Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Leon Cupra już jest

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: Leon Cupra już jest

Postprzez dudek_jd » 1 marca 2018, 14:11

MEGA! a jak jest z żywotnością takiego rozwiązania? Bo widziałem, że ktoś miał kiere poflokowaną (tak wiem, to co innego) i pisał że mu poradzili w rękawicach latać bo się wytrze szybko
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Reklama

Postprzez UniqueSilver » 1 marca 2018, 14:28

dudek_jd napisał(a):MEGA! a jak jest z żywotnością takiego rozwiązania? Bo widziałem, że ktoś miał kiere poflokowaną (tak wiem, to co innego) i pisał że mu poradzili w rękawicach latać bo się wytrze szybko

Dokładnie rękawiczki, kierownica jest z alcantary. Jak jeździsz z gołymi rękami to się trochę zacznie wycierać. W rękawiczkach latami można latać bez zmęczenia materiału. W zamszowych SPARCO trzymanie kierownicy jest obłędne w porównaniu do rękawic wyścigowych i skóry, szczególnie, że w seatach ta skóra jest bardzo twarda i śliska. Ja i tak jeżdżę samochodem w rękawiczkach cały rok więc dla mnie to nie wada.
UniqueSilver
Sport
Sport

Auto: Seat Leon Cupra 280
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez feels3 » 1 marca 2018, 15:07

Świetnie wygląda, zazdraszczam :)
feels3
Sport
Sport

Auto: Golf GTI PP

Postprzez tomek13 » 1 marca 2018, 18:16

Wygląda super. Mi tylko przeszkadza ten pomarańczowy pasek na środku kierki, ale 99% bajecznie ;) gratki
tomek13
Stella +
Stella +

Auto: Leon

Postprzez Pik » 1 marca 2018, 19:37

Wygląda fajnie, zbliżasz się wyglądem do R-ki. Jeszcze tylko dołożyć R-kowy body kit... :wink:

Ale jak dla mnie alkantara jest materiałem pośledniej jakości w stosunku do naturalnej skóry (która to akurat jest całkiem niezłej jakości w Cuprze IMHO).
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 5F MY16

Postprzez maciek89 » 1 marca 2018, 21:25

Pozostając w temacie Rki już nie trzeba kupować Rki żeby mieć Cuprę w manualu, bo manuale powróciły do Cupry 300 i 300 Performance. Tym samym cena Cupry 5-drzwiowej rozpoczyna się teraz od bardzo rozsądnych 121 800.
maciek89
Cupra
Cupra

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez Pik » 1 marca 2018, 21:31

Chyba mówisz o cenniku wyprzedażowym... Ten aktualny datowany na 15.02 zawiera tylko wersje z DSG.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez maciek89 » 1 marca 2018, 21:44

Nie nie. Zaktualizowali konfigurator.
maciek89
Cupra
Cupra

Postprzez Pik » 1 marca 2018, 21:58

Aha. Ja tam nie zaglądam, konfigurator to raczej mało wiarygodna zabawka która rzadko bywa aktualna, a często wprowadza w błąd nawet.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez maciek89 » 1 marca 2018, 22:09

Poza tym, że czasem są bugi, że jakiejś opcji nie można połączyć z drugą lub koniecznie musi być połączona żeby ją zaznaczyć to ten konfigurator jest ok.
maciek89
Cupra
Cupra

Postprzez KrecikTurbo » 1 marca 2018, 22:46

Nic nie zaaktualizowali, na końcu masz rabat -10000zł za wyprzedaż i stąd niska cena.
KrecikTurbo
Signo
Signo

Auto: Cupra 300 SC

Postprzez maciek89 » 1 marca 2018, 23:39

Tyle, że jakiś czas temu nie było Cupry w manualu w konfiguratorze, a teraz się pojawiła.

Komedia z tym, jak można tak zaniedbać konfigurator. Cenniki już odchodzą do historii. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio patrzyłem na jakiś cennik w internecie... Nawet Cupry R nie ma...
maciek89
Cupra
Cupra

Postprzez wazon83 » 2 marca 2018, 10:12

maciek89 napisał(a):Tyle, że jakiś czas temu nie było Cupry w manualu w konfiguratorze, a teraz się pojawiła.

Komedia z tym, jak można tak zaniedbać konfigurator. Cenniki już odchodzą do historii. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio patrzyłem na jakiś cennik w internecie... Nawet Cupry R nie ma...

Cupra R chyba już się wyprzedała. Seria zawierała ledwie 600 sztuk na cały świat. Ostatnio podobny wolumen Toyoty Yaris GRMN rozszedł się, zanim "oferta" pojawiła się na stronach Toyoty. W Polsce auto udało się kupić tylko kilku dealerom. Obawiam się, że z Cuprą R było podobnie.

-- 2 marca 2018, 10:04 --

KrecikTurbo napisał(a):Nic nie zaaktualizowali, na końcu masz rabat -10000zł za wyprzedaż i stąd niska cena.

To bardziej problem Seata niż klienta, bo teraz można żądać rabatu 10 000 zł na samochód. Co prawda w konfiguratorze nie ma oferty handlowej w rozumieniu prawa, ale interwencja w centrali powinna przynieść efekt i samochód powinien być dostępny z rabatem 10 000 zł. Swoją drogą, czy to nie standardowy rabat? Taki dostałem na dzień dobry, jeszcze zanim zacząłem kręcić nosem.
wazon83
Signo
Signo

Auto: Cupra ST300 4Drive

Postprzez KrecikTurbo » 2 marca 2018, 11:57

Na nową Cuprę 300 2018 do produkcji ciężko o istotny rabat. Szukałem i maksymalnie dostałem 5% rabatu dealera. Powtarzam dealera bo ludzie tu wliczają rabaty na firmę, grupę, lojalnościowy czy za odkup albo comfort+, które nie są rabatami dealera i każdy je dostaje kto się kwalifikuje.
Także 10000 + pole do manewru na rabat z dealerem to dobry deal i niby konfigurator dla wyprzedaży to nie aż taka zbrodnia bo takie modele da się znaleźć, ale kiedy w konfiguratorze z rabatem wyprzedażowym masz do wyboru opcje dostępne tylko w 2018 to już nie da się ukryć, że coś jest nie tak. :-D
Liczy się cennik i jest aktualny.
KrecikTurbo
Signo
Signo

Postprzez wazon83 » 2 marca 2018, 12:03

KrecikTurbo napisał(a):Na nową Cuprę 300 2018 do produkcji ciężko o istotny rabat. Szukałem i maksymalnie dostałem 5% rabatu dealera. Powtarzam dealera bo ludzie tu wliczają rabaty na firmę, grupę, lojalnościowy czy za odkup albo comfort+, które nie są rabatami dealera i każdy je dostaje kto się kwalifikuje.
Także 10000 + pole do manewru na rabat z dealerem to dobry deal i niby konfigurator dla wyprzedaży to nie aż taka zbrodnia bo takie modele da się znaleźć, ale kiedy w konfiguratorze z rabatem wyprzedażowym masz do wyboru opcje dostępne tylko w 2018 to już nie da się ukryć, że coś jest nie tak. :-D
Liczy się cennik i jest aktualny.

Sam dostałem 7% rabatu na Cuprę 4drive rok prod. 2018. Rabat liczony od ceny katalogowej brutto, przez którą rozumiem cenę, jaka wychodziła po uwzględnieniu rabatów np. na pakiet comfort +. Auto w leasingu na firmę, więc zakładam, że to ułatwiło mi negocjacje.
wazon83
Signo
Signo

Postprzez KrecikTurbo » 2 marca 2018, 13:36

wazon83 napisał(a):Auto w leasingu na firmę, więc zakładam, że to ułatwiło mi negocjacje.

To nie wątek o rabatach ale to jest to o czym mówiłem, nic nie ułatwiło bo rabat dla firm po prostu jest. To tak jakbyś powiedział, że wynegocjowałeś rabat comfort+.. :wink: Rabatu od dealera miałeś pewnie 0-3% z tym, że byłeś w najlepszej pozycji z racji bardzo wysokiej ceny katalogowej.
KrecikTurbo
Signo
Signo

Postprzez AleX » 2 marca 2018, 19:10

KrecikTurbo napisał(a):
wazon83 napisał(a):Rabatu od dealera miałeś pewnie 0-3% z tym, że byłeś w najlepszej pozycji z racji bardzo wysokiej ceny katalogowej.

To! U mnie właśnie ta sytuacja miała miejsce.
AleX
Stella +
Stella +

Auto: Cupra300 4Drive
Silnik: inny

Postprzez szadubaba » 4 marca 2018, 15:45

Nie widze tego tematu o swiatlach wiec napisze tutaj.

Ogolnie do ledow Leona nie mialem uwag oprocz tego, ze swiecily za blisko. Na przegladzie poprosilem zeby zerkneli na swiatla (bez sugestii ze swieca za blisko). Widzialem ze probowali regulowac kluczykami i celowali w to urzadzenie do pomiaru swiatel na kolkach a potem podpieli komputer i ledy pare razy sie poziomowaly. Technik stwierdzil sam z siebie ze swiatla byly za nisko i ze to popularna przypadlosc nowych Seatow - fabrycznie maja za nisko swiatla. Moze wychodza z zalozenia ze lepiej swiecic za blisko niz oslepiac innych? Nie wiem.

Efekt jest taki ze swiatla swieca o wiele dalej a nadal nikogo nie raza - nikt mi jeszce nie mrugal i sam obserwowalem z innego auta.

Takze polecam udac sie do ASO jak wydaje sie wam ze ledy swieca nie tak jak powinny.

Moze Inteliluxy z Opla to nadal nie sa ale jest dobrze i juz nie wspomagam sie halogenami / dlugimi w niektorych miejscach :-D
szadubaba
Sport
Sport

Auto: Cupra 300

Postprzez Pik » 8 marca 2018, 19:54

Nowa Cupra na targach w Genewie! :-)

Obrazek
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez Kusza » 8 marca 2018, 20:04

Pik napisał(a):Nowa Cupra na targach w Genewie! :-)

Obrazek

Nie jest to przypadkiem wersja TCR lub e-Racer?
Na pewno nie jest to "standardowa" nowa Cupra.
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Postprzez 83Dario » 8 marca 2018, 20:17

Pik to nie cupra tylko wersja na tor e-Racera.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
83Dario
Sport
Sport

Auto: FR

Postprzez Pik » 8 marca 2018, 21:44

Cupra to jest na pewno, vide znaczek na froncie. :-P Poza tym to faktycznie elektryk... :-D
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez rbrus » 9 marca 2018, 14:27

Ktos sie wybiera na targi w Genevie?

Ja jade jutro z miejscowosci Schlieren pod Zurichem jakby ktos chcial sie przylaczyc w drodze i dojechac w grupie!
rbrus
Stella
Stella

Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST 1.4 TGI 2018

Postprzez Kusza » 9 marca 2018, 18:57

auto na zdjęciu to Leon Cupra e-Racer, tu macie troszkę o Cupra R ST i Cupra e-Racer https://www.youtube.com/watch?v=vCksMtpsSS0
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4

Postprzez Cobra_o7o » 15 marca 2018, 10:37

UniqueSilver napisał(a):W zamszowych SPARCO trzymanie kierownicy jest obłędne w porównaniu do rękawic wyścigowych i skóry, szczególnie, że w seatach ta skóra jest bardzo twarda i śliska

Pik napisał(a):Ale jak dla mnie alkantara jest materiałem pośledniej jakości w stosunku do naturalnej skóry (która to akurat jest całkiem niezłej jakości w Cuprze IMHO).

Mam wrażenie że mam inny samochód niż Wy, choć oryginalne emblematy na nim informują że to Seat Cupra. Skóra na kierownicy jest dość przyjemna w dotyky ale bez szaleństw i jest dość miękka. Stosunkowo latwo ją uszkodzić mp. wsiadając/wysiadajac. Jest to elemwnt, na który dmucham bardziej niż lakier na karoserii.
A porownanie jakieś mam, do kierownicy w poprzednim samochodzie, gdzie wsadzilem usportowiony model Simoni i nigdy nawet nie pomyślałem że coś moze się stać z tą skorą.

W temacie logo Cupra - czemu nikt nie dostrzega podobieństwa do logo/emblematu już od dawna istniejacej marki czyli Godge/Ram? Logo Cupra wygląda jak uproszczona/unowocześniona/przemodwlowana wersja tej pierwszej marki.
Najgorzej wypada wersja na klamce tylnej klapy.

Tylko czy faktycznie jest brzydkie?
Pamiętam co myślałem po zobaczeniu pierwszych materiałów na temat 5F - zastanawiajac się nad kupmem 1P. Przywiązanie i przyzwyczajenie mają silne oddziaływania.
Cobra_o7o
Sport
Sport

Auto: odrzutowe

Postprzez rbrus » 15 marca 2018, 10:51

Ja akurat sie zgadzam z Cobra_o7o, takze mysle ze wszystko zalezy od tego kto jakimi samochodami jezdzil w przeszlosci. Jak kupowalem swojego leona z zona, majac w przeszlosci bmw 330i, audi a6 quattro, ojca audi a6 V6 oraz znajomych z pewnymi ciekawymi samochodami, jak dotknalem skorzana kierownice w cuprze czy skodzie vrs pomyslalem ze to jest zart, ledwo czuc ze to skora, troche wyglada jak naciagniety flak od kaszanki, delikatny itd. Potem sprawdzilem zwykla i skorzana z UP i Ibizy i mowie obojetnie ile musze doplacic do mojego leona biore najdrozsza mozliwa kierownice byle nie miec wrazenia ze krece plastikowym kolem hoola hoop. Niestety...
rbrus
Stella
Stella

Postprzez kamivil » 18 marca 2018, 00:49

Leon cupra st 370
Zapewne u nas nie będzie oferowany, tylko Szwajcaria i Niemcy. A szkoda. Dopłata w stosunku do ST300 AWD 12 000E.
http://www.seat.ch/fr/voitures/nouvelle ... t-370.html
https://www.youtube.com/watch?v=b66HRpxUnQs&t=13s
kamivil
Stella +
Stella +

Region: mazowieckie
Auto: Cupra 300

Postprzez Pik » 18 marca 2018, 01:04

R-ka to jednak ciekawsza opcja. Przy tym słono sobie liczą. Taki tuning to każdy właściciel Cupry może sobie sam przeprowadzić za ułamek tej kwoty.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez Blad » 18 marca 2018, 12:29

Sens zamiany Cupry 290 na cupre 300 4wd?

Tak zastanawiam się nad zamianą autka i mam parę opcji... Jedną z nich jest 300 4wd - zastanawiam się czy jest sens pchać się znowu w to samo.
Jak uważacie?
Moje wymagania to min 250 koni, napęd najlepiej 4wd lub tył, auto nowe maks roczne i najlepiej full opcje. Kwota ok. 160k. Ciężko znaleźć jest coś sensownego w tych pieniądzach ;/
Blad
Signo
Signo

Auto: Cupra290

Postprzez sdss » 18 marca 2018, 12:40

Blad napisał(a):Sens zamiany Cupry 290 na cupre 300 4wd?

Tak zastanawiam się nad zamianą autka i mam parę opcji... Jedną z nich jest 300 4wd - zastanawiam się czy jest sens pchać się znowu w to samo.
Jak uważacie?
Moje wymagania to min 250 koni, napęd najlepiej 4wd lub tył, auto nowe maks roczne i najlepiej full opcje. Kwota ok. 160k. Ciężko znaleźć jest coś sensownego w tych pieniądzach ;/

BMW 3er, jesienią wchodzi nowy model sa duze rabaty. Mustang GT.
Obrazek Leon ST DSG
Obrazek Fabia 3
sdss
Sport
Sport

Auto: Leon ST FR
Silnik: CAXC 1.4

Postprzez esde » 18 marca 2018, 12:42

Jak uważacie?
Sam rozważałem. Policzyłem jednak, że sama przyjemność posiadania napędu AWD kosztowałaby mnie ok 60-70k. Odpuściłem. Poczekam pewnie na nową generację, chyba, że Audi się trafi ;)
esde
TopSport
TopSport

Region: wielkopolskie
Auto: Leon ST Cupra 280

Postprzez mrcn » 18 marca 2018, 13:27

esde napisał(a):Sam rozważałem. Policzyłem jednak, że sama przyjemność posiadania napędu AWD kosztowałaby mnie ok 60-70k. Odpuściłem. Poczekam pewnie na nową generację, chyba, że Audi się trafi ;)

Ja też kombinuję - i co tu dużo mówić, po rabatach Golf mi wychodzi taniej z podobnym wyposażeniem... :D Ale też chyba odpuszczę póki co...
ObrazekObrazek
mrcn
Sport
Sport

Auto: Cupra ST 280

Postprzez Forrest » 18 marca 2018, 14:44

Panowie zapomnijcie o Audi czy tym bardziej BMW w cenie zbliżonej do Cupry St 4drive.Mimo rabatów cena np.modelu 3er to grubo ponad 200 tyś. Do tego jeszcze dochodzi słaba jakość wykończenia, z którą boryka się BMW. Audi z jakością dużo lepiej ale ceny również wysokie. Z reguły na wyprzedażach auta mocno doposażone, przez co ich cena nawet po rabacie zostaje wysoka. Cupra ST 4drive nie ma żadnej konkurencji na rynku. Wiem, że każdy z nas chciałby odmiany i czegoś nowego ale w tym budżecie nic lepszego nie znajdziecie.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Collin McRae.
Forrest
Signo
Signo

Auto: Cupra 300ST 4drive

Postprzez wazon83 » 18 marca 2018, 14:58

Forrest napisał(a):Panowie zapomnijcie o Audi czy tym bardziej BMW w cenie zbliżonej do Cupry St 4drive.Mimo rabatów cena np.modelu 3er to grubo ponad 200 tyś. Do tego jeszcze dochodzi słaba jakość wykończenia, z którą boryka się BMW. Audi z jakością dużo lepiej ale ceny również wysokie. Z reguły na wyprzedażach auta mocno doposażone, przez co ich cena nawet po rabacie zostaje wysoka. Cupra ST 4drive nie ma żadnej konkurencji na rynku. Wiem, że każdy z nas chciałby odmiany i czegoś nowego ale w tym budżecie nic lepszego nie znajdziecie.

Popieram ten głos. Za 428i xDrive z automatem ZF, paroma pakietami (navi, concierge, podgrzewane fotele, czujnik deszczu, czujnik zmierszchu itd.), w tym M-pakiet optyczny, płaciłem 240 000 zł. Mimo to, auto ma trochę gorsze osiągi od Cupry ST 4Drive, która jest o niebo tańsza (ok. 90 000 zł różnicy na korzyść Cupry).

Alternatywą dla Cupry ST 4Drive nie są marki premium, tylko inne Hot Hatche z napędem 4x4, np. Focus RS czy Golf R.

-- 18 marca 2018, 14:55 --

sdss napisał(a):

Jak uważacie?

BMW 3er, jesienią wchodzi nowy model sa duze rabaty. Mustang GT.

Rabaty będą, ale tylko na bogato wyposażone wersje. Zejdą Ci z 300 000 zł na 250 000 zł.
wazon83
Signo
Signo

Postprzez Forrest » 18 marca 2018, 16:03

wazon83 napisał(a):
Alternatywą dla Cupry ST 4Drive nie są marki premium, tylko inne Hot Hatche z napędem 4x4, np. Focus RS czy Golf

Dokładnie tak.
Jednak gdy przyjżymy się bliżej to Focus RS jako daily car jest znacznie gorszym wyborem od Cupry ST 4drive. Brak automatu, betonowe zawieszenie, gorsze plastiki a ma wyższą cenę(czego zupełnie nie rozumiem).
Więc zostaje golf... das auto...czyli konkurencji brak ;)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Collin McRae.
Forrest
Signo
Signo

Auto: Cupra 300ST 4drive

Postprzez esde » 18 marca 2018, 16:20

Forrest napisał(a):Panowie zapomnijcie o Audi czy tym bardziej BMW w cenie zbliżonej do Cupry St 4drive

Nic nie jest tylko czarne, nic nie jest tylko białe. Cena wyjściowa to jedno, warunki finansowania, jakość, prestiż, to są inne rzeczy, które też trzeba brać pod uwagę. Ale zgadzam się z jednym, gdy ja kupowałem Cuprę ST, nie było konkurencji dla mocnego kombi. Teraz jest podobnie, jednak cena to tylko jedna ze zmiennych, co nie zmienia faktu, że ST to świetny samochód. A taka Cupra ST R już w ogóle dobrze się prezentuje :)
esde
TopSport
TopSport

Region: wielkopolskie
Auto: Leon ST Cupra 280

Postprzez wazon83 » 18 marca 2018, 17:19

Forrest napisał(a):
wazon83 napisał(a):
Alternatywą dla Cupry ST 4Drive nie są marki premium, tylko inne Hot Hatche z napędem 4x4, np. Focus RS czy Golf

Dokładnie tak.
Jednak gdy przyjżymy się bliżej to Focus RS jako daily car jest znacznie gorszym wyborem od Cupry ST 4drive. Brak automatu, betonowe zawieszenie, gorsze plastiki a ma wyższą cenę(czego zupełnie nie rozumiem).
Więc zostaje golf... das auto...czyli konkurencji brak ;)

Mnie do Focusa RS zniechęcił silnik o niezbyt dobrej reputacji, jeśli chodzi o niezawodność.
wazon83
Signo
Signo

Postprzez Adrian Polak Carsed » 19 marca 2018, 12:05

Mamy już oficjalne info o Cuprze R.

- 13 sztuk dostępnych w sprzedaży w Polsce
- Dostępna tylko dla lojalnych Klientów
- Wszystkie Midnight Black
- zwiększona o 10mm średnica rury wydechowej zapewnia lepsze brzmienie
- 2.0 TSI Start&Stop 310 KM - 182 100 zł
- 2.0 TSI Start&Stop 300 KM DSG - 187 500 zł
- W dniu 09.04, o godz. 12 otwarte zostaje okienko składania zamówień – otwarte będzie do 13.04., godz.13.
- Krótki czas oczekiwania na auto – samochody są już fizycznie w Polsce.
- Na przełomie maja-czerwca 2018 właściciele Leonów CUPRA R wezmą udział w dedykowanym, zamkniętym szkoleniu na torze Łódź z udziałem ekspertów;
- Event będzie jednodniowy, a jego koszt pokrywa SEAT;
Info mam bezpośrednio od Importera.

Chętnych zapraszam do zgłoszeń na adrian.polak@carsed.pl :-D
Adrian Polak Carsed
Stella
Stella

Postprzez Oracle » 20 marca 2018, 10:34

Nikt nic nie pisze, bo wszyscy już stoją w kolejce, czy jak? :shock:

:D
Oracle
Sport
Sport

Auto: Audi A5

Postprzez Pik » 20 marca 2018, 10:45

Cóż, wątpliwe aby posiadacze Cupry 5F byli skłonni sprzedać swój egzemplarz aby nabyć R-ke... Ale jak ktoś akurat planuje zakup to jak najbardziej może rozważyć czy warto dołożyć ok 20% ceny za wersję limitowaną.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez Morano » 20 marca 2018, 20:23

Ja tam Cupry na pewno nie sprzedam - trzymam jako lokatę kapitału :mrgreen: :-P A po wymianie intercoolera i DP na wiosnę też będę miał Cuprę 370 lub może nawet 390 :cfaniak:
CUPRA 290 - 314 KM 397 Nm. Teraz : 355 KM 460 Nm.
Ford Tourneo Custom 2.0 TDCi 170KM 405 Nm. Teraz 190KM 490 Nm.
Morano
Sport
Sport

Auto: Cupra ST 290

Postprzez wazon83 » 21 marca 2018, 15:30

Forrest napisał(a):Focus RS ma wyższą cenę(czego zupełnie nie rozumiem).

Pojemność powyżej 2000 cm3 = wyższa akcyza :(
wazon83
Signo
Signo

Postprzez rbrus » 21 marca 2018, 16:04

Siedzialem na targach w Cuprze 370 i ogladalem Cupra R (za duza kolejka byla zeby wejsc), ale wiem jedno ze tak 'ogolnie' to sa te same samochody, moze Cupra 370 bedzie miala wiecej koni, ale czy technicznie bedzie lepsza? No i srodek i wszystko identyczne.
rbrus
Stella
Stella

Postprzez 19dawid91 » 22 marca 2018, 07:34

Ta Cupra 370 ciekawie wygląda, podoba mi się to połączenie carbonu z mystery blue I do tego felgi Cupra R. Ciekawe kiedy ktoś sprowadzi taką wersję do Polski :-D
19dawid91
Stella +
Stella +

Auto: Leon FR
Silnik: benzyna turbo inny

Postprzez klw » 23 marca 2018, 15:25

klw
Stella
Stella

Region: pomorskie
Auto: Leon ST FR
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez Pik » 23 marca 2018, 19:47

Nie dziwi mnie. W wątku o parowaniu reflektorów kolega kapishon opisuje podobną sytuację, z tym że u niego wg producenta pęknięcia powstały ponoć w wyniku użycia agresywnej chemii do mycia auta!? Koń by się uśmiał, choć oczywiście właścicielowi auta nie będzie do śmiechu... :-|
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Postprzez _carlos- » 23 marca 2018, 23:07

_carlos-
Sport
Sport

Auto: ALTEA + TOLEDO 1M2
Silnik: BMM 2.0

Postprzez jepek » 24 marca 2018, 15:14

_carlos- dzięki za wrzucenie tego tutaj! To moja historia niestety
jepek
Stella +
Stella +

Auto: C300

Postprzez mrcn » 24 marca 2018, 19:47

Siedzenie po 56tys. km :|
Obrazek
ObrazekObrazek
mrcn
Sport
Sport

Auto: Cupra ST 280

Postprzez jaca629 » 24 marca 2018, 19:50

daj znać co z tym uda ci się zrobić lub u tapicera gdzie można kupić ten materiał bo mam ten sam problem
jaca629
Stella
Stella

Silnik: BVY 2.0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leon 3 - Techniczne Ogólne