Reklama

Czujniki parkowania

Wszystko pozostałe co techniczne + inne mody np. xenon, zawias.....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Czujniki parkowania

Postprzez Albus » 15 października 2009, 11:05

Witam, zakupiłem ostatnio zestaw czujników parkowania i przymierzam się do montażu (4 czujniki ):

http://allegro.pl/item770684468_super_p ... fania.html

Czy ktoś już montował w Leonie coś takiego ? i w którym miejscu na zderzaku?
1.9 TDI ASV
Albus
Stella +
Stella +

Auto: Seat Leon TDI SPORT

Reklama

Re: Czujniki parkowania

Postprzez Silver » 15 października 2009, 13:10

Sądząc po podpisie masz zwykłe zderzaki -więc wyczytaj w instrukcji montażu czujników na jakiej wysokosci muszą być zamontowane aby optymalnie działały , oraz jaka odległośc musi być zachowana pomiedzy kapsułami.

Jak już bedziesz miał te wymiary spróbuj przymierzyć je w listwach zderzaka.
Ja miałem taki patent w pierwszym Leonie i działały idelanie i nie paskudziły zderzaka jakimiś czarnymi kropami.

p.s.
nawet mam gdzies jeszcze chyba listwy zderzaka z otworami na czujniki.
Sprzedam :
- zwrotnice 280 mm P i L

Only Diesel Gazole
Silver
Ex LeonClub Team

Auto: Leon

Postprzez sielu » 15 października 2009, 17:57

Witam ja mam takie same czujniki parkowania tyle ze bezprzewodowe jestem zadowolony z nich a montowałem w listwie zderzaka tyle ze mam tolka pozdrawiam
SeAt LeOn CuPra R 1P 265 KM jEsT 350 KM 460 Nm :::: bY Vagtune.pl
sielu
Sport
Sport

Auto: Seat Leon 1P 2.0 TDI

Postprzez Albus » 16 października 2009, 09:25

Silver napisał(a):Sądząc po podpisie masz zwykłe zderzaki -więc wyczytaj w instrukcji montażu czujników na jakiej wysokosci muszą być zamontowane aby optymalnie działały , oraz jaka odległośc musi być zachowana pomiedzy kapsułami.

Jak już bedziesz miał te wymiary spróbuj przymierzyć je w listwach zderzaka.
Ja miałem taki patent w pierwszym Leonie i działały idelanie i nie paskudziły zderzaka jakimiś czarnymi kropami.

p.s.
nawet mam gdzies jeszcze chyba listwy zderzaka z otworami na czujniki.

Tak dokładnie zderzaki mam zwykłe , zastanawiałem się nad zamontowaniem na listwie lub pod nią, może jakieś zdjęcia koledzy posiadają ?? wtedy bym zobaczył jak to wygląda :) pozdrawiam
1.9 TDI ASV
Albus
Stella +
Stella +

Postprzez kornat » 16 października 2009, 11:04

Ja w toledo mam zamontowane pod listwami zderzaka i były montowane przez serwis. Zdjęcia mogę dopiero jutro wystawić bo na razie auta nie mam w pobliżu.
kornat
TopSport
TopSport

Auto: 1M
silnik: AHF 1.9

Postprzez Albus » 16 października 2009, 13:10

to czekamy na zdjęcia :)
1.9 TDI ASV
Albus
Stella +
Stella +

Postprzez Felype » 16 października 2009, 14:23

...to ja się podepnę do tematu
Jak myślicie, czy dałoby radę zamontować czujniki w tej dolnej, czarnej części zderzaka, widocznej na poniższym foto?
Obrazek Obrazek
Dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo i dostęp dobry i nie byłyby aż tak widoczne.
Felype
Sport
Sport

Auto: Leon 1M BCB

Postprzez Silver » 16 października 2009, 14:36

Albus napisał(a):zastanawiałem się nad zamontowaniem na listwie lub pod nią

Felype napisał(a):Jak myślicie, czy dałoby radę zamontować czujniki w tej dolnej, czarnej części zderzaka

Najpierw sprawdzcie w dokumentacji , instrukcji montażu / obsługi na jakiej wysokości mają być zamontowane kapsuły ,żbo znam juz takie przypadki ,że za wysoko zamontowane czujniki nie działały , a za nisko pokazywały ziarenko piasku jako przeszkodę :ok:

i pamiętajcie ,że po załadunku pasażerów na pokład dupka delikatnie się obniża :wsciekly:
Silver
Ex LeonClub Team

Postprzez kornat » 16 października 2009, 16:30

Albus napisał(a):to czekamy na zdjęcia :)

Obiecana fotka. Dziś akurat byłem w garażu po samochód to przy okazji zanim odstawiłem go z powrotem pstryknąłem foto
Obrazek
kornat
TopSport
TopSport

Postprzez Albus » 16 października 2009, 21:23

Felype napisał(a):...to ja się podepnę do tematu
Jak myślicie, czy dałoby radę zamontować czujniki w tej dolnej, czarnej części zderzaka, widocznej na poniższym foto?
[url=http://img251.imageshack.us/img251/4766/dscn2300.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img251.imageshack.us/img251/dscn2300.jpg/1/w845.png]Obrazek[/URL]
Dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo i dostęp dobry i nie byłyby aż tak widoczne.

Moje zakupione czujniki mają podane , że odległość od ziemi powinna mieścić się w granicach 55cm-70cm, oraz odległość od czujnika do czujnika to 60-80cm
1.9 TDI ASV
Albus
Stella +
Stella +

Postprzez jarzab » 3 listopada 2009, 15:58

Albus napisał(a):
[url=http://img251.imageshack.us/img251/4766/dscn2300.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img251.imageshack.us/img251/dscn2300.jpg/1/w845.png]Obrazek[/URL]

Moje zakupione czujniki mają podane , że odległość od ziemi powinna mieścić się w granicach 55cm-70cm, oraz odległość od czujnika do czujnika to 60-80cm

Również będę to montował w Leonie, ja akurat dostałem w prezencie, chociaż już z tym jeździłem w jednym aucie i fajna sprawa.

Nie wiem szczerze jaka jest odległość od ziemi do np tych czarnych listew w zderzaku, ale ja bym przeciągnął najpierw okablowanie, podłączył wszystko a przed wierceniem sprawdził mocując je jakoś czy wszystko będzie ok z pokazywaniem odległości.

Akurat u siebie chciałbym w listwach je montować bo mam niebieski zderzak. ;]
Sealt Leon 1.4 16 V 75 KM BCA
jarzab
Stella +
Stella +

Auto: Seat Leon

Postprzez endriu284 » 5 listopada 2009, 19:19

Witam w listwie te czujniczki Beda za wysoko :/ Jakiej firmy masz Czujniki ? Juz lepiej jak dasz je do polakierowania koszt lakieru to ok 30zl plus ok 20zl (tyle ja zaplaciłem u lakiernika)...za pomalowanie . i efekt owiele lepszy
endriu284
Stella
Stella

Auto: Seat Toledo II

Postprzez jarzab » 5 listopada 2009, 20:17

endriu284 napisał(a):Witam w listwie te czujniczki Beda za wysoko :/ Jakiej firmy masz Czujniki ? Juz lepiej jak dasz je do polakierowania koszt lakieru to ok 30zl plus ok 20zl (tyle ja zaplaciłem u lakiernika)...za pomalowanie . i efekt owiele lepszy

hmm kto to robi to pojacia nie mam, mam tylko napisane Parking Sensor System :yes: a odległość od czujnika do podłoża to najlepiej 0,50 cm (podają między 050 a 0.65)

Muszę zmierzyć jaka to będzie odległość
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez untaztood » 5 listopada 2009, 22:10

Mi instalował serwis, pod listwą. Na listwie są za wysoko. Jutro podziele się zdjęciami.
untaztood
FR
FR

silnik: BMM 2.0

Postprzez jarzab » 6 listopada 2009, 09:00

untaztood napisał(a):Mi instalował serwis, pod listwą. Na listwie są za wysoko. Jutro podziele się zdjęciami.

ja dziś zmierzę jaka jest odległość listwy od podłoża, ale jak mówicie pewnie będzie za wysoko i będę musiał lakierować
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez red8 » 4 grudnia 2009, 12:49

Mam zamontowane wlasnie w tej czesci zderzaka i jest to niestety kiepski pomysl. Czujnik łapie ziemie gdyz jest zawsze lekko skierowany w dol, chyba ze auto stoi na idealnie rownym podlozu.. Co prawda mozna je zawsze lekko skierowac w gore reką, ale i tak potem wracaja do pierwotnej pozycji. Nie chcialem oszpecic zderzaka i wyszlo jak wyszlo, a jak dla mnie zderzak z czujnikami na lakierze wyglada koszmarnie. Nie zamontowalbym czujnikow po raz drugi wogole bo wg mnie jest to bezuzyteczne urzadzenie.
red8
Stella +
Stella +

Auto: Leon TDI

Postprzez Felype » 4 grudnia 2009, 13:49

red8 napisał(a):jest to bezuzyteczne urzadzenie

W pełni się z tym zgadzam. Na początku, po zakupie Leona strasznie ciężko było mi wyczuć gdzie kończy się tyłek. Teraz mam już wszystko obcykane i cieszę się, że nie zdecydowałem się na montaż czujników.
Felype
Sport
Sport

Auto: Leon 1M BCB

Postprzez untaztood » 4 grudnia 2009, 15:20

A ja sie cieszę, że je zamonotowałem, bo tydzień temu znów uderzyłbym w klomb z kwiatami, który w lusterkach niestety nie był widoczny ;)
untaztood
FR
FR

Postprzez red8 » 4 grudnia 2009, 16:07

untaztood, nie wiem jaki masz czujnik, w jaki sposob wskazuje Ci odleglosc. Moj pokazuje cyframi. Cofajac po ludzku w normalnym tempie, zanim on cos pokaze to juz mozna miec tyl roztrzaskany. Dlatego wole polegac na wlasnych umiejetnosciach.
red8
Stella +
Stella +

Auto: Leon TDI

Postprzez Kozak » 4 grudnia 2009, 19:05

ja korzystam już w którymś z kolei samochodzie z czujników dźwiękowych i dla mnie działa to bardzo dobrze

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta 22 Towarzystw Ubezpieczeniowych

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW
- Polisy oszczędnościowe Emerytalne Posagowe

Zapraszam na PW
Kozak
Sympatyk LeonClub

Auto: C5 Excluisive

Postprzez untaztood » 10 grudnia 2009, 22:26

red8 napisał(a):untaztood, nie wiem jaki masz czujnik, w jaki sposob wskazuje Ci odleglosc. Moj pokazuje cyframi. Cofajac po ludzku w normalnym tempie, zanim on cos pokaze to juz mozna miec tyl roztrzaskany. Dlatego wole polegac na wlasnych umiejetnosciach.

Mój także pokazuje cyframi. Owszem cofając na pełnym gazie ciężko byłoby mi zahamować, w momencie jak zaczyna piszczeć, ale mając skalę 0.0 - 1.0 metr mam możliwość wcześniej dowiedzieć się o przeszkodzie, a jak cyferki idą w dół to już wiem, że coś za mną jest.
Metr to naprawdę dużo, a biorąc pod uwagę margines błędu około 30 cm to daje to 1.3m... A chyba nikt nie cofa na pełnym gazie.
untaztood
FR
FR

Postprzez jarzab » 12 grudnia 2009, 21:53

untaztood napisał(a):Mi instalował serwis, pod listwą. Na listwie są za wysoko. Jutro podziele się zdjęciami.

W końcu zmierzyłem wysokość na jakiej mam listwę w zderzaku, dokładnie jest 55 cm od podłoża. W opisie montażu mam wpisaną wysokość pomiędzy 50 cm a 60 cm więc nawet jak auto trochę przysiądzie, powinno być ok.

Pozostaje teraz znalezienie czasu na montaż tego. :peace:
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez Yagi2 » 12 grudnia 2009, 23:33

Jeżeli się cofa powoli,to na czujnikach można stanąć co do milimetra.Też mam zamontowane i jestem zadowolony,bo ułatwiają życie.Co do przeciwników montowania takich urządzeń,to proponuję,na spocie/spotkaniu zrobić test,kto bliżej stanie,używając za przeszkodę np. kwietnika,słupka wmurowanego w ziemię, lub aut klubowiczów:)i wtedy się okaże,co jest lepsze:)Kwestia wyczucia swoją drogą,ale nie montowali by nowinek technicznych w autach,jak by nie były przydatne:)
Yagi2
Sport
Sport

Auto: Leonik 110+

Postprzez Herrero » 23 marca 2010, 14:44

Jak zdjąć tą listwę zderzaka bez jego demontażu? Też chcę zamontować czujniki, ale bez rozbierania zderzaka :)
Herrero
Stella +
Stella +

Auto: Leon ASV

Postprzez jarzab » 28 kwietnia 2010, 11:50

Herrero napisał(a):Jak zdjąć tą listwę zderzaka bez jego demontażu? Też chcę zamontować czujniki, ale bez rozbierania zderzaka :)

No właśnie, podzielcie się techniką montażu tego. Czy muszę zdejmować zderzak czy można zdjąć same czarne listwy i w nich wiercić, czy muszę najpierw wiercić w listwach a potem w zderzaku? Albo czy da radę bez zdejmowania tego w ogóle?

I kolejne pytanie, którędy puścić kable do środka auta?

EDIT:

Niejako znalazłem fotkę poglądową bez listew zderzaka, wygląda zachęcająco, tylko powiedzcie czy lepiej wiercić z listwą zamontowaną na zderzaku czy jednak ją zdjąć i bawić się w wiercenie na jakimś stoliku lub innym podłożu.

No i jak zdjąć te listwy żeby ich nie połamać :D

Obrazek

Źródło
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez voyager2550 » 22 czerwca 2010, 09:07

Odświeżam temat. Zamontował to ktoś na czarnych listwach?
Mierzyłem odległość listwy od podłoża - wynosi 56cm, a więc wydaje mi się, że powinno być ok.
voyager2550
Stella +
Stella +

Auto: Toledo II 1.9 TDI

Postprzez kornat » 22 czerwca 2010, 10:33

voyager2550, A masz już czujniczki? bo w instrukcji powinno pisać jaka powinna być odległość.
kornat
TopSport
TopSport

Postprzez voyager2550 » 22 czerwca 2010, 11:52

Przed 10 minutami był kurier właśnie. Czytam instrukcję i widzę na obrazku, że odległość od podłoża do czujników powinna wynosić 50-70 cm

Od centralki idą mi 3 kable: niebieski (zasilanie), czany (masa), a czerwony (ACC). Chciałem zapytać co to jest to ACC? Gdzie to podłączyć? ;)
voyager2550
Stella +
Stella +

Postprzez kornat » 22 czerwca 2010, 12:07

To teraz wystarczy odmierzyć odległość i będziesz wiedział gdzie można zamontować.
kornat
TopSport
TopSport

Postprzez jarzab » 22 czerwca 2010, 12:23

voyager2550 napisał(a):Przed 10 minutami był kurier właśnie. Czytam instrukcję i widzę na obrazku, że odległość od podłoża do czujników powinna wynosić 50-70 cm

Od centralki idą mi 3 kable: niebieski (zasilanie), czany (masa), a czerwony (ACC). Chciałem zapytać co to jest to ACC? Gdzie to podłączyć? ;)

wysokość od listwy do podłoża u mnie to było zdaje się 55 - 60 zm jak dobrze pamiętam, więc u Ciebie będzie ok
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez voyager2550 » 22 czerwca 2010, 12:50

Mierzyłem, odleglość wynosi 56 cm
Tylko nie wiem gdzie się podłączyć, tzn pod które kable.
Obrazek
Obrazek

Ta kostka którą zaznaczyłem na żółto nie jest odpowiedzialna za wsteczny, gdyż ją odpiąłem i po włączeniu wstecznego żarówka nadal się świeciła. Natomiast jeśli chodzi o czarną - tam już żarówka nie świeciła po rozpięciu kostki. Więc "prądu" do czujników muszę szukać w tej czarnej kostce. Teraz pytanie: który kolor to zasilanie, a który to masa? Jeszcze mam jeden kabelek do podłączenia do ACC. Co to takiego jest?
voyager2550
Stella +
Stella +

Postprzez kornat » 22 czerwca 2010, 13:01

Najprościej to będzie sprawdzić miernikiem. Wydaje mi się że masa będzie koloru brązowego albo prościej przykręcić do blachy. Czarny albo czerwony będzie +12V. Weź żarówkę 12V i jeden kabelek do blachy albo tej śruby tylko musi być powierzchnia bez lakieru a drugi do kabelków i znajdziesz.
kornat
TopSport
TopSport

Postprzez jarzab » 22 czerwca 2010, 13:11

voyager2550 napisał(a):Mierzyłem, odleglość wynosi 56 cm
Tylko nie wiem gdzie się podłączyć, tzn pod które kable.
[url=http://img706.imageshack.us/img706/7571/dsc03064s.th.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://img576.imageshack.us/img576/223/dsc03065e.th.jpg]Obrazek[/URL]

Ta kostka którą zaznaczyłem na żółto nie jest odpowiedzialna za wsteczny, gdyż ją odpiąłem i po włączeniu wstecznego żarówka nadal się świeciła. Natomiast jeśli chodzi o czarną - tam już żarówka nie świeciła po rozpięciu kostki. Więc "prądu" do czujników muszę szukać w tej czarnej kostce. Teraz pytanie: który kolor to zasilanie, a który to masa? Jeszcze mam jeden kabelek do podłączenia do ACC. Co to takiego jest?

TU masz odpowiedź który kabel :mrgreen: , zakładałem temat o tym

a dokładnie już odpowiem żebyś się nie fatygował, to kabel czarno-niebieski w czarnej kostce 8)

EDIT:

a masę brałem z tej śruby która jest na zdjęciu, kabel brązowy
jarzab
Stella +
Stella +

Postprzez voyager2550 » 22 czerwca 2010, 13:41

Chłopaki, doszedłem końca ;) Narazie idę robić dalej, później zedytuje tą wiadomość i powiem co i jak, gdyż jest trochę inaczej niż mówicie. Pomimo wszystko dzięki.
voyager2550
Stella +
Stella +

Postprzez Kashier » 22 czerwca 2010, 14:33

i wklej link co to za czujniczki zamontowales :) Chetnie sam u siebie bym to zrobil jesli to nie jest za duzy koszt.
Kashier
Sport
Sport

Auto: Leon 1M

Postprzez voyager2550 » 24 czerwca 2010, 08:06

Nie zakładam nowego tematu, gdyż temat dotyczy Toledo, a nie Leona.

Z tego względu, że sam nie mogłem wiele znaleźć w sieci na temat montażu czujników parkowania w Toledo 2, postanowiłem sam podjąć się tego zadania i podzielić wiedzą pisząc ten mały toutorial.

Potrzebne narzędzia:
1. Śrubokręt krzyżakowy
2. Klucz torx (nie pamiętam jaki numer, w każdym bądź razie dosyć mały)
3. Klucz 10, najlepiej nasadka
4. Przyrząd do ściagania izolacji z przewodów
5. Lutownica i inne drobne narzędzia

Zaczynamy od znalezienia jakiegoś interesującego nasz czujnika. W moim przypadku są to czujniki przystosowane na tylni zderzak. Wybrałem czujnik: CCo SPY 4 sensory LCD Automat (cena od 170-200zł). Link dla potomnych ;)
http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-2 ... tomat.html

Działanie takiego czujnika możecie zobaczyć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=cTmSmmyr ... re=related
Wyświetlacz zostaje otwarty wraz z wrzuceniem biegu wstecznego. Ale o tym później.

MONTAŻ
1. Szukamy odpowiedniego miejsca na zamocowanie wyświetlacza. Ja umieściłem go tutaj

Obrazek

2. Ze względu na takie umieszczenie wyświetlacza, ten sposób puszczenia przewodów do bagażnika wydał mi się najodpowiedniejszy

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pojawił się jednak problem. Ten zestaw był wyposażony w złączki. Jedna znajdowała się około metra od wyświetlacza, a to przeszkadzało z kolei w umieszczeniu tej kostki w słupku. Dlatego też musiałem odciąć kostkę, a przewody zlutować. I tutaj popełniłem błąd. Wydawało mi się że kabelek czerwony ma być zlutowany z czerwonym, czarny z czarnym, a niebieski z niebieskim. Jednak było inaczej. Musiałem później wszystko rozdzierać i lutować od nowa. Fotka przedstawia poprawne połączenie:

Obrazek

Tak więc przewód czarny łączymy z niebieskim, czerwony z czerwonym, niebieski z czarnym.

3. Jak widzicie na poprzednich zdjęciach, przewód od wyświetlacza LCD puściłem otworem od pasów do wnętrza bagażnika. Wydawało mi się to najprostszym rozwiązaniem. Od strony bagażnika przewód pokaże się nam w tym oto otworze (zaznaczonym na zielono) :

Obrazek

4. Te czujniki wymagają podłączenia się pod:
* masę (na zdjęciu zaznaczona jako 1)
* zasilanie ze światła wstecznego (2)
* zasilanie z akumulatora (ACC) - ja podłączyłem się pod kostkę w tylnej lampie (numer 3 na zdjęciu)

ObrazekObrazek

5. Połączenia
* Z podłączeniem się do masy nie ma problemu ;)
Odkręcamy lekko śrubę, mocujemy przewód i zakręcamy śrubę z powrotem.

* Podłączenie się pod światło cofania
Jeżeli nie mamy miernika, tak jak w moim przypadku :mrgreen:, pozostaje żarówka 12v (może być rurkowa z bagażnika) oraz 2 przewody. Jeden z nich przykładamy do masy, a drugim szukamy plusa (przy włączonym biegu wstecznym). Ja już wiem, że plusem jest przewód czarno-niebieski. Wpinamy w niego kostkę, i na wyjściu kostki wpinamy dodatkowy przewód, który później podłączymy do centralki.

ObrazekObrazek

* Podłączenie się pod ACC
Znanym już nam sposobem szukamy zasilania (+). Jest to najgrubszy czerwony przewód. Tak więc rozcinamy go, łączymy kostką, a z drugiej strony wpinamy dodatkowy przewód tak jak to widzicie na zdjęciu:

Obrazek

Połączenie do ACC mamy gotowe! Użyjcie czerwonego przewodu dołączonego do zestawu, gdyż ja zapomniałem i dwa "plusy" mam czarne :-|

6. Kolejnym krokiem jest zlutowanie i zaizolowanie naszych dodatkowych trzech przewodów według schematu dołączonego do zestawu czujników:

Obrazek

Masę łączymy z czarnym przewodem, zasilanie ze światła wstecznego z niebieskim, natomiast ACC łączymy z czerwonym.
Czarny przewód, który puściliśmy przez cały samochód, wpinamy do czarnej kostki przy centralce. Wszystkie przewody spinamy w całość, aby nie plątały nam się po samochodzie i upychamy gdzieś.
Ja centralkę przykleiłem na taśmie dwustronnej tutaj:

Obrazek

Oczywiście od tyłu.

7. Pozostał nam montaż samych czujników. W zależności od modelu, czujniki wymagają umieszczenia na pewnej wysokości. W mojej instrukcji pisało, że ich wysokość zamocowania powinna wynosić od 50-70 cm od podłoża. Czarna listwa na zderzaku w moim Toledo znajduje się na wys. 56 cm, a więc wyśmienicie ;) Obejdzie się bez lakierowania sensorów.
Pracę zacząłem od ściągnięcia listwy, aby sprawdzić w których miejscach znajdują się zatrzaski (nie chciałem ich rozwiercić).

ObrazekObrazek

Do wiercenia i montażu lepiej ściągnąć sobie zderzak, gdyż będzie nam się wygodniej pracowało. Nie będę wszystkiego opisywał, gdyż tym tematem zajął się niegdyś Sony, dlatego odsyłam do Jego poradnika.
http://www.toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1482

Gdy mamy ściągnięty zderzak, naklejamy taśmę malarską na listwę. Wyznaczamy miejsca na czujniki i wiercimy wiertłem załączonym do zestawu. Po wywierceniu otworów fazujemy lekko krawędzie. Sensory wkładamy w odpowiedniej kolejności. Całość od środka potraktowałem silikonem, pospinałem i puściłem do wnętrza auta otworem(uszczelką, którą przebiłem). Znajduje się ona na środku zderzaka.Teraz wołamy sąsiada :lol: , gdyż będziemy potrzebowali pomocy 2 osób. Jedna zajmuje się przeciąganiem przewodów, a pozostałe zakładaniem zderzaka.
Składamy wszystkie plastiki wewnątrz bagażnika i cieszymy się nowym gadżetem w naszym Toledo ;)
Efekt końcowy:

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
voyager2550
Stella +
Stella +

Postprzez neostar » 4 października 2010, 15:02

montował ktoś z was czujnik parkowania do auta z hakiem?
a Twój kot jak reaguje po zobaczeniu blasku Twojego auta?
neostar
Sport
Sport

Auto: Toledo II

Postprzez ardi84 » 9 grudnia 2010, 16:15

Witam

Czy spotkaliście się może z takimi czujnikami parkowania???

http://alltronix.istore.pl/pl/elektroma ... rtner=3325

Bez wiercenia dziur - - - jedynie przykleić po wewnętrznej stronie zderzaka...

Co o tym myślicie?

P.S. znalazlem takie za 59zl + przesyłka
ardi84
Signo
Signo

silnik: ASV 1.9

Postprzez kolo0311 » 22 sierpnia 2011, 22:21

neostar napisał(a):montował ktoś z was czujnik parkowania do auta z hakiem?

Ja montowałem u sienie do Leonarda z hakiem, gites wyszło :ok:
kolo0311
Stella
Stella

Postprzez neostar » 24 sierpnia 2011, 18:15

Jakiś szczególny czujnik czy zwykły?
neostar
Sport
Sport

Postprzez kolo0311 » 25 sierpnia 2011, 00:30

Zwykłe czujniki zallegro za 70 pln od roku działają bez zarzutów
kolo0311
Stella
Stella

Postprzez untaztood » 21 września 2011, 19:42

Obrazek
untaztood
FR
FR

Postprzez tom@s » 14 kwietnia 2012, 17:54

witam,

odgrzeje ponownie kotleta .... ogolnie na forum jestem juz dosc dlugo ... ale nastal czas aby sie Was podpytac :) prosze powiedzcie mi skad mam wziasc zasilanie do centralki tych czujnikow - wiem ze ze swiatla wstecznego ale kurcze jak skoro zarowke mam w klapie wiec jak mam pociagnac przewod .... centralke umieszcze w bagzniku a jak dobrac sie do zarowki, czujniki mam juz zamontowane i teraz pozostalo ich podlaczenie ... prosze o porade i pomoc

pozdrawiam
tom@s
Stella
Stella

Auto: Leon 1M 1.9TDI ASV

Postprzez cyc999 » 14 kwietnia 2012, 22:22

W bagazniku po lewej stronie pod plastikami masz wiązkę. Z tego co pamiętam są dwie kostki jedna idzie do świateł z budzie, a kolejna do świateł w klapie. Rozepnij kostkę i mirnik, bądź żarówka w dłoń i szukamy odpowiedniego pinu.
Obrazek
cyc999
Signo
Signo

Auto: Leonard 1M BCB

Postprzez tom@s » 15 kwietnia 2012, 13:56

ok, to w takim razie co za przewody ida w gornej czesci klapy - napewno od wycieraczki ale co jeszcze - rozumiem ze przewody od wstecznego sa w wiazce w bagazniku ?? :)

-- 15 kwi 2012, o 14:56 --

i co nikt nie pomoze .... ??? walcze z tym od soboty ... nadal nie moge znalezc kabla od wstecznych swiatel .... wiecie jaki on ma kolor ??? !!!
tom@s
Stella
Stella

Czujniki parkowania

Postprzez untaztood » 15 kwietnia 2012, 14:05

W wiązce przewodów, do tylnej lampy (nie w klapie) masz przewód, który po włączeniu wstecznego daje 12V na ew. zasilanie lamp do przyczepy. Przewodów jest mało, więc znajdziesz odpowiedni szybciutko.
untaztood
FR
FR

Postprzez tom@s » 15 kwietnia 2012, 19:16

dzieki ... jutro poszukam :) ... a widze ze u Siebie zamontowales ... moze pamietasz jakiego on byl koloru - nie ukrywam ze bardzo mi to pomoze - leniem nie jestem :P ... ale zawsze bedzie szybciej ...

dzis wygonil mnie deszcz, bo robilem to pod chmurka. Doszedlem jednak do takich spostrzezen: z bezpiecznika (7) wychodzi przewod zielono/czarny a pozniej gdzies mi on znika i do zarowki wchodzi juz niebiesko/czarny. W wiazce w bagazniku mam przewod zielono/czarny ale na nim po wrzuceniu wstecznego nie mam napiecia. I tu poleglem ... moze gdyby nie ten deszcz zmierzylbym wszystkie a tak nadal jestem w czarnej d....e :evil: :?
tom@s
Stella
Stella

Postprzez neostar » 15 kwietnia 2012, 20:47

Z tego co patrzę na schemat to +12V dla światła wstecznego cały czas idzie przewodem czarno niebieskim. Masa dla świateł łapana jest w klapie bagażnika.
neostar
Sport
Sport

Postprzez tom@s » 16 kwietnia 2012, 06:35

kolego a mozesz powiedziec skad dysponujesz schematem elektryki bo szczerze to ja nie posiadam a bardzo by mi sie przydal .... jestes w stanie podeslac.
tom@s
Stella
Stella

Postprzez neostar » 16 kwietnia 2012, 14:38

Elsa
neostar
Sport
Sport

Następna strona

Powrót do Leon 1 - Tuning - Warsztat