Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

[ALL] Jakie letnie opony ?

Pytania, testy, porady fachowców ...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: [ALL] Jakie letnie opony ? - sezon 2016

Postprzez Przemek1989 » 28 stycznia 2018, 15:18

W poszukiwaniu trokcji...
Czy Michelin Pilot Super Sport beda dobrym wyborem do Cupry 5F?
Myslalem rowniez o Michelin Pilot Sport Cup 2.Wiem ze opony trakcyjnie rewelacyjne ale znikaja w oczach.
Co myslicie o tych oponach
Przemek1989
Stella
Stella

Auto: Leon Cupra 5F
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: [ALL] Jakie letnie opony ? - sezon 2016

Postprzez zdenek » 12 lutego 2018, 14:42

To co mamy teraz za oknem, to chyba ostatni atak i tak łagodnej zimy. Trochę żałuje, że nie zainwestowałem w opony całoroczne :)
Sezon wiosna/lato zbliża się wielkimi krokami, powoli więc trzeba rozglądać się za jakimiś letnimi oponami.
Zastanawiam się nad czymś od Uniroyal... To jest chyba coś ze średniej półki, ale mi czegoś takiego właśnie trzeba. Na https://testyopon.pl/uniroyal trochę czytam na ten temat. Co powiecie na temat tego ogumienia? Ktoś miał może jakąś styczność?
zdenek
Stella +
Stella +

Auto: LEON 1.9 TDI
Silnik: BKC 1.9

Re: [ALL] Jakie letnie opony ?

Postprzez antronis » 14 lutego 2018, 12:45

Witam,
przylaczam sie do tematu, ale troche pod innym katem
chce kupic opony letnie do cupry...z racji tego iz nawet na 3 biegu czasem wlacza sie trakcja szukam opon 235/40r18 z jak najwieksza powierzchnia przyczepnosci do asfaltu....tak wiem FWD bedzie ci zrywac itd itd. ale modyfikujac pare rzeczy mozna obnizyc zrywanie.
moze ktos kupowal jakies lub zna o wiekszej powierzchni kontaktu
te ktore przegladalem w necie :
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
pirelli pzero https://www.pirelli.com/tyres/es-es/tur ... #/overview
continental contisportcontact 5p/6
oczywiscie istnieja opony sportowe typu TOYO r888 itd ale kieruje sie bardziej tym aby byly do jazdy "na codzien" w ruchu drogowym i aby mialy chociaz troche przyczepnosci na mokrym : )
chyba ze sa jakies sportowe semi-slick z dobra przyczepnoscia na mokrym i dobrym gripem.
ogolnie pelno tego w necie... moze macie jakies porady szczegolnie ci co maja FWD + modyfikowana cupra lub inna mocna oske.
antronis
Stella
Stella

Auto: Leon

Postprzez Kusza » 14 lutego 2018, 12:55

antronis napisał(a):Witam,
przylaczam sie do tematu, ale troche pod innym katem
chce kupic opony letnie do cupry...z racji tego iz nawet na 3 biegu czasem wlacza sie trakcja szukam opon 235/40r18 z jak najwieksza powierzchnia przyczepnosci do asfaltu....tak wiem FWD bedzie ci zrywac itd itd. ale modyfikujac pare rzeczy mozna obnizyc zrywanie.
moze ktos kupowal jakies lub zna o wiekszej powierzchni kontaktu
te ktore przegladalem w necie :
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
pirelli pzero https://www.pirelli.com/tyres/es-es/tur ... #/overview
continental contisportcontact 5p/6
oczywiscie istnieja opony sportowe typu TOYO r888 itd ale kieruje sie bardziej tym aby byly do jazdy "na codzien" w ruchu drogowym i aby mialy chociaz troche przyczepnosci na mokrym : )
chyba ze sa jakies sportowe semi-slick z dobra przyczepnoscia na mokrym i dobrym gripem.
ogolnie pelno tego w necie... moze macie jakies porady szczegolnie ci co maja FWD + modyfikowana cupra lub inna mocna oske.

znajomy w Mustangu GT miał ww Goodyear Eagle, a ja u siebie w Mustangu GT miałem pirelli pzero w rozmiarze 255/40/R19 i 275/40/R19, obie oponki bardzo dobrze oceniane, tylko jak zawsze zanim zaczniesz wariować trzeba je dogrzać :wink:
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Postprzez antronis » 14 lutego 2018, 13:10

@UP
hmm ale przeczytales ze tam jest FWD ? i w szkole miales fizyke ? : )
mozesz sobie kupic nawet chinskie klapciochy z supermarketu i tak na suchym wiekszy docisk bedziesz miec w RWD.
antronis
Stella
Stella

Postprzez Kusza » 15 lutego 2018, 14:55

antronis napisał(a):@UP
hmm ale przeczytales ze tam jest FWD ? i w szkole miales fizyke ? : )
mozesz sobie kupic nawet chinskie klapciochy z supermarketu i tak na suchym wiekszy docisk bedziesz miec w RWD.

kolego przeczytałem i miałem :) pytasz o opony to Ci odpisuję, z jakich mam potwierdzone info, że byli ludzie zadowoleni.
I co z tego, że RWD ("szczególnie Ci co mają FWD to nie znaczy, że inni nie mogą Ci polecić sprawdzonej gumy :wink: )? Jeżeli się sprawdzały w aucie o powyżej 450PS to sprawdzą się też w słabszym. Z resztą popatrz na opinie tych opon w necie. W RWD te opony przy mocnym wciśnięciu gazu też zrywały przyczepność i w FWD pewnie będzie podobnie jak z większością opon do codziennej jazdy - nie na tor.

-- 15 lutego 2018, 14:55 --

polecam portal http://logistykaopon.pl/ według mnie bardzo dobre ceny opon
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Postprzez _bartas_ » 21 marca 2018, 17:23

Panowie ja się zastanawiam nad oponą w rozmiarze 225/40 R18 pomiędzy GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3 a DUNLOP SP SportMaxx RT. Co sądzicie o tych oponach, na która się zdecydować?
teraz EXEO ST 2.0 TDI 170 KM
było Leon 1P 1.9 TDI
_bartas_
Stella
Stella

Auto: Leon 1P 2007
Silnik: BXE 1.9

Postprzez Sebool2006 » 22 marca 2018, 18:13

_bartas_ napisał(a):Panowie ja się zastanawiam nad oponą w rozmiarze 225/40 R18 pomiędzy GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 3 a DUNLOP SP SportMaxx RT. Co sądzicie o tych oponach, na która się zdecydować?

Cofnij się kilka stron wcześniej w tym temacie i będziesz wiedział co i jak :)
Było niebieskie 1M 1.8 AGN 125km
jest czarne 1P FR 2.0 BWA TFSI 2++ :D
Sebool2006
Cupra R
Cupra R

Auto: Leon FR

Postprzez Tracer2 » 23 marca 2018, 05:25

Ja mam DUNLOPy Sport SP i są ok. Tylko trzeba pilnować zmiany na zimowe, bo na śniegu to lipa , ale to letnie :-P
Power by ASV było 110KM jest 138 KM by mła, altek Bosch 12V/140A, prowadzi WAZE i AM XL 6.24, założyłem tempomat .
!!!Bardzo dziękuję Kol. Axee za pomoc przy montażu MFA !!! MOJE RADIO viewtopic.php?f=19&t=62714 :)
Tracer2
TopSport
TopSport

Auto: Leon I TDI
Silnik: ASV 1.9

Postprzez pablosek0 » 25 marca 2018, 20:02

Witam

Szukam opon letnich do Leona 1P czy rozmiar 16" 205/55 Czy do felgi 6,5 nie będzie lipy jak dam 195/55 ?
Ogolnie mialem Rainsport 3 Uniroyal tylko ze po jednym sezonie strasznie duza roznica starcia opony mimo dobrej geometrii .
W planie mam chec kupic, 1. GoodYear Efficientgrip Performance, 2. Dunlop SP Sport Bluresponse, 3. Continental Conti Eco Contact 5 . I ciezko sie zdecydowac. Przewaznie opony do miasta.
pablosek0
Stella
Stella

Auto: LEON II
Silnik: BSE 1.6

Postprzez semicolon » 27 marca 2018, 21:08

pablosek0 napisał(a):Witam

Szukam opon letnich do Leona 1P czy rozmiar 16" 205/55 Czy do felgi 6,5 nie będzie lipy jak dam 195/55 ?
Ogolnie mialem Rainsport 3 Uniroyal tylko ze po jednym sezonie strasznie duza roznica starcia opony mimo dobrej geometrii .
W planie mam chec kupic, 1. GoodYear Efficientgrip Performance, 2. Dunlop SP Sport Bluresponse, 3. Continental Conti Eco Contact 5 . I ciezko sie zdecydowac. Przewaznie opony do miasta.

Podlinkowałem Ci zaufane witryny z opiniami i testami, więc zacznij od tego. Po drugie czy zastanawiałeś się nad tańszymi "odpowiednikami"? Np Nexen N'blue hd plus czy chociażby dayton touring 2? Czy w grę wchodzą tylko i wyłącznie marki premium? Wspomniane modele są duuużo tańsze i nie koniecznie tak samo dużo odstają od Goodyeara czy Continentala.

Rainsporty 3 z natury charakteryzują się szybkim zużyciem bieżnika.
semicolon
Stella
Stella

Auto: Audi A3

Postprzez krzychu373 » 28 marca 2018, 12:24

Witam niestety ale stoję przed dylematem kupna opon letnich 205/55 R16 (leon 1,4TSI 125) .Mam kilka wybranych marek co możecie mi o nich powiedzieć może ktoś któreś ma i chwali? :
1. TOYA Proxes CF 2
2. Dębica Presto HP
3. Dayton Touring 2
Na chwile obecną wybrałem Toye ale wciąż się zastanawiam czy to aby na pewno dobry wybór.Z góry dzięki za jakieś konkrety ...
krzychu373
Stella
Stella

Auto: Leon 2
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez ZigZag » 28 marca 2018, 21:18

Ja bym brał w takiej kolejności:
- Dayton Touring 2
- Dębica Presto HP
- Toyo CF2

Różnice między tymi oponami są tak niewielkie że pewnie widoczne tylko podczas komputerowych testów. Różnicę byłoby widać przy wcześniej wymienionych Dunlopach Sport Bluresponse czy Goodyeara Efficientgripach Performance. Ale to już trochę inne pieniądze.
ZigZag
Stella
Stella

Auto: Leon I
Silnik: benzyna 2.0

Postprzez Marcin_1p » 28 marca 2018, 21:46

krzychu373 napisał(a):Witam niestety ale stoję przed dylematem kupna opon letnich 205/55 R16 (leon 1,4TSI 125) .Mam kilka wybranych marek co możecie mi o nich powiedzieć może ktoś któreś ma i chwali? :
1. TOYA Proxes CF 2
2. Dębica Presto HP
3. Dayton Touring 2
Na chwile obecną wybrałem Toye ale wciąż się zastanawiam czy to aby na pewno dobry wybór.Z góry dzięki za jakieś konkrety ...

A przypadkiem nie powinieneś szukać 205/65? przy 16"?
Marcin_1p
TopSport
TopSport

Auto: nie moje
Silnik: inny

Postprzez artospaj » 29 marca 2018, 07:04

pablosek0 napisał(a):Witam

Ja przez kilka lat użytkowałem Dunlop SP Sport Bluresponse i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie zauważalny dla mnie był wzrost "kultury" toczenia opony. Było mega cicho, zapewne też spadło spalanie - ale tego nie jestem w stanie zweryfikować bo niestety pomiar spalania u mnie po prostu nie działał.
Jeśli chodzi o parametry jezdne, to nie mogę powiedzieć złego słowa. Trakcji nie zabrakło chyba nigdy (ale to też kwestia napędu Quattro), w przy hamowaniu czułem się bezpiecznie, przy wysokich prędkościach bardzo stabilnie.
artospaj
Stella +
Stella +

Auto: Leon X-Perience 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez krzychu373 » 29 marca 2018, 16:02

Obecnie mam 205/55 R16 i takie niby są zalecane do mojego auta. Co prawda myślę że skusze się na Dębice Preso HP słyszałem tylko że podobno szybko się ścierają nie wiem ile w tym prawdy ale myślę że przy moich przebiegach max 10tys. rocznie wystarczą one na kilka sezonów. Mało konkretnych opinii znalazłem na temat Dębic a cena jest przystępna bo znalazłem je za 709zł z wysyłką i rok produkcji 2018.
krzychu373
Stella
Stella

Auto: Leon 2

Postprzez pablosek0 » 29 marca 2018, 19:21

Ja przez kilka lat użytkowałem Dunlop SP Sport Bluresponse i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie zauważalny dla mnie był wzrost "kultury" toczenia opony. Było mega cicho, zapewne też spadło spalanie - ale tego nie jestem w stanie zweryfikować bo niestety pomiar spalania u mnie po prostu nie działał.
Jeśli chodzi o parametry jezdne, to nie mogę powiedzieć złego słowa. Trakcji nie zabrakło chyba nigdy (ale to też kwestia napędu Quattro), w przy hamowaniu czułem się bezpiecznie, przy wysokich prędkościach bardzo stabilnie.

Powiedzcie mi czy na 6,5' Felge nie bedzie zle zalozyc 195/55/R16 Czy lepiej 205 kupic ?
pablosek0
Stella
Stella

Auto: LEON II
Silnik: BSE 1.6

Postprzez 4przemo77 » 29 marca 2018, 20:09

Ja mam inny problem. Fabryczne letnie mam Potenzy S001. Znam te opony bo mamy je w zony Golfie i nie odpowiada mi ich glosnosc. Chcialbym je zmienic na DUNLOP-y SP SportMaxx RT, ale sam juz nie wiem. Za te nowe Potenzy ktos daje mi 1100 zl wiec do Dunlopow musialbym doplacic okolo 700 zl. Chcialbym je sprzedac za 1250 zl ale nie mam takiej oferty a na 9 kwietnia mam umowiona wymiane wiec nie mam duzo czasu. Co radzicie. Jezdzic na Potenzach czy sprzedac za 1100 zl i dolozyc do Dunlopow ?
4przemo77
Stella +
Stella +

Auto: Seat Leon ST FR 1.8

Postprzez gbaran » 30 marca 2018, 09:23

Czesc wszystkim :)

zamowilem wlasnie felgi jr22 18" 8.5 cala.

Teraz przymierzam sie do opon.
Wybor padl na Uniroyal Rainsport 3.

Jedyna modyfikacja zawieszenia do sprezyny Eibach SportsLine.

Chce dopasowac szerokosci tak aby nie tarlo.

Moja propozycja:

FW 18" 215/35
RW 18" 225/35

Czy z takich szerokosci wyjdzie lekki naciag?

Pozdrawiam i dzieki za ewentualne sugestie.

Wesolych swiat!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
gbaran
Stella
Stella

Auto: gbaran

Postprzez 1bizkit » 30 marca 2018, 12:23

gbaran napisał(a):
Moja propozycja:

FW 18" 215/35
RW 18" 225/35

Tapatalka

225/35: https://tyrestretch.com/8.5-225-35-R18/

Jakie ET masz tych felg?
Seat Leon FR 358KM 470NM powered by Digitun
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=62717
1bizkit
Stella +
Stella +

Auto: FR
Silnik: BWA 2.0

Postprzez gbaran » 30 marca 2018, 13:11

1bizkit napisał(a):
gbaran napisał(a):
Moja propozycja:

FW 18" 215/35
RW 18" 225/35

Tapatalka

225/35: https://tyrestretch.com/8.5-225-35-R18/

Jakie ET masz tych felg?
et40.

gbaran
Stella
Stella

Postprzez JanuszJanuszewski » 31 marca 2018, 15:36

Zmieniłem fabryczne Bridgestone Potenza S001 na Dębica Presto UHP2 rozmiar 225/40 felga 18 cali. Różnica kolosalna, aż niewiarygodne. Serio nadal jestem w wielkim szoku ich właściwości jezdnych, a nadmienię, że póki co nie było raczej typowo letniej pogody. Temperatura odkąd je mam założone wahała się od 0'C do max 10'C dopiero wczoraj termometr w aucie wskazywał mi 14,5'C. Wiem, wiem zrobiłem trochę falstart ze zmianą opon ale nie mogłem się doczekać zmiany na 18" na których wyjechał z salonu. IMO dużo lepiej się na nich prezentuje.

Wracając do opon. Gdyby mi ktoś miesiąc temu powiedział, że na oponach klasy budżet samochód będzie się lepiej prowadził niż na oponach klasy premium to bym go wyśmiał. Moja frustracja na fabrycznych gumach sięgnęła zenitu i doszedłem do wniosku, że te Potenzy są taki kiepskie, że nic nie tracę zmieniając na Dębice. Wyszedłem z założenia, że gorzej być nie może :cojest:

Polecam wszystkim. Opony za połowę wartości opon klasy premium, a właściwości rewelacyjne.
Mój styl jazdy jest dynamiczny. Szybkie pokonywanie zakrętów, odpowiednią prędkość lubię uzyskiwać raczej szybko niż mozolnie więc już chyba nie trudno się domyślić jak jeżdżę.
Na tych fabrycznych fajansach po pierwsze notoryczny weelhop do końca drugiego biegu mimo posiadania pod maską gównianej mocy, w zakrętach raczej nie pozwalałem sobie na zbyt wiele gdyż nie do końca byłem pewny kiedy gumy stracą przyczepność w szczególności przy mokrej nawierzchni, nie wspomnę już o hałasie jaki generują Potenzy. Przy wyjeździe z salonu w zeszłym roku po przejechaniu pierwszych 500m chciałem zawrócić i zgłosić w ASO, że łożyska huczą :oops:

Oczywiście Dębice na mokrej nawierzchni też mi zamieliły ale przede wszystkim tylko na pierwszym biegu bo na drugim już normalnie łapie przyczepność i co najważniejsze nie było whellhopa! W końcu przy dynamicznym ruszaniu nie wali mi przodem jakby ktoś młotkiem w maskę tłukł. Bajka. Po raz kolejny przypomnę, że temperatura była sporo poniżej 10'C i nawierzchnia mokra więc usprawiedliwiam to zamielenie na jedynce właśnie tymi warunkami, które raczej nie sprzyjają oponom letnim.
Opony już w tak kiepskich warunkach pogodowych mają lepsze właściwości niż miały Bridgestone Potenza w typowo letniej aurze czyli temp. rzędu 25'C od nawet 40'C (dopiero wtedy przy takich upałach Potenzy ładnie się kleiły do drogi ale ile jest takich temp w ciągu całego lata?! W dodatku nawet jak było 30 i więcej stopni to wystarczył niewielki przelotny deszczyk i znowu przyczepności mówiłem pa pa).

Zdam jeszcze relację jak już temperatury będą powyżej 20'C, a najlepiej 30'C ale już pierwsze wrażenia są mega pozytywne i zawstydzają w 100% to fabryczne ścierwo na których mi wydano auto :evil:

P.S. i jeszcze jedna dodatkowa zaleta Presto. Mają głęboki rant ochronny na felgę. Myślę, że spokojnie z 1cm głębiej jest felga od korpusu opony dzięki czemu trzeba by się mocno postarać żeby obetrzeć felgę. Postaram się później wrzucić foto.
JanuszJanuszewski
Signo
Signo

Postprzez gbaran » 31 marca 2018, 17:14

JanuszJanuszewski napisał(a):Zmieniłem fabryczne Bridgestone Potenza S001 na Dębica Presto UHP2 rozmiar 225/40 felga 18 cali. Różnica kolosalna, aż niewiarygodne. Serio nadal jestem w wielkim szoku ich właściwości jezdnych, a nadmienię, że póki co nie było raczej typowo letniej pogody. Temperatura odkąd je mam założone wahała się od 0'C do max 10'C dopiero wczoraj termometr w aucie wskazywał mi 14,5'C. Wiem, wiem zrobiłem trochę falstart ze zmianą opon ale nie mogłem się doczekać zmiany na 18" na których wyjechał z salonu. IMO dużo lepiej się na nich prezentuje.

Wracając do opon. Gdyby mi ktoś miesiąc temu powiedział, że na oponach klasy budżet samochód będzie się lepiej prowadził niż na oponach klasy premium to bym go wyśmiał. Moja frustracja na fabrycznych gumach sięgnęła zenitu i doszedłem do wniosku, że te Potenzy są taki kiepskie, że nic nie tracę zmieniając na Dębice. Wyszedłem z założenia, że gorzej być nie może :cojest:

Polecam wszystkim. Opony za połowę wartości opon klasy premium, a właściwości rewelacyjne.
Mój styl jazdy jest dynamiczny. Szybkie pokonywanie zakrętów, odpowiednią prędkość lubię uzyskiwać raczej szybko niż mozolnie więc już chyba nie trudno się domyślić jak jeżdżę.
Na tych fabrycznych fajansach po pierwsze notoryczny weelhop do końca drugiego biegu mimo posiadania pod maską gównianej mocy, w zakrętach raczej nie pozwalałem sobie na zbyt wiele gdyż nie do końca byłem pewny kiedy gumy stracą przyczepność w szczególności przy mokrej nawierzchni, nie wspomnę już o hałasie jaki generują Potenzy. Przy wyjeździe z salonu w zeszłym roku po przejechaniu pierwszych 500m chciałem zawrócić i zgłosić w ASO, że łożyska huczą :oops:

Oczywiście Dębice na mokrej nawierzchni też mi zamieliły ale przede wszystkim tylko na pierwszym biegu bo na drugim już normalnie łapie przyczepność i co najważniejsze nie było whellhopa! W końcu przy dynamicznym ruszaniu nie wali mi przodem jakby ktoś młotkiem w maskę tłukł. Bajka. Po raz kolejny przypomnę, że temperatura była sporo poniżej 10'C i nawierzchnia mokra więc usprawiedliwiam to zamielenie na jedynce właśnie tymi warunkami, które raczej nie sprzyjają oponom letnim.
Opony już w tak kiepskich warunkach pogodowych mają lepsze właściwości niż miały Bridgestone Potenza w typowo letniej aurze czyli temp. rzędu 25'C od nawet 40'C (dopiero wtedy przy takich upałach Potenzy ładnie się kleiły do drogi ale ile jest takich temp w ciągu całego lata?! W dodatku nawet jak było 30 i więcej stopni to wystarczył niewielki przelotny deszczyk i znowu przyczepności mówiłem pa pa).

Zdam jeszcze relację jak już temperatury będą powyżej 20'C, a najlepiej 30'C ale już pierwsze wrażenia są mega pozytywne i zawstydzają w 100% to fabryczne ścierwo na których mi wydano auto :evil:

P.S. i jeszcze jedna dodatkowa zaleta Presto. Mają głęboki rant ochronny na felgę. Myślę, że spokojnie z 1cm głębiej jest felga od korpusu opony dzięki czemu trzeba by się mocno postarać żeby obetrzeć felgę. Postaram się później wrzucić foto.
Hej

bardzo dobra i szczegolowa recenzja.

Dzieki za informacje, ja wlasnie zakupilem komplet Uniroyal Rainsport 3. Czekam na dostawe, jak tylko je zaloze wrzuce info jak tam wlasciwosci jezdne.

Pozdrawiam!

gbaran
Stella
Stella

Postprzez Krzyzak » 31 marca 2018, 17:52

Ja jeździłem na bardzo wielu gumach, ogólnie zjeździłem kilkanaście różnych kompletów w kilku autach. Ciężko naprawdę coś polecić, bo mogą się dziać takie akcje jak kolega wyżej opisał. Ale do tej pory nigdy nie zawiodłem się na oponach Nokian. Teraz mam 4 auta, opony najróżniejsze w tym Dunlop Sport MAXX RT 17" (robione w Niemczech) i 15" (robione w Polsce), są Nokian i3, WR D4, Debica Frigo2. Wszystkie poza Debicą szczerze polecam. A i jeszcze zmieniam te Frigo na Michelin Crossclimate+ - już jeździłem na nich kolegi autem i przyznam, że są świetne.
Bardzo odradzam opony Uniroyal Rainsport - jeździłem na 2 i 3 i są potwornie głośne. Tak samo odradzam chińskie Triangle Talon - prowadzenie fatalne, przy silniku 170 konnym V6 w deszczu ciężko ruszyć, auto lata a hałas przy prędkości >40km/h jest potworny. Do tego rezonans przy 50km/h - buczało w głowie... miałem je tylko 1 sezon i oddałem za darmo.
Krzyzak
Sport
Sport

Auto: Leon 5F

Postprzez JanuszJanuszewski » 1 kwietnia 2018, 14:51

Obiecane fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 1 kwietnia 2018, 14:50 --

Widzę, że coś zdjęcia się nie załadowały, a nie mogę edytować poprzedniego posta więc wrzucam jeszcze raz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
JanuszJanuszewski
Signo
Signo

Postprzez Bart2001 » 1 kwietnia 2018, 15:37

Ja kupiłem Sava Intensa UHP 2 225/40/18 - są to opony bliźniacze do Dębicy i Made in Poland. Tak samo jak Dębice - fajny rant ochronny. Jak na razie przejechałem kilka km w temperaturach 2-5 stopnie i jest ok. Miałem poprzednie Savy UHP i byłem bardzo zadowolony - ciche opony bez utraty właściwości trakcyjnych w stosunku do do opon premium w normalnej jeździe. Zobaczę jak się ociepli i przejadę paręset km. Aha i przeszedłem na 18 z zimowych 16 i letnich 17 - jak na razie nie odczułem utraty komfortu w stosunku do poprzedniczek.
Bart2001
Stella +
Stella +

Postprzez Limak9 » 1 kwietnia 2018, 15:55

Ja 2 dni temu założyłem Michelin sport cup2 i na mokrym tez daja rade :-). Rozmiar 235/35/19.
Limak9
Signo
Signo

Auto: Leon ST280

Postprzez zdenek » 3 kwietnia 2018, 06:14

Limak9 napisał(a):Ja 2 dni temu założyłem Michelin sport cup2 i na mokrym tez daja rade :-). Rozmiar 235/35/19.

Siemka, też właśnie rozważam zakup opon. Chciałem się jeszcze upewnić co do tych Michelin Sport Cup2. Czy to są na pewno te tutaj opony: https://www.oponeo.pl/model-opony/miche ... port-cup-2

Obrazek

Dosyć szerokie.. No i do najtańszych nie należą...
zdenek
Stella +
Stella +

Auto: LEON 1.9 TDI
Silnik: BKC 1.9

Postprzez Limak9 » 3 kwietnia 2018, 10:23

Tak to te, a w jakim rozmiarze kupujesz?
Limak9
Signo
Signo

Auto: Leon ST280

Postprzez Andre » 8 kwietnia 2018, 21:15

ktoś jeszcze ma może te debice założone? zastanawiam się nad nimi...
leon 2 FR TDi + 200KM/405NM
Andre
Sport
Sport

Auto: leon II TDi FR+

Postprzez Morano » 9 kwietnia 2018, 10:51

Limak9 napisał(a):Ja 2 dni temu założyłem Michelin sport cup2 i na mokrym tez daja rade :-). Rozmiar 235/35/19.

hej napisz coś więcej o tych CUP 2. Właśnie stoję przed ostatecznym werdyktem i nie wiem co wybrać ? CUP 2 czy te nowe Pilot sport 4S ?
Jak z tą jazdą w deszczu i na lekko mokrym ( po opadach ) asfalcie ? Jeździłeś już w poprzednich sezonach na tych oponach ?
CUPRA 290 - 314 KM 397 Nm. Teraz : 355 KM 460 Nm.
Ford Tourneo Custom 2.0 TDCi 170KM 405 Nm. Teraz 190KM 490 Nm.
Morano
Sport
Sport

Auto: Cupra ST 290

Postprzez JanuszJanuszewski » 9 kwietnia 2018, 21:46

U mnie dzisiaj było 29'C więc aura typowo letnia. Opony nadal super. Trzymają jak należy. Mam za sobą również kilka przejazdów autostradą z prędkościami rzędu 170-200km/h (naturalnie, że za granicą w miejscach bez ograniczeń prędkości) i również wszystko gładko oraz stabilnie. Polecam z czystym sumieniem. Ewentualnie napisze jeszcze jak przy mokrej nawierzchni gdy będę miał za sobą kilka wiosennych opadów. Póki co, zachwytu ciąg dalszy.

Oczywiście moja opinia jest subiektywna, a obecne opony porównuję do poprzednich ma tym samym aucie czyli Bridgestone. Jak wypadaja w porównaniu do taki np. Michelin Pilot sport to nie mam pojęcia bo ich nie miałem. Teoretycznie najlepszy model opony jakie miałem kiedyś na samochodzie to były Dunlop SP Sport 01, tak to jeszcze Nokian, Fuldy, Firestone, Yokohama i Continentale ale w innym rozmiarze, na innych samochodach także nawet nie podejmuje tematu bo to całkowicie nietrafione porównanie będzie. Swoją drogą z tych Dunlop też nie bylem jakoś szczególnie zachwycony, a opony były kupione nowe i świeżutkie.
JanuszJanuszewski
Signo
Signo

Postprzez Andre » 10 kwietnia 2018, 10:26

debice już mam w bagażniku właśnie przywiózł kurier także dam znać jak założę... :-D
leon 2 FR TDi + 200KM/405NM
Andre
Sport
Sport

Auto: leon II TDi FR+

Co wybrać Kormoran vs Imperial

Postprzez wojownik208 » 11 kwietnia 2018, 12:58

Witam mam problem a raczej stoję przed trudnym wyborem mam do wydania 700 zł i chciałbym kupić dobre opony 205/55/16, mam na oku KORMORAN ROAD PERFORMANCE lub Imperial Ecosport 3. Co polecacie ?
wojownik208
Stella +
Stella +

Auto: Seat Leon
Silnik: ASV 1.9

Postprzez mistrzunio » 11 kwietnia 2018, 14:19

Miałem kiedyś nówki kormorany w tym rozmiarze, ale inny model. To była jakaś tragedia.
Stanowczo nie polecam tej marki. Było mega głośno, bieżnik leciał w oczach w masakrycznym tempie, po kilku tys wyskoczył na boku opony balon mimo, że nie wjechałem w żadną dziurę ani nie zaliczyłem krawężnika.

Z podanych nie wziąłbym niczego, w przedziale cenowym 700-800 zł poszukałbym uniroyal, hankook, fulda.
Jeśli nie wydębisz ani złotówki więcej to może viking, nexen, barum.
mistrzunio
Sport
Sport

Region: łódzkie
Auto: ...

Postprzez mirek_p11 » 11 kwietnia 2018, 15:26

Zdecydowanie polecam do 700 zł oponki Nexen. Miałem kiedyś w Octavii model N Blue HD + i byłem bardzo zadwolony.

http://allegro.pl/4x205-55r16-letnie-op ... 999c8d0f80

http://wulkanista.pl/nexen-n-blue-hd-plus/
mirek_p11
Sport
Sport

Auto: VW GOLF 7 Variant

Postprzez dzierlak » 11 kwietnia 2018, 19:53

DĘBICA PRESTO UHP 2 225/45R17 91Y FP - też mogę polecić