Cupra - wibracje/rezonans kokpitu w trybie Sport i Cupra

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Cupra - wibracje/rezonans kokpitu w trybie Sport i Cupra

Postprzez ArturoKRK » 6 stycznia 2017, 13:55

Cześć!

Od jakiegoś czasu jeżdżę na co dzień w trybie Sport. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że dość często słyszę przy przyspieszaniu (obroty powyżej 2,5-3 tys.) nieprzyjemną dla ucha wibrację/rezonans bliżej nieokreślonych elementów kokpitu. Wydobywa się mniej więcej ze środkowej części, tej, w której znajduje się głośnik.

I teraz pytania:

a) Czy też Wam się to zdarza? Jeśli tak, to jak często i czy zauważyliście zależność między tymi odgłosami a temperaturą?
b) Czy to sprawka rezonatora podbijającego głos silnika? Jeśli tak, to czy można to dziadostwo jakoś wyłączyć bez utraty gwarancji? :)
c) Czy zdarzyło się komuś zareklamować i naprawić w ASO podobną usterkę?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
ArturoKRK
Stella
Stella

Auto: Leon III Cupra 280
silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: Cupra - wibracje/rezonans kokpitu w trybie Sport i Cupra

Postprzez feels3 » 6 stycznia 2017, 14:06

W golfie GTI też to mam, choć ostatnio bardzo rzadko i raczej w trybie normal kiedy silnik zbiera się spokojnie z niższych obrotów.
VAGowska przypadłość, nie miałem ochoty tego zgłaszać, bo trafić na moment w którym to słychać..no nie łatwo, no i co ASO zrobi, poprawi montaż fabryki? Sam jestem ciekawy czy ktoś miał to przez ASO ogarnięte.
feels3
Stella +
Stella +

Auto: Golf GTI PP

Postprzez maciek89 » 6 stycznia 2017, 15:24

Niech CI wyłączą w ASO ten durny syntezator i problem zniknie. U mnie też przy niskich temperaturach coś wpadało w rezonans, po wyłączeniu problem z głowy, nic nie stuka, nie trzeszczy i nie wibruje poza gniazdem pasów pasażera gdy jadę sam, ale nie chcę tracić czasu na wizytę w aso z tak błachego powodu, może psiknę tam oldspajsem
*Król Wheelhopa*
*Poszukiwacz trakcji*
*Entuzjasta skrzypiących uszczelek*
maciek89
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez ArturoKRK » 6 stycznia 2017, 15:46

feels3 napisał(a):W golfie GTI też to mam, choć ostatnio bardzo rzadko i raczej w trybie normal kiedy silnik zbiera się spokojnie z niższych obrotów.
VAGowska przypadłość, nie miałem ochoty tego zgłaszać, bo trafić na moment w którym to słychać..no nie łatwo, no i co ASO zrobi, poprawi montaż fabryki? Sam jestem ciekawy czy ktoś miał to przez ASO ogarnięte.

No, niestety, u mnie np. dzisiaj było to słychać prawie cały czas. Dźwięk tylko się trochę zmieniał, tak jakby na skutek zmiany temperatury elementy kokpitu nieco inaczej się ułożyły i wibracja inaczej się rozchodziła.

Niech CI wyłączą w ASO ten durny syntezator i problem zniknie. U mnie też przy niskich temperaturach coś wpadało w rezonans, po wyłączeniu problem z głowy, nic nie stuka, nie trzeszczy i nie wibruje poza gniazdem pasów pasażera gdy jadę sam, ale nie chcę tracić czasu na wizytę w aso z tak błachego powodu, może psiknę tam oldspajsem

O, można to wyłączyć w ASO? Wystarczy, że zadzwonię, powiem, że chcę wyłączyć rezonator, i umówię się na wizytę? :) W którym ASO to robiłeś i ile kosztowała Cię usługa?
ArturoKRK
Stella
Stella

Postprzez maciek89 » 6 stycznia 2017, 15:49

Zadzwoniłem do Euromotor i powiedziałem, że mi deska skrzypi od tego ustrojstwa i się umówiłem na termin, nie płaciłem nic tylko mnie gość zapytał, czy będę u nich serwisować auto to powiedziałem, że tak. Trwało to jakieś 20min
*Król Wheelhopa*
*Poszukiwacz trakcji*
*Entuzjasta skrzypiących uszczelek*
maciek89
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 280 MY16

Postprzez ArturoKRK » 6 stycznia 2017, 16:10

maciek89 napisał(a):Zadzwoniłem do Euromotor i powiedziałem, że mi deska skrzypi od tego ustrojstwa i się umówiłem na termin, nie płaciłem nic tylko mnie gość zapytał, czy będę u nich serwisować auto to powiedziałem, że tak. Trwało to jakieś 20min

Ale mi humor poprawiłeś! Skontaktuję się z nimi w poniedziałek :)
ArturoKRK
Stella
Stella

Postprzez mrfroz » 9 stycznia 2017, 13:40

Dokładnie taki sam objaw zauważyłem u siebie. Ewidentnie związany z rezonatorem ponieważ występuje, a raczej występował w trybie cupra. Stało sie tak po tym jak auto stało cała noc na mrozie -25 stopni. Dzień pózniej temperatura wzrosła do -10 i wszystko ustąpiło. Ale efekt bardzo denerwujący.
mrfroz
Stella
Stella

Auto: Cupra 5F

Postprzez kostrzewian » 9 stycznia 2017, 18:18

u mnie jest tak samo :)
lubię szybko ;)
kostrzewian
Stella +
Stella +

Auto: LEON CUPRA 265 ST

Postprzez ArturoKRK » 11 stycznia 2017, 10:08

No to gdyby ktoś z Małopolski lub okolic chciał zlikwidować problem (wyłączyć elektronicznie rezonator), to:

- w Dynamice w Jaworniku tego w ogóle nie robią;
- w Euromotorze w Krakowie robią - za 99 zł lub nieodpłatnie, jeśli przy okazji przeglądu/serwisu.

Ja się na to zdecyduję przy przeglądzie wiosennym (od początku mi się nie podoba to sztuczne podbicie, a to, że jeszcze wprawia kokpit w rezonans, to już w ogóle masakra) :)
ArturoKRK
Stella
Stella

Postprzez Pik » 11 stycznia 2017, 11:06

Wyłącz rezonator fizycznie, wypiecie kabelka to łatwa robota, gdzieś na YouTube znajdziesz filmiki z instruktażem.
Pozdrawiam
Pik
Moja Cupra 5F
Pik
TopSport
TopSport

Auto: Cupra 5F

Postprzez feels3 » 11 stycznia 2017, 13:05

Mam kabelek VCDS którym z pomocą laptopa sam wyłączyłem to ustrojstwo. Jak ktoś z okolic Wwy to pomogę. Kabelek działa z moim GTI, z Cuprą chyba też zadziała.
feels3
Stella +
Stella +

Auto: Golf GTI PP

Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna