Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Falowanie obrotów przy przyspieszaniu - 1.6 CR 105km + DSG

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje.......

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Falowanie obrotów przy przyspieszaniu - 1.6 CR 105km + DSG

Postprzez viper78 » 6 kwietnia 2018, 12:08

Witam,
Proszę o pomoc w kwestii mojego samochodu, może ktoś miał podobne objawy i wie w czym problem.
O około 2 tyg. obserwuję dziwne falowanie obrotów przy przyspieszaniu i zwiększaniu obrotów. Skrzynia DSG zmienia płynnie biegi natomiast przed zmianą przy przyspieszaniu obroty nieznacznie zwiększają się i zmniejszają się. Wygląda to trochę jakby się dławił ale mocy nie zauważyłem żeby miał mniej. Żadna kontrolka się nie świeci, po podłączeniu do komputera nie wykazuje żadnych błędów. Na biegu jałowym jakby niewyczuwalne ale ciężko zauważyć żeby wskazówka od obrotów falowała.
Jestem z Jaworzna może też przy okazji ktoś mi poleci, kto by ewentualnie temat mógł rozwiązać.

pozdrowionka
viper78
Stella
Stella

Auto: Seat LEON
Silnik: inny

Reklama

Re: Falowanie obrotów przy przyspieszaniu - 1.6 CR 105km + D

Postprzez Le0nZawodowiec » 7 kwietnia 2018, 11:08

Moze turbo dziura? Jest calkiem spora w 1.6, nie mam dsg ale tez jest odczuwalny efekt dlawienia. Wystepuje to tylko w okreslonych warunkach, jak mam powiedzmy 1600rpm i muskam lekko gaz.
Le0nZawodowiec
Signo
Signo

Auto: Seat Leon 5f
Silnik: turbo diesel inny

Re: Falowanie obrotów przy przyspieszaniu - 1.6 CR 105km + D

Postprzez viper78 » 9 kwietnia 2018, 20:17

Nie to nie to. Co ciekawe na 7 biegu przy przyspieszaniu również obroty falują ale jakby to przez ślizganie sprzęgła. Ktoś ma podobne objawy lub poleci dobrego fachowca w okolicy Jaworzna, Katowic, Dąbrowy Górniczej ?
viper78
Stella
Stella

Auto: Seat LEON
Silnik: inny

Powrót do Leon 3 - Techniczne Diesel