Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Leon ST 1.2 wrażenia po 3 kkm.

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Leon ST 1.2 wrażenia po 3 kkm.

Postprzez Lasin » 16 lipca 2018, 20:14

Cześć,
Postanowiłem podzielić się wrażeniami po przjechaniu pierwszych 3000 km.
Najpierw konfiguracja:
Leon 1.2 110 ST Copa 2017 kupiony w maju 2018, z wyposażania dodatkowo pakiet praktyczny + czujniki parkowania tył. Cena zakupu 63900 brutto
Minusy:
1.Szum koło słupka B powyżej 100 km, objechałem trasę wakacyjną i wybieram się do ASO.
2. Pojedynczy stukot podczas cofania. Cos jak klocek/ szczeki. Raz stuknie i cisza
3. Na nierównościach lub kostce cos zaczyna czasem skrzypieć, na razie jeszcze nie drażni
4. Duże spalanie w mieście, w korkach okolo 9 l

Plusy:
1. Silnik - tego bałem sie najbardziej. Daje radę, do spokojnej jazdy nawet w górach w konfiguracji 2+1 i bagaże nie był zawalidrogą. Oczywiście wiedziałem, że to nie będzie wyścigówka. Oszczędny przy stabilnej jeździe.
2. Skrzynia , na początku czasem zazgrzytala jedynka. Od 2000 km cisza i precyzja podoba mi sie.
3. Zawieszenie - belka jest ale do tego silnika i moich ambicji (braku) wystarczy
4. Praktyczność - wszystko na miejscu, fajna podwójna podłoga, tunel i podłokietnik z tyłu. Wszystko intuicyjne
5. Audio - podstawowa wersja dla mnie jest ok

Rozważałem w zakupie Tipo sw, grantour megane i focusa. Wizualnie najbardziej podoba mi sie megane ale wystraszyłem sie opini.
Z Leona jestem umiarkowanie zadowolony, jezeli ASO usunie szum i stukot to będzie ok. Dwie wady przysłaniają resztę pozytywów, w końcu kupując nowe auto oczekiwań są inne.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Lasin
Stella +
Stella +

Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST Copa
Silnik: benzyna turbo inny

Reklama

Re: Leon ST 1.2 wrażenia po 3 kkm.

Postprzez -SajmoN- » 17 lipca 2018, 18:26

To spalanie trochę duże. Ja mam 1.8, 180 km, FR ST. Do tej pory 500 km. Spalanie według komputera 8,3 litra. Jazda 70 % krótkie trasy, na razie spokojnie docieram :wink:
-SajmoN-
Stella
Stella

Region: śląskie
Auto: leon ST
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez Lasin » 17 lipca 2018, 18:35

-SajmoN- napisał(a):To spalanie trochę duże. Ja mam 1.8, 180 km, FR ST. Do tej pory 500 km. Spalanie według komputera 8,3 litra. Jazda 70 % krótkie trasy, na razie spokojnie docieram :wink:
Co do spalania to widzę, że jest bardzo wrażliwy na styl/ warunki jazdy. Dzisiaj w dużych korkach trasa 15 km w 50 minut to 10.4 l/h. Parę tygodni temu na słowackiej autostradzie pomylily mi się limity i turlałem się 100/h to odcinek 60 km wyszedł 4,9. Autostrada 300 km w 2:40h to 6,4 l Komputer bardzo dokładny, kalkulacje na stacji dają taki sam wynik.

Średnią z 3200 km mam 6,96 l/100km.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez -SajmoN- » 17 lipca 2018, 19:26

No to te 6 litrów z hakiem to jest chyba wynik do przyjęcia. Ja ciekaw jestem, ile naprawdę wyjdzie u mnie przy pierwszym tankowaniu. Na 1,8 zdecydowałem się świadomie. Miałem wcześnie okazję testowo jeździć 1.5 TFSI, 150 KM ale stwierdziłem że to nie będzie to... Z tego co wyczytałem tu i tam 1.5 i 1.8 nie różnią się aż tak diametralnie spalaniem. Te 180 KM jest w porządku, parę raz mocniej przycisnąłem i auto idzie jak burza. Jak będę mieścił poniżej 9 litrów będzie OK. Wcześniej miałem diesla 2.0, 160 KM i wychodziło 7,5. W korkach nie jeżdżę zbyt często :-D
-SajmoN-
Stella
Stella

Region: śląskie
Auto: leon ST

Postprzez andrzejpredator » 17 lipca 2018, 20:40

-SajmoN- napisał(a):No to te 6 litrów z hakiem to jest chyba wynik do przyjęcia. Ja ciekaw jestem, ile naprawdę wyjdzie u mnie przy pierwszym tankowaniu. Na 1,8 zdecydowałem się świadomie. Miałem wcześnie okazję testowo jeździć 1.5 TFSI, 150 KM ale stwierdziłem że to nie będzie to... Z tego co wyczytałem tu i tam 1.5 i 1.8 nie różnią się aż tak diametralnie spalaniem. Te 180 KM jest w porządku, parę raz mocniej przycisnąłem i auto idzie jak burza. Jak będę mieścił poniżej 9 litrów będzie OK. Wcześniej miałem diesla 2.0, 160 KM i wychodziło 7,5. W korkach nie jeżdżę zbyt często :-D

W trasie jazda 80-100 wychodzi 5.5 l +- 0.2 jazda po Krakowie rankiem 9-10l popoludniu 12-13. Predkosc 120-140 autostrada na tempomacie 6.4-6.7 l. Spalanie na dotarciu bylo troche wyzsze, mysle ze troche jeszcze może spaść gdyż mam w robocie 2 skody z tym silnikiem( maja przejechane po 90tys przez 3 lata zero usterek przez ten czas i olej co 30 tys mimo to bez dolewki) . Ja mam Zrobione 4.5 tys km
Lasin jezeli chodzi o szumy to mysle ze da sie ro usunąć, u mnie takowe nie wystepuja nawet przy duzo wyzszych predkosciach, watpie żeby Fr mial inne uszczelki ja mam rocznik 2018 kola 18". U mnie z usterek to, przestalo swiecic podswietlenie progu( przy wymianie oleju za tydzien usuna)
andrzejpredator
Signo
Signo

Region: małopolskie
Auto: seat leon st fr 2018

Postprzez Lasin » 18 lipca 2018, 09:00

Andrzej Predator, gdzie w Krakowie serwisujesz Leona ? Olej dajesz swój? Często bywam w Krakowie, a też przymierzam się do wymiany oleju po 5 kkm, plus zgłoszenie zauważonych usterek. Niestety serwisy wrocławskie ASO Seata mają bardzo słabą opinię i niechcą akceptować własnych materiałów.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez andrzejpredator » 18 lipca 2018, 13:46

Tez bede teraz pierwszy raz wymieniał w Euromotor na Jasnogórskiej. Zapytalem ile kosztuje wymiana i czy mozna swoj olej:

Po użyciu oleju w specyfikacji VW 502.00 ustawimy tryb przeglądowy stały: 15000km lub rok.
Koszt wymiany oleju (bez oleju) + filtr + śruby ok. 230 zł.
andrzejpredator
Signo
Signo

Postprzez servo » 18 lipca 2018, 17:19

Lasin napisał(a):Niestety serwisy wrocławskie ASO Seata mają bardzo słabą opinię i niechcą akceptować własnych materiałów.
Ktoś tu pisał coś innego: :)
viewtopic.php?f=12&t=307&view=unread#p732644
servo
Signo
Signo

Auto: Leon FR 5D 2018

Postprzez Lasin » 18 lipca 2018, 23:32

servo napisał(a):
Lasin napisał(a):Niestety serwisy wrocławskie ASO Seata mają bardzo słabą opinię i niechcą akceptować własnych materiałów.
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... ad#p732644
Ooo dzięki, to jakaś nowość. Po weekendzie do nich zadzwonię i dam znać jak poszło.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez dudek_jd » 19 lipca 2018, 12:54

-SajmoN- napisał(a):No to te 6 litrów z hakiem to jest chyba wynik do przyjęcia. Ja ciekaw jestem, ile naprawdę wyjdzie u mnie przy pierwszym tankowaniu. Na 1,8 zdecydowałem się świadomie. Miałem wcześnie okazję testowo jeździć 1.5 TFSI, 150 KM ale stwierdziłem że to nie będzie to... Z tego co wyczytałem tu i tam 1.5 i 1.8 nie różnią się aż tak diametralnie spalaniem. Te 180 KM jest w porządku, parę raz mocniej przycisnąłem i auto idzie jak burza. Jak będę mieścił poniżej 9 litrów będzie OK. Wcześniej miałem diesla 2.0, 160 KM i wychodziło 7,5. W korkach nie jeżdżę zbyt często :-D

1.8 to raczej bliżej do 2.0 cupry względem spalania niż 1.5. To jest dopiero silnik który jest wrażliwy na styl jazdy. Ja mam 30k przejechane i poniżej 8 na trasie to trzeba serio emerycko jeździć, na mieście po obwodnicach 6-7 do zrobienia ale i 12 przy mocniejszej jeździe trudne do zrobienia nie jest.
Lasin napisał(a):Minusy:
1.Szum koło słupka B powyżej 100 km, objechałem trasę wakacyjną i wybieram się do ASO.
2. Pojedynczy stukot podczas cofania. Cos jak klocek/ szczeki. Raz stuknie i cisza
3. Na nierównościach lub kostce cos zaczyna czasem skrzypieć, na razie jeszcze nie drażni
4. Duże spalanie w mieście, w korkach okolo 9 l

2. taka natura hebla- też tak mam
3. obstawiam belkę i tuleje- w ASO je smarują ale za dużo to nie daje
4. 9 w korkach na 1.2 to wcale nie jest dużo

Pozdrawiam
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Auto: Leon 5F

Postprzez Lasin » 19 lipca 2018, 13:18

Lasin napisał(a):
servo napisał(a):
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... ad#p732644
Ooo dzięki, to jakaś nowość. Po weekendzie do nich zadzwonię i dam znać jak poszło.

Już jestem umówiony na Karkonoskiej we Wrocławiu. Za wymianę , filtr + korek liczą 250 zł. Zostawiam odrazu auto by spróbowali usunąć szum i stukot. Zaplanowany odbiór auta na piątek. Dam znać jak poszło

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Oracle » 19 lipca 2018, 14:40

dudek_jd napisał(a):1.8 to raczej bliżej do 2.0 cupry względem spalania niż 1.5. To jest dopiero silnik który jest wrażliwy na styl jazdy. Ja mam 30k przejechane i poniżej 8 na trasie to trzeba serio emerycko jeździć

Najwyraźniej jest tak jak piszesz, bo kiedy w oczekiwaniu na mój samochód jeździłem Leonem żony z tym silnikiem (z kompletem pasażerów), to na tzw. trasie przeważnie miałem spalanie 6-6,4L wcale nie jadąc jak emeryt. Spalanie długookresowe miałem równe 6,8L/100km bez uprawiania żadnego ecodrivingu, nie korzystając ze Stop&Start, z włączoną klimatyzacją, podgrzewanymi siedzeniami kiedy to było potrzebne, i w większości wypadków wyprzedzając w takim stylu, że pod koniec manewru miałem prędkość spooooro ( :x ) większą od dozwolonej. :-P Bywało także, że dało się zejść do spalania na poziomie 5,5L/100km (nie z górki, tylko w obie strony, również z kompletem pasażerów i bez żadnych "zabiegów" mających na celu oszczędzanie paliwa - przy prędkości średniej 48km/h) - jak widać, da się jechać oszczędnie nawet z tym silnikiem, tylko trzeba jeździć mądrze, a nie jak większość polskich kierowców. :x
Oracle
Sport
Sport

Auto: Audi A5
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez szczepan » 19 lipca 2018, 17:14

Oracle napisał(a):wcale nie jadąc jak emeryt
Tzn. wolno czy mądrze ?
szczepan
Sport
Sport

Auto: 1.4 TSI ST XCELLENCE
Silnik: inny

Postprzez dudek_jd » 19 lipca 2018, 21:25

Oracle napisał(a):
dudek_jd napisał(a):Najwyraźniej jest tak jak piszesz, bo kiedy w oczekiwaniu na mój samochód jeździłem Leonem żony z tym silnikiem (z kompletem pasażerów), to na tzw. trasie przeważnie miałem spalanie 6-6,4L wcale nie jadąc jak emeryt. Spalanie długookresowe miałem równe 6,8L/100km bez uprawiania żadnego ecodrivingu, nie korzystając ze Stop&Start, z włączoną klimatyzacją, podgrzewanymi siedzeniami kiedy to było potrzebne, i w większości wypadków wyprzedzając w takim stylu, że pod koniec manewru miałem prędkość spooooro ( :x ) większą od dozwolonej. :-P Bywało także, że dało się zejść do spalania na poziomie 5,5L/100km (nie z górki, tylko w obie strony, również z kompletem pasażerów i bez żadnych "zabiegów" mających na celu oszczędzanie paliwa - przy prędkości średniej 48km/h) - jak widać, da się jechać oszczędnie nawet z tym silnikiem, tylko trzeba jeździć mądrze, a nie jak większość polskich kierowców. :x

Może jeszcze frytki do tego panie profesorze. Średnią 48 to trzeba jechać nieprzekraczajac 100. Wtedy auto jest oszczędne. Mój rekord to 4.7 tylko co z tego jak całą drogę jechałem 80. Wrocław - Warszawa , srednia 132 spalnie 9.2. Jak jeździsz według Ciebie mądrze czyli w granicach limitów i od czasu do czasu wyprzedzanie to owszem ale przy jeździe 120-140 I szybciej to poniżej 8 zejść się nie da chyba że na holu u kolegi. Cudów nie ma, to że na 100 kilometrów 2 przejdziesz z prędkością 130 to nie znaczy że spaliłes 6l jeżdżąc 130...
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Postprzez Lasin » 19 lipca 2018, 22:18

dudek_jd napisał(a):
Oracle napisał(a):
dudek_jd napisał(a):Najwyraźniej jest tak jak piszesz, bo kiedy w oczekiwaniu na mój samochód jeździłem Leonem żony z tym silnikiem (z kompletem pasażerów), to na tzw. trasie przeważnie miałem spalanie 6-6,4L wcale nie jadąc jak emeryt. Spalanie długookresowe miałem równe 6,8L/100km bez uprawiania żadnego ecodrivingu, nie korzystając ze Stop&Start, z włączoną klimatyzacją, podgrzewanymi siedzeniami kiedy to było potrzebne, i w większości wypadków wyprzedzając w takim stylu, że pod koniec manewru miałem prędkość spooooro ( :x ) większą od dozwolonej. :-P Bywało także, że dało się zejść do spalania na poziomie 5,5L/100km (nie z górki, tylko w obie strony, również z kompletem pasażerów i bez żadnych "zabiegów" mających na celu oszczędzanie paliwa - przy prędkości średniej 48km/h) - jak widać, da się jechać oszczędnie nawet z tym silnikiem, tylko trzeba jeździć mądrze, a nie jak większość polskich kierowców. :x

Może jeszcze frytki do tego panie profesorze. Średnią 48 to trzeba jechać nieprzekraczajac 100. Wtedy auto jest oszczędne. Mój rekord to 4.7 tylko co z tego jak całą drogę jechałem 80. Wrocław - Warszawa , srednia 132 spalnie 9.2. Jak jeździsz według Ciebie mądrze czyli w granicach limitów i od czasu do czasu wyprzedzanie to owszem ale przy jeździe 120-140 I szybciej to poniżej 8 zejść się nie da chyba że na holu u kolegi. Cudów nie ma, to że na 100 kilometrów 2 przejdziesz z prędkością 130 to nie znaczy że spaliłes 6l jeżdżąc 130...
Chyba dobrze rozumiem, że te rozważania dotyczą 1,8 ? Moje skromne 1.2 nie ma problemu by na autostradzie, na dlugim dystansie majac srednia 120 km/h zamieścić sie w 7 l.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez dudek_jd » 20 lipca 2018, 08:21

tak, mi chodzi o 1.8. Jakby 1.2 tyle paliło to jaki byłby sens jego kupowania? Trochę śmieszny taki traktorek w takim większym aucie ale cóż- znak czasów. A jaka skrzynia tam siedzi, 6 biegów? Jak z głośnością silnika?
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Postprzez Lasin » 20 lipca 2018, 11:16

dudek_jd napisał(a):tak, mi chodzi o 1.8. Jakby 1.2 tyle paliło to jaki byłby sens jego kupowania? Trochę śmieszny taki traktorek w takim większym aucie ale cóż- znak czasów. A jaka skrzynia tam siedzi, 6 biegów? Jak z głośnością silnika?
Skrzynia jest 6 biegowa. Co do samej jazdy to wydaje mi się ze jest podobnie jak w moim poprzednim aucie 1.9tdi 130 km. Tamto jednak było 200 kg cięższe. Silnik cichutki, szyby i uszczelki mi szumią. Gdyby nie cena to też bym kupił 1.8 nie ogladajac się na spalanie. Do jazdy dom- praca i kilka razy w roku tras wystarczy, ale nic ponadto.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez szczepan » 20 lipca 2018, 16:06

1.2 jest tak samo dobry jak 1.8 Zależy tylko czego się oczekuje.Dla jednych 1.2 jest wystarczający aby sprawnie się poruszać, dla innych to śmieszny traktorek. Tylko co w tym śmiesznego ?
szczepan
Sport
Sport

Auto: 1.4 TSI ST XCELLENCE
Silnik: inny

Postprzez dudek_jd » 21 lipca 2018, 08:05

szczepan napisał(a):1.2 jest tak samo dobry jak 1.8 Zależy tylko czego się oczekuje.Dla jednych 1.2 jest wystarczający aby sprawnie się poruszać, dla innych to śmieszny traktorek. Tylko co w tym śmiesznego ?

To że to kwestia oczekiwań to oczywiste a co w tym śmiesznego? Wiele rzeczy: praca silnika, pojemność w takiej wielkości aucie, to że spalanie przy normalnej jeździe aż tak bardzo nie różni się od 1.4-mam wymieniać dalej ?:P
Lasin oby Ci się dobrze spisywał :) z tym szumem uszczelek to ja bym odwiedzil Aso bo leon jest w miare cichy i gdyby przeszkadzal Ci szum opon z tyłu to bym rozumiał ale uszczelki... Może coś słabo zmontowali
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Postprzez Duda » 22 lipca 2018, 06:22

Wprawdzie jeżdżę 1.4 125KM, ale zasada widzę podobna, jak w 1.2. Spalanie zależne od tego jak się jedzie. Potrafię mieć do pracy (10km) wynik rzędu 6L/100, a równie dobrze 12. Ten sam odcinek, inne natężenie ruchu...

Co do trasy, to jadąc ostatnio do Włoch udało mi się zejść do 5.4L/100km (trasa 1160km, średnia prędkość 105kmh).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Duda
Stella +
Stella +

Auto: Leon ST FR
Silnik: CAXC 1.4

Postprzez Lasin » 22 lipca 2018, 21:30

Dzisiaj zrobiłem mały test na trasie 130 km.
Najpierw 7 km drogą w niezabudowanym ok. 80 km/h. Później 16 km ekspresówką 100 km/h. I na koniec 107 km na A4 z tempomatem ustawionym na 135 km/h. Na koniec wyszła mi srednia 119 km/h i 6.1 l/100 km. Jak dla mnie bardzo fajny wynik. Trasa z umiarkowanym ruchem nie musiałem zbyt często hamować/ przyśpieszać. Klima pół na pół, na pokładzie 3 osoby i pełny bagażnik. Oczywiście dotyczy to 1.2 tsi.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Lasin » 22 lipca 2018, 21:32

Co do szumów to w piątek przejechałem się na fotelu pasażera. Jak dla mnie różnica jesy duża. O wiele mniej szumów. Kierowca również potwierdził ze mocniej szumi niż na fotelu kierowcy. We wtorek ASO.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Lasin » 25 lipca 2018, 10:37

Lasin napisał(a):Co do szumów to w piątek przejechałem się na fotelu pasażera. Jak dla mnie różnica jesy duża. O wiele mniej szumów. Kierowca również potwierdził ze mocniej szumi niż na fotelu kierowcy. We wtorek ASO.

Aktualizacja:
Olej wymieniony w ASO na Karkonoskiej we Wrocławiu. Faktycznie bez problemu przyjęli mój materiał. Obsługa bardzo ok. Cena 230 pln , chyba standard.
Niestety Panowie twierdzą że moj Seat szumi tak jak inne i nic nie zamierzają z tym robić. Zgłosić sprawę do innego ASO ? Samemu coś robic ?

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez andrzejpredator » 25 lipca 2018, 11:22

Ja bym zgłaszal, mój nie szumi czyli moze być dobrze
andrzejpredator
Signo
Signo

Postprzez dudek_jd » 25 lipca 2018, 14:45

a sprawdzałeś jak osadzona jest uszczelka drzwi, czy nie ma jakichś dziwnych szczelin w luserku? błędy w montażu też się zdarzają, może drzwi jakoś źle osadzone?
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Postprzez servo » 25 lipca 2018, 17:58

Lasin napisał(a):Niestety Panowie twierdzą że moj Seat szumi tak jak inne i nic nie zamierzają z tym robić. Zgłosić sprawę do innego ASO ?
Porównac z innymi Seatami, zgłosić się do innego ASO. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia (po serwisie na Karkonoskiej wnoszę, że tak może być) - możemy porównać hałas u Ciebie i u mnie. U mnie natężenie dźwięków po stronie pasażera i kierowcy wydaje się takie same.
servo
Signo
Signo

Postprzez Lasin » 25 lipca 2018, 20:30

servo napisał(a):
Lasin napisał(a):Niestety Panowie twierdzą że moj Seat szumi tak jak inne i nic nie zamierzają z tym robić. Zgłosić sprawę do innego ASO ?
Porównac z innymi Seatami, zgłosić się do innego ASO. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia (po serwisie na Karkonoskiej wnoszę, że tak może być) - możemy porównać hałas u Ciebie i u mnie. U mnie natężenie dźwięków po stronie pasażera i kierowcy wydaje się takie same.
Tak jestem z Wrocławia. Auto jeszcze w serwisie, odbieram jutro. Umówię się z nimi na jazdę innym Seatem. Jeżeli będą odnawiać będę Cię szukał. Dzięki za pomoc

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez servo » 26 lipca 2018, 10:20

Lasin napisał(a):Tak jestem z Wrocławia. Auto jeszcze w serwisie, odbieram jutro. Umówię się z nimi na jazdę innym Seatem. Jeżeli będą odnawiać będę Cię szukał.
Żona przewiozła mnie wczoraj na siedzeniu pasażera - IMO szum taki sam, jak na fotelu kierowcy. Może słoń mi na ucho nadepnął, ale w aucie jest dość cicho a jednak do prędkości 140kph (szybciej jeszcze nie jechał - przebieg poniżej 600km) nie zauważyłem żadnych różnic w hałasie kierowca-pasażer.
Więc - nie poddawaj się!
servo
Signo
Signo

Postprzez Lasin » 26 lipca 2018, 11:34

servo napisał(a):
Lasin napisał(a):Tak jestem z Wrocławia. Auto jeszcze w serwisie, odbieram jutro. Umówię się z nimi na jazdę innym Seatem. Jeżeli będą odnawiać będę Cię szukał.
Żona przewiozła mnie wczoraj na siedzeniu pasażera - IMO szum taki sam, jak na fotelu kierowcy. Może słoń mi na ucho nadepnął, ale w aucie jest dość cicho a jednak do prędkości 140kph (szybciej jeszcze nie jechał - przebieg poniżej 600km) nie zauważyłem żadnych różnic w hałasie kierowca-pasażer.
Więc - nie poddawaj się!
Jaką wersję ? Jaki silnik masz ?

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez servo » 26 lipca 2018, 11:44

Lasin napisał(a):Jaką wersję ? Jaki silnik masz ?
Ja mam 5d a nie ST, ale przód jest chyba taki sam? Silnik to 1.8t, 180KM z DSG.
servo
Signo
Signo

Postprzez Lasin » 7 sierpnia 2018, 18:23

W piątek popludniu umówiony jestem w ASO na jazdę innym Leonem,celem porównania szumów. Generalnie obsługa na Karkonoskiej ok z wyjątkiem odbioru samochodu. Uprzedzałem ze bede o 8.00. Do godz. 8.20 szukali kto moze wydac auto.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Lasin » 10 października 2018, 22:15

Aktualizacja, no więc pojeździłem innym Leonem (Fr 150km) i chyba szumi podobnie. Ostatnio był i mnie kolega mazda 3 2.2 D , nówka. Po wycieczce z nim przestałem narzekać na wyciszenie w Leonie [emoji16],a może sie przyzwyczaiłem.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez pingor » 11 października 2018, 10:32

Ja już nakulałem 10kkm, mam również 1.2 TSI ST i motor bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Mało kto jadąc ze mną chce uwierzyć, że to tylko 1.2. Wiadomo brakuje niekiedy powera, kolejnego chętnie kupiłbym 1.8 ale w danym momencie taka była okazja i budżet.
Spalanie 9 litrów to wg mnie przesadzone troche, 8 z grosikami na mieście przy ostrym ruszaniu mi wychodzi.
Ja mam SEAT SOUND i jestem mega zawodowolony z Audio, w focusie miałem standardowe audio i było kiepsko...

Jedyne co przeraża to lakier - niestety auto mam czarne i ryski, plamy po twardej wordzie itd itd... Pięknie się prezentuje jak jest czysty i wypolerowany - ale tylko przez godzine zanim się nie okurzy :oops:
pingor
Stella +
Stella +

Auto: LEON ST 2017

Postprzez dudek_jd » 11 października 2018, 13:29

Zapodaj mu jakiś wosk, nawet zwykłe SSW z ADBL którym psikasz na czyte auto i ścierasz szmatką i będzie git. Ja od 2 miechów czekam na moment żeby położyć fusso ale nie bardzo mam kiedy to na szybko QD1 przleciałem cale auto i tak od miesiąca błyszczy się jak psu jajca.

Fajnie Lasin że już nie dokucza Ci leo :) ja po zakupie żonie Giulietty też zacząłem doceniać wyciszenie w seacie :P A już zamawiałem wygłuszenie dodatkowe
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Postprzez pingor » 11 października 2018, 15:17

Mam caly komplet z ADBL-a praktycznie z twardym woskiem z Meguiars, mam pierdolca na tym punkcie. Ale lakier i tak jest tragefia i tak...
pingor
Stella +
Stella +

Postprzez Lasin » 11 października 2018, 21:10

Pingor , u mnie po 4 miesiącach od zakupu też stuknęło 10 tys. Coraz bardziej jestem przekonany, że to był dobry wybór.
Olej wymieniłem przy 3800 km, na razie bez ubytków i dolewek.

Największe plusy:
Silnik - większość czasu jeżdżę sam w mieście, naprawdę jest lepiej niż myślałem. Średnie spalanie z tras (autostrady) i miasta mam 6,85.
Skrzynia biegów + super chodzi, nic nie haczy, precyzyjna
Przestrzeń - Auto ma 4,6 m a miejsca chyba więcej niz w C5 kombi, o Maździe 3 nawet nie piszę.
Audio - niby standard ale gra super, kolega w Mazdzie 3 ma Bose i stwierdził że dużej różnicy nie słyszy.

Wady:
Silnik - niby wystarczy ale chce się więcej, na te 10-15% by sie czasem pobawic. Przy 4 osobach jedzie, nie czuc ze nie da rady ale frajda już żadna. Do 130-140 km/h jest ok powyzej juz slabo ale 170(gps) bez problemu utrzymuje.
Wyposażenie - wziąłem auto z placu, teraz bym dobrał parę rzeczy pod siebie ( comfort i ACC i siatke bagaznika).
Szum - może to cos z nami jest, ze się wsłuchujemy w kazd szum, zgrzyt itd. Moja żona nigdy nic nie słyszy [emoji16]. Forumowicze chyba bardziej wrażliwi sa na odgłosy swoich aut.
Lakier - to raczej wszystkie nowe auta mają, ekologia i ekonomia nie sprzyjają grubej solidnej warstwie.

W sumie chyba to była dobra decyzja by zamiast 3-4 latka kupić trochę droższą nówkę. Ciągle czyściutki , miło wsiada się codziennie do takiego auta.

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Maciek_071 » 12 października 2018, 08:13

Mojemu leonowi (1.2 ST) właśnie stuknęło 2k km. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Średnie spalanie z całego przebiegu 6,6 l/100km, jazda po Wrocławiu i po drogach krajowych 50/50. Przy oszczędnej jeździe potrafi zejść do 5 l/100 km - tak miałem na trasie Wrocław - Brzeg - Wrocław, kiedy większość trasy jechałem w kolumnie bo inaczej się nie dało. Na autostradzie do 160 km/h (szybciej nie jechałem) prowadzi się pewnie, poza autostradą oczywiście też :) - jazda tym autem to przyjemność. Oczywiście mógłby być bardziej dynamiczny, ale po pierwsze widziały gały co brały, a po drugie taka dynamika mi zupełnie wystarczy. Co do sygnalizowanych przez Kolegów problemów ze skrzynią - na początku, tak do 500 km kilka razy wypadła jedynka, potem problem już nie wystąpił. Super jest przestrzeń bagażowa - wchodzą 2 rowery i całkiem sporo bagażu.Ogólnie na razie jestem więcej niż zadowolony.
Maciek_071
Stella
Stella

Auto: Leon ST Copa 110KM
Silnik: benzyna inny

Postprzez pingor » 12 października 2018, 08:26

Przestrzeń jest duża nie powiem - ale w porównaniu do Golfa, Octavii czy Focusa jest najmniejszy przez klapę która w sumie jest stosunkowo mała i ostro ścięta. Bardzo mi się podoba pomysł ruchomej podłogi - nie trzeba z walizką walczyć i wyciągać jest z dziury bo normalnie mam podłogę bagażnika na równo z progiem załadunkowym. A w przypadku większego wyjazdu na pełne auto można obniżyć podłogę i powiększyć przestrzeń. Na plus w porównaniu do Focusa również świetny sposób szybkiego składania foteli z bagażnika, czasem zdarza mi się wozić większe gabaryty i to bardzo wygodne. Co do działania skrzyni biegów to nie wiem jak działała na samym początku bo auto kupiłem używane przy przebiegu już 5500km. Ale skrzynia działa płynnie i krótki skok lewarka jest przyjemniejszy niż w Fordzie. Jedynie co - Focus prowadził się delikatnie lepiej na zakrętach, LEON jest wyraźnie podsterowny, Focus był lekko nadsterowny ( ale tam miałem Tdci więc może silnik był cięższy )
pingor
Stella +
Stella +

Postprzez Lasin » 12 października 2018, 19:17

Maciek_071 napisał(a):Mojemu leonowi (1.2 ST) właśnie stuknęło 2k km. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Średnie spalanie z całego przebiegu 6,6 l/100km, jazda po Wrocławiu i po drogach krajowych 50/50. Przy oszczędnej jeździe potrafi zejść do 5 l/100 km - tak miałem na trasie Wrocław - Brzeg - Wrocław, kiedy większość trasy jechałem w kolumnie bo inaczej się nie dało. Na autostradzie do 160 km/h (szybciej nie jechałem) prowadzi się pewnie, poza autostradą oczywiście też :) - jazda tym autem to przyjemność. Oczywiście mógłby być bardziej dynamiczny, ale po pierwsze widziały gały co brały, a po drugie taka dynamika mi zupełnie wystarczy. Co do sygnalizowanych przez Kolegów problemów ze skrzynią - na początku, tak do 500 km kilka razy wypadła jedynka, potem problem już nie wystąpił. Super jest przestrzeń bagażowa - wchodzą 2 rowery i całkiem sporo bagażu.Ogólnie na razie jestem więcej niż zadowolony.
Nieźle ja tez jestem Maciek, z Wrocławia, tez 1.2 tsi ST, jaki kolor ? Ja mam podstawowy niebieski [emoji6]

Lasin
Stella +
Stella +

Postprzez Maciek_071 » 13 października 2018, 20:17

Lasin napisał(a): jaki kolor ? [emoji6]

Pirineos Grey :)
Maciek_071