Reklama

Odpryski na lakierze

Porady odnośnie napraw blacharskich, malowania itp.

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Odpryski na lakierze

Postprzez igi » 5 listopada 2017, 22:19

Cześć,

3 tygodnie temu będąc na myjni zauważyłem odprysk na lakierze, tuż pod szybą na klapie bagażnika:
Obrazek
Dzisiaj zaobserwowałem kolejny odprysk tym razem na spoilerze (wygląda jakby rdza podchodziła):
Obrazek
Samochód jest z wyprzedaży rocznika 2016, mam go od kilku miesięcy.

Czy wg Was jest jakakolwiek szansa na reklamacje lakieru w ASO? Nie chcę mi się wierzyć, że są to odpryski od kamyków (zwłaszcza na spoilerze, od strony dachu). Miał ktoś z Was może podobny problem?

pozdrawiam,
igi
Stella
Stella

Auto: Leon
silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Odpryski na lakierze

Postprzez Quarien » 6 listopada 2017, 07:35

Ja mam taki sam, nawet większy. Centralnie na masce.
Imho w stu procentach moja wina, szczególnie biorąc poprawkę na moje prędkości przelotowe.

Czy Tobie ASO uzna tę reklamację? Nie sądzę. Oczywiście nie szkodzi zapytać.
Quarien
Sport
Sport

Auto: Cupra 280
silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez maciek89 » 6 listopada 2017, 10:03

Na masce to co innego, a w takich miejscach nie powinny się pojawić odpryski. No i ten rudy nalot wygląda dziwnie, mam kilka odprysków na masce ale do podkładu i ruda nie wychodzi. Jak dla mnie wada fabryczna, proponuję dokładnie obejrzeć całe auto i zgłosić to na gwarancję.
maciek89
FR
FR

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez adam33 » 6 listopada 2017, 10:35

Zgłoś, póki jest na gwarancji!
adam33
Stella
Stella

Auto: seat leon st
silnik: CDLA 2.0

Postprzez igi » 6 listopada 2017, 15:18

Dzięki za rady. Właśnie już ten pod szybą wydawał mi się mało prawdopodobny by był od kamienia, ten od spoilera plus rdza sprawiła, ze się tym bardziej zainteresowałem. Oba odpryski są na klapie od bagażnika, może ten element jest jakiś feralny...
igi
Stella
Stella

Postprzez maciek89 » 6 listopada 2017, 15:37

Tak, mógł być źle przygotowany podkład i lakier się nie trzyma jak trzeba. Drugi scenariusz to, że ten element mógł być z jakiegoś powodu naprawiany, skoro na pozostałych elementach nie ma takich kwiatków.

Tak czy inaczej daj to na gwarancję. Gwarancja na lakier to 3 lata. Wg. mnie powinni to uznać, a jak nie to umów się z rzeczoznawcą.
maciek89
FR
FR

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez mczelny2401 » 7 listopada 2017, 12:23

Moja ruina jest z 2013r i w 3 miejscach sadzi rdze z pod lakieru wiec nie jestes sam :wink:

-- 7 listopada 2017, 13:23 --

Dodam tylko że również mam biały kolor
mczelny2401
Stella +
Stella +

Auto: Seat Leon FR CKFC
silnik: turbo diesel inny

Postprzez igi » 15 listopada 2017, 10:44

Dzięki za rady. Jutro wybiorę się z tym do ASO (No i z paroma innymi kwestiami - trochę się już niestety tego nazbierało, co nie zmienia faktu, ze strasznie lubię ten samochód). Szukałem na forum tematu, ale nic nie znalazłem. Czy znacie jakieś ASO w Warszawie, które możecie polecić? Dużo czytałem o auto Maran, ale opinie są dosyć skrajne.

-- 15 listopada 2017, 11:44 --

Byłem dzisiaj w ASO (Euromotor Warszawa) i wstępna informacja jest taka, że wg nich są to uszkodzenia mechaniczne. Miejsca też ich dziwią, chociaż stwierdzili, że nie ma standardowych miejsc na uszkodzenia od kamieni. Jedynie ślad na spoilerze jest zagadką, bo nigdy się nie spotkali z tym, żeby rdza tak szybko wyszła (może nie powiedzieli tego wprost, ale odebrałem to tak jakby sugerowali, że uszkodzenie miało miejsce już dawno, a zgłosiłem to bo wyszła rdza... Jest to oczywiście nieprawda, bo po zaobserwowaniu odprysku na klapie bagażnika dokładnie sprawdziłem samochód).

Samochód odbiorę za parę godzin, bo zgłosiłem parę innych problemów i dam znać co z tego wyszło.
igi
Stella
Stella

Powrót do Naprawy blacharsko-lakiernicze