Reklama

Aktualizacja forum Przygotowujemy się do aktualizacji forum. Więcej informacji w tym wątku.

Leon Cupra już jest

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: Leon Cupra już jest

Postprzez maciek89 » 12 sierpnia 2018, 11:47

Tak, wszyscy mają teraz 5 gwiazdek w NCAP, a jak IIHS rozbił auta z większą prędkością to nagle Audi (wtedy B8) i BMW (F30) wypadły żenująco, a S60 (schodzący model) świetnie. Można się spierać, czy Volvo to premium, że ciężkie i często ciasnawe ale to są małe czołgi.
maciek89
Cupra
Cupra

Auto: Cupra 280 MY16
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Postprzez trezor » 13 sierpnia 2018, 13:39

Jak zwykle kłótnia z dupy... porównywane samochody w żadnym stopniu nie są porównywalne. Używanie słowa "racjonalny" w kontekście Cupry mija się z celem. Jeśli ktoś twierdzi, że wybiera coś racjonalnie, to jak najbardziej, nie wybiera cupry. Podobnie jak ktoś racjonalny nie wybierze fiata 500 abarth i innych "przepłaconych" wersji samochodów nastawionych na frajdę z jazdy. Myślę, że jeśli ktoś chciałby mnie przekonać do 190KM diesla, to zapytałbym, czy chce mi go włożyć właśnie w fiata 500. Bo w BMW, które właśnie w weekend testowałem, włożyli 360KM, a w wersji 440i był to szybki, acz bardzo stateczny samochód, który w żaden sposób nie przystaje do Cupry. Mój brat dokonał racjonalnego wyboru i kupił BMW 750d, ale kiedy tylko może wsiada za kierownicę mojego gównianego seata. Ja za kierownicą jego BMW siedziałem tylko raz i wcale nie mam na więcej ochoty.
Nie przekonuję nikogo że potrzebuje Cupry, bo na pewno jej nie potrzebuje, ale racjonalne wybory, są racjonalne, co dla mnie oznacza nudne. To tyle ode mnie.
trezor
Sport
Sport

Auto: C300

Postprzez rbrus » 13 sierpnia 2018, 14:57

Prawda jest taka że wszyscy mają rację i każdy się myli. W mojej ocenie wybór racjonalny to taki, w którym wiemy że wydane pieniądze spełnią nasze oczekiwania. W tym wątku, jest tym Cupra i generalnie zawsze może być to Cupra dla tych którzy nudzą się głośnymi, dieslowymi, dupowozami. I dlaczego by nie? Każdy ma swoje potrzeby. Część moich znajomych nie ma samochodu, nie którzy nawet nie mają prawa jazdy. A ja lubie sobie przy**** trasę 10-15h kilka razy między CH-PL, stracić dzień, paliwo, postać w korku w niemczech, ale przez pierwszych pare godzin sprawa mi to wielką przyjemność i czy to jest racjonalne? Zależy, dla kogo ... ja tak lubie :mrgreen:
rbrus
Stella
Stella

Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST 1.4 TGI 2018
Silnik: inny

Postprzez maciek89 » 16 sierpnia 2018, 07:43

rbrus napisał(a):dla tych którzy nudzą się głośnymi, dieslowymi, dupowozami.

To nie czasy 1.9 TDI na pompie rotacyjnej. Dwulitrowy diesel Merca o którym wspominam jest świetnie wyciszony, na trasie właściwie niesłyszalny.

Ja też lubię sobie robić traski i nie potrzeba do tego 300 KM żeby sprawiało to przyjemność. Teraz coraz częściej jeżdżę przepisowo lub prawie przepisowo no ale w tym kraju się nie da... Jadę 80 na 70ce to ciężarówka mi podjeżdża pod zderzak i jeszcze świeci długimi- to jest jakaś komedia...
maciek89
Cupra
Cupra

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez rbrus » 16 sierpnia 2018, 10:27

No nie zgodzę się kolego. Mówię o XC90 Volvo, premium za blisko pół miliona złotych. Wiem, że są cichutkie diesle, ostatno przejechał obok mnie Peugeot 6xx, jakby był elektrykiem. Ale w mojej wypowiedzi nie chodziło o to czy diesel jest głośny, tylko o to że każdy lubi co lubi. Co więcej, nie każdy kto ma Cupre jeździ 200km/h po autostradzie, ja jeżdzę przepisowo, polubiłem to ostatnimi laty, ale i tak uwialbiam do 50-100 przyśpieszać Cuprą, a nie czym słabszym. Może temat zakończymy, na tym że każdy lubi to co lubi. :)
rbrus
Stella
Stella

Auto: Leon ST 1.4 TGI 2018
Silnik: inny

Postprzez wazon83 » 17 sierpnia 2018, 08:25

karlos napisał(a):
Za to wszystko przyszło zapłacić 25 tys zł. 2 miesiące temu jeszcze została cała konstrukcja przetestowana w crash teście i chyba niechciałbym by ojciec jechał Leonem w tym wypadku. W Volvo nawet przednia szyba nie pękła.

Mitologizujesz bezpieczeństwo Volvo, tymczasem Golf VII (krewniak Leona) też zdobywa w testach amerykańskiego IIHS najwyższe noty we wszystkich kluczowych aspektach bezpieczeństwa. Śmiem twierdzić, że nie żadnej różnicy, czy rozbijasz się Volvo czy Leonem.

Brak uszkodzeń przedniej szyby to raczej standard we współczesnych autach. Taka konstrukcja, że kabina pasażerska pozostaje nienaruszona przy większości kolizji.
wazon83
Signo
Signo

Auto: Cupra ST300 4Drive

Postprzez Quarien » 20 sierpnia 2018, 13:09

Tak jak C280 kosztowała akceptowalne pieniądze, tak aktualna C300 i nowa polityka rabatowa (czyli pocałujcie misia w ...) jest absurdalna.
Fajnie, że mało które auto na polskiej drodze może pochwalić się mocą 300KM, tylko kiedy krew odpływanie z dolnych rejonów z powrotem do mózgu, chce się czegoś więcej.
Może lepszego wykończenia... może sensowniejszego napędu?
Quarien
Sport
Sport

Auto: Cupra 280

Postprzez Evo » 20 sierpnia 2018, 14:38

No 4 lata temu najtańszą Cuprą DSG wyjeżdżałeś z salonu za 110k PLN, teraz za 140 ;)
Evo
Sport
Sport

Auto: Cupra 5F

Postprzez Limak9 » 20 sierpnia 2018, 20:57

Evo napisał(a):No 4 lata temu najtańszą Cuprą DSG wyjeżdżałeś z salonu za 110k PLN, teraz za 140 ;)

Ja miałem możliwość wyjechania 265 w St za 106tys, ale sie nie zdecydowałem wtedy ....
Limak9
Signo
Signo

Auto: Leon ST280

Postprzez servo » 26 sierpnia 2018, 00:46

maciek89 napisał(a):Tak, wszyscy mają teraz 5 gwiazdek w NCAP, a jak IIHS rozbił auta z większą prędkością to nagle Audi (wtedy B8) i BMW (F30) wypadły żenująco, a S60 (schodzący model) świetnie.
Tak świetnie, że Volvo wypadły z listy najbezpieczniejszych aut w testach IIHS?
https://www.torquenews.com/1083/volvo-v ... t-vehicles

W rankingu IIHS: "lowest rate of drivers death":
http://www.iihs.org/iihs/news/desktopne ... c-recovery
nie ma ani jednego Volvo - są za to wredne Volkswageny, Audi, BMW, Lexusy :D

Skończ z tymi mitami...
servo
Stella +
Stella +

Auto: Leon FR 5D 2018
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez kondziow » 26 sierpnia 2018, 10:34

Jestem na etapie przesiadki na Cupre, garstka ciekawosci na dzis z extranetu seata (znam dyrektora salonu):
- auta zamawiane teraz na 42 tydzien roku beda po kolejnym mini liftingu - logo seata w miedzi, brak flagi cupry na tylnej klapie, czarny napis cupra, generalnie prawie wszystko co srebrne zamienione na miedz (takze w srodku). Ale dalej marka i logo to Seat a nie Cupra. Wypada kolor pomaranczowy z palety, jeszcze jakies detaliczne zmiany (chyba pakiet black tez out)
- na dzisiaj nie ma info o GPFie - w extranecie nie ma zadnych informacji o zmianach silnikowych. Powiedziano mi ze pewnosci nie ma ale na 90% dalej beda to te same jednostki, przynajmniej do konca roku. Mozliwe ze do norm wchodzacych od 1 wrzesnia auta zostana przygotowane przez zmieniony program
Było:
Leon FR 5F '16 1.8TSI DSG Alor Blue
Passat B6 '06 BWA@260KM by CompSport
kondziow
Stella +
Stella +

Region: małopolskie
Auto: Cupra 300 DSG

Postprzez johnson » 26 sierpnia 2018, 13:30

Mi w wersji r podoba sie zamszowe obszycie kierownicy i galki.
Obszyje sobie tak u siebie chyba. Fajne sa tez kola i wzor felg ale chyba przejde na jakies 18tki zeby zejsc z masy.
19tki beda na zime.
johnson
Stella +
Stella +

Auto: audi A3

Postprzez kondziow » 1 września 2018, 19:04

Jednak koryguję swoją informację, zweryfikowałem w Dynamice.

Zamawiane auta od dzisiaj będą już z marki Cupra (w tym nowe logo). Będą też miały GPF i 290KM...
Było:
kondziow
Stella +
Stella +

Postprzez Enduro » 6 września 2018, 20:32

Interesuje mnie leon cupra. Obecnie do zamówienia. W listopadzie mają dostać nowe homologacje bo póki co wszystko jest opóźnienie w związku z wltp. No i czas oczekiwania od listopada jakieś 2-3 miesiące. Więc pewnie gdzieś na styczeń 2019.
Natomiast nowy model ma być pokazany czy ma być w sprzedaży w okolicach marca 2019. Pod koniec roku 2019 ma wyjść model cupra.
Więc z zamówieniem chyba się wstrzymam. Jedynie co wiem to nowy model ma mieć więcej miejsca w środku A odmiana cupra ma być bardziej agresywniejsza. Poniżej link z zapowiedzi do jednego z modeli cupry. Myślę że inne nowe modele będą bardzo podobne. Więc chyba jest na co czekać, tym bardziej że hatchback ma mieć 4x4 :) A nie tylko w st jak obecnie.
https://autogaleria.pl/nowosci/prototyp ... cupry/amp/
Enduro
Stella +
Stella +

Auto: seat
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez Pik » 6 września 2018, 21:25

Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał Leon kolejnej generacji, a co dopiero Cupra na bazie tego kompakta... I nie spodziewałbym się okazji cenowej, raczej to pójdzie w tym kierunku co obecna Cupra R.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 5F MY16

Postprzez kubasek11 » 7 września 2018, 08:47

A ja próbuję zamówić Cuprę od lipca i dupa, nikt nic nie wie ... a obecne auto już sprzedałem
kubasek11
Signo
Signo

Auto: Seat Leon II
Silnik: BXE 1.9

Postprzez Enduro » 7 września 2018, 11:57

Z tego co mi wiadomo nie ma zamówień na cupra, tzn są, ale tylko w teorii bo są kolejki w otrzymywaniu homologacji w zwiazku z wltp. Jeśli wszystko dobrze pójdzie produkcja ruszy od listopada tak jak napisałem wcześniej. I są to informację z dwóch różnych źródeł.

-- 7 września 2018, 12:57 --

@pik co niektórzy pracownicy już widzieli nowego leona. Na okazję cenową raczej nikt nie liczy, tym bardziej po takich wzrostach sprzedaży i skoku w rankingach.
Enduro
Stella +
Stella +

Auto: seat

Postprzez kondziow » 9 września 2018, 09:45

To że nikt nic nie wie to nie jest prawda - ASO w extranecie mają pdfa ze zmianami w wyglądzie. Są tam wyszczególnione między innymi wspomniane przeze mnie miedziane wstawki czy zmiany na tylnej klapie. Nie wiadomo tylko co z silnikiem. Ciekawostka - w wypadku Audi S3 gdyby zamówić je dzisiaj odbiór szacowany jest na luty, mimo że wyprodukowany będzie jeszcze w tym roku - wszystko przez homologację.
Było:
kondziow
Stella +
Stella +

Postprzez bzykofm » 9 września 2018, 12:53

kubasek11 napisał(a):A ja próbuję zamówić Cuprę od lipca i dupa, nikt nic nie wie ... a obecne auto już sprzedałem

W Dynamice w Jaworniku "od ręki" stoi Rka do wzięcia :-D i kilka "zwykłych" :-D

https://dynamica.pl/samochody/nowe?_sfm_model=Leon
Leon Barbarzyńca Tune-Up 144.8KM 321.4Nm
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team

Auto: leon 1P TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Postprzez kondziow » 9 września 2018, 13:39

bzykofm napisał(a):
kubasek11 napisał(a):A ja próbuję zamówić Cuprę od lipca i dupa, nikt nic nie wie ... a obecne auto już sprzedałem

W Dynamice w Jaworniku "od ręki" stoi Rka do wzięcia :-D i kilka "zwykłych" :-D

https://dynamica.pl/samochody/nowe?_sfm_model=Leon

Akurat tam zamawiałem, lista ze strony ni cholery nie jest aktualna :) Rka to prawda, jest czarna do wzięcia, nawet na salonie stoi - ale standardowe Cupry wszystkie muszą ciągnąć z centrali, a została poza moją jeszcze 1 FWD w ultrabiednym wyposażeniu i chyba 2 ST za 170k.
Było:
kondziow
Stella +
Stella +

Postprzez acoq » 12 września 2018, 14:44

Wygląda na to, że modele Cupra właśnie zniknęły z konfiguratora Seata (na Niemieckiej wersji strony też nie ma).
acoq
Stella
Stella

Region: mazowieckie
Auto: ST Cupra 4Drive

Postprzez Tomektr » 12 września 2018, 15:48

Czyli trzeba zmienić tytuł "Leon Cupra już nie ma" :cry: jest już nową gama silników np w Fr - 130 150 I 190KM
Tomektr
Stella +
Stella +

Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM

Postprzez acoq » 12 września 2018, 17:23

Najprawdopodobniej trochę potrwa zanim się ogarną z nową Cuprą w konfiguratorze albo jak ktoś tutaj już wspomniał Leon Cupra wyląduje już w nowych barwach brandu Cupra, a nie jako Seat.
acoq
Stella
Stella

Region: mazowieckie
Auto: ST Cupra 4Drive

Postprzez kubasek11 » 14 września 2018, 16:42

A ja zamówiłem w środę. Kiedy będzie i co to jeszcze nie wiadomo.
kubasek11
Signo
Signo

Auto: Seat Leon II
Silnik: BXE 1.9

Postprzez Pik » 14 września 2018, 19:37

No ale zamówiłeś MY2019 bez pewności jaka specyfikacja i cena???
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 5F MY16

Postprzez Limak9 » 15 września 2018, 04:50

Pik napisał(a):No ale zamówiłeś MY2019 bez pewności jaka specyfikacja i cena???

Bym off o GAPie - mówi sprawdzam :-)
Limak9
Signo
Signo

Auto: Leon ST280

Poprzednia strona

Powrót do Leon 3 - Techniczne Ogólne