem. raz byłem u gazownika i poprosiłem żeby mi zmniejszył temperaturę przerzucania się na gaz z 35 na 30 i tu pytanie czy jest możliwe ze to jest przyczyna że reduktor jeszcze nie osiągnął dostatecznie wysokiej temp i tak się zapala czy coś innego?? już mi ręce opadają... Marcin jakbyś znał przypuszczalną przyczynę jakbyś mógł przybliżyć jeszcze koszt naprawy bo coś czytałem również o jakimś sterowniku silnika ?? Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam !
Damiano88
Stella
Stella

Auto: Leon 1.616v
silnik: benzyna 1.6 16V

Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Leon 1 - Techniczne Benzyna