Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Niedokładny wskaźnik paliwa.

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Re: Nie dokładny wskaźnik paliwa.

Postprzez marekwar » 10 lutego 2018, 00:07

Zgadza się. Nie poprawia się prędkościomierza gdyż to reguluje dyrektywa UE nakazująca dodanie pewnej wartości według podanego wzoru.
Wskaźnik prędkości musi pokazywać wartość większą od rzeczywistej.
Inaczej samochód nie mógłby być homologowany w UE.
marekwar
Sport
Sport

Auto: Leon ST Xcellence
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Postprzez KubaaBia » 10 lutego 2018, 15:48

Chodziło mi bardziej o paliwo ;) Na predkosc to nie patrze tak mocno z dokladnoscia ;)

Ale wczoraj pierwsze tankowanie po zmianie sredniego wskazania i jest prawie idealnie ;) komp pokazywal 7.0 a z baku 6.94 :) wiec zostawiam i jest ok :)
KubaaBia
Sport
Sport

Region: podlaskie
Auto: Leon ST
Silnik: CAYC 1.6

Postprzez flito » 19 lutego 2018, 10:31

Signo, Jak lubisz taką dokładność, to jeszcze zapoznaj się ze wskaźnikiem temperatury cieczy chłodzącej.

Volkswagen w swoich samochodach liczniki koduje tak, że temp na zegarach podczas nagrzewania nie odzwierciedla faktycznej temp wody w układzie.
Fabrycznie wskazanie tego czujnika nie jest liniowe. (zdjęcie poniżej)
Kolor niebieski do "interpretacja" licznika, kolor czerwony to liniowy wzost temp wody.

PS: 1.4 TSI nagrzewa się tak szybko, że nawet nie chciało mi się tego testować.
Korekcja prędzej przyda się w dieslu.
PS2: nie wiem jak działa czujnik temp oleju, ale możliwe że tak samo

Obrazek
flito
Stella +
Stella +

Auto: Seat LEON

Postprzez trzepol » 7 marca 2018, 10:42

Panowie

Wyjezdzam pierwszy bak i reczywiscie nie dziala wskaznik jak powinien. Praktycznie po 200km zaczelo schodzic paliwo na wskazniku. Obecinie mam jakies 550km i pol baku a zasiegu 290km. Ciekawe czy nagle zacznie mocno schodzic czy okaze sie ze range zbliza sie do zera a tu ćwierć baku....
trzepol
Signo
Signo

Region: śląskie
Auto: Leon FR ST 2018
Silnik: CAXC 1.4

Postprzez dudek_jd » 7 marca 2018, 10:51

na zbiorniku robię 500-550 do rezerwy i zawsze połowę pokazuje gdzieś po przejechaniu 320-350 km. I tak od roku :P Do d... jest ten wskaźnik w leonie. Sugerować się zasięgiem na kompie a nie wskaźnikiem- najlepsze rozwiązanie.
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez KubaaBia » 7 marca 2018, 11:19

trzepol napisał(a):Panowie

Wyjezdzam pierwszy bak i reczywiscie nie dziala wskaznik jak powinien. Praktycznie po 200km zaczelo schodzic paliwo na wskazniku. Obecinie mam jakies 550km i pol baku a zasiegu 290km. Ciekawe czy nagle zacznie mocno schodzic czy okaze sie ze range zbliza sie do zera a tu ćwierć baku....

Z tego co mowil mi kierownik salonu, bak w leonie jest bardzo specyficznie zbudowany i to samo jest w Ateca. Tez pierwsza kreska spada w zaleznosci od jazdy miedzy 150-230km np. u mnie :) Wiec niestety do tego musisz sie przyzwyczaic :P ale ilosc km pozostaly do przejechania jest zalezne od sredniego spalania . A ze wyregulowali mi to prawie idealnie to wskaznik lepiej pokazuje :)
KubaaBia
Sport
Sport

Postprzez davidnth » 9 marca 2018, 14:55

No właśnie te wskaźniki to lipa trochę. W FR 1.4 150km, jak wyjechałem bak do momentu, w którym zasięg był "0" to potrafiłem zalać nawet 52litry paliwa, w Cuprze mam "0" trochę jeszcze kilometrów zrobię i może wejdzie mi 47litrów, różnica spora, pytałem dealera i zbiornik jest identyczny, może też się to uda jakoś skalibrować bo rozbieżność jest spora, a mi tych 4-5 litrów na trasie zawsze brakuje :mrgreen: :mrgreen:
davidnth
Signo
Signo

Auto: Leon III
Silnik: inny

Postprzez Kusza » 9 marca 2018, 15:28

odbierałem ostatnio 2018 Cupre ST 4x4 w Carsed, pierwsze tankowanie po 500 m i weszło 56l, ciekawe, przy podobno 50l zbiorniku???
Kusza
Signo
Signo

Auto: Cupra ST 300 4x4
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez dudek_jd » 9 marca 2018, 16:06

Ja przy pierwszym tankowaniu też wlałem podobnie. Teraz przy rezerwie wchodzi max 53 litry
-Dobrze Pan jeździ?
-Nie, ale szybko.
dudek_jd
Sport
Sport

Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez Thaze » 10 marca 2018, 10:58

Panowie. Ja bym sie blizej przyjzal stacji na ktorych tankujecie. Mi zawsze wiecej paliwa wchodzi do zbiornika gdy tankuje w Polsce niz w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Tutaj nawet na gdy komputer pokazuje 0 wchodzi mniej niz 50 litrow. Samochody MK3 1.6 TDI i 1.4 TSI FR.
Thaze
Stella
Stella

Auto: 1.4 EcoTSI 150 FR

Postprzez marpit » 10 marca 2018, 13:11

Tłumaczenie się kształtem baku jest śmieszne. Niezależnie od kształtu bak ma określoną pojemność i skoro połowa jest wyżej niż faktyczna połowa to tak powinni zaprogramować wskaźnik aby pokazał połowę.
Obecnie 200 km jedziesz ani nie drgnie, połowa to 450-550... a druga połowa to 200-300 km. Najgorsze 2 ostatnie kreski, czasami z dwóch zapala się czerwona
Oprócz tego, że ładnie to wygląda nieprzydatne do niczego.
marpit
Sport
Sport

Auto: Leon ST FR 125

Postprzez davidnth » 12 marca 2018, 11:54

Kusza napisał(a):odbierałem ostatnio 2018 Cupre ST 4x4 w Carsed, pierwsze tankowanie po 500 m i weszło 56l, ciekawe, przy podobno 50l zbiorniku???

Zbiornik jest podobno 50 + 7, jakiejś tej głębokiej rezerwy czy jak to się tam fachowo nazywa, tak mi kiedyś wspominali u dealera.
davidnth
Signo
Signo

Auto: Leon III
Silnik: inny

Postprzez KubaaBia » 12 marca 2018, 13:22

tzw. wlewanie w okablowanie + filtr paliwa.
Ja kiedys w Citorenie c4 maja 60l bak wlalem 68l ale tylko temu ze jadac juz z górki zapalil mi sie check enginne i na luzie dojechalem do stacji :)
W Seacie gosc mi powiedzial ze w Leonie moze wjesc 50-60litrów. Powiedzial tez ze jak bedzie juz calkowity brak paliwa to check engine zapali sie i nie bedzie reagował na gaz :) Swoja droga kiedys w Octavi kumpla sprawdzilismy tak, wzielismy 5l w karnister i jechalismy to o dziwo na rezerwie 190km :D a weszlo dokladnie 5l + 57l na stacji..
KubaaBia
Sport
Sport

Postprzez ramzei » 12 marca 2018, 13:30

KubaaBia napisał(a):woja droga kiedys w Octavi kumpla sprawdzilismy tak, wzielismy 5l w karnister i jechalismy to o dziwo na rezerwie 190km

Takie wyjeżdżenie rezerwy, zasyfia filt paliwa. Zostaje zassany syf z dna baku. Można też uszkodzić pompę paliwa :wink:
Był Leon ST FR 1.4 125 emotion red
Jest Leon ST Cupra 300 4Drive nevada white
ramzei
Signo
Signo

Region: małopolskie
Auto: Leon ST Cupra 4Drive
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Postprzez KubaaBia » 12 marca 2018, 16:52

ramzei napisał(a):
KubaaBia napisał(a):woja droga kiedys w Octavi kumpla sprawdzilismy tak, wzielismy 5l w karnister i jechalismy to o dziwo na rezerwie 190km

Takie wyjeżdżenie rezerwy, zasyfia filt paliwa. Zostaje zassany syf z dna baku. Można też uszkodzić pompę paliwa :wink:

Nie za bardzo go to interesowało :) Wazniejsze dla niego było sprawdzenie ile moze na rezerwie maksymalnie przejechac gdyz jezdzi rocznie okolo 60-70k km jako kierowca i zdarzały mu sie sytuacje ze jedzie na jakies zadupie lub zapomni zatankowac i chce wiedziec :) W kazdym aucie tak sprawdzał :)
KubaaBia
Sport
Sport

Re: Niedokładny wskaźnik paliwa.

Postprzez Albundy » 7 maja 2018, 20:36

Jestem za stwierdzeniem michal99 ze połowa to połowa. a rezerwa dokładnie jeżeli jest przy 7l to niech będzie ,wtedy wiem ze jeszcze mam tyle i jak się postaram to da rade jechać oszczędniej i na dalej dojadę. Lecz nigdy nie dopuszczam poniżej dwóch kresek stanu paliwa bo i tak trzeba tankować jak się jeździ i tyle.
Albundy
Stella
Stella

Auto: Seat Leon st
Silnik: CAX 1.4

Stan paliwa

Postprzez maaajo » 29 września 2018, 11:45

Cześć!

W dniu wczorajszym zatankowałem samochód (Seat Leon 1.4 125km benzyna) za ok. 50 zł. Po tej czynności komputer pokładowy pokazuje możliwy zasięg na 0km i wskaźnik stanu paliwa miga na czerwono. Czy spotkaliście się może z czymś takim? Jeżeli tak to jak mogę sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Ostatnio edytowano 29 września 2018, 11:45 przez adrusek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłem tematy
maaajo
Stella
Stella

Auto: Leon 3

Postprzez marekwar » 29 września 2018, 12:15

Zatankuj do pełna.
marekwar
Sport
Sport

Auto: Leon ST Xcellence

Postprzez adbur » 29 września 2018, 13:14

maaajo napisał(a):Cześć!

W dniu wczorajszym zatankowałem samochód (Seat Leon 1.4 125km benzyna) za ok. 50 zł. Po tej czynności komputer pokładowy pokazuje możliwy zasięg na 0km i wskaźnik stanu paliwa miga na czerwono. Czy spotkaliście się może z czymś takim? Jeżeli tak to jak mogę sobie z tym poradzić?

Za mało zatankowałeś.
adbur
Signo
Signo

Auto: leon 5f STYLE_LPG

Postprzez KubaaBia » 30 września 2018, 08:45

maaajo napisał(a):Cześć!

50zl ~ okolo 8-9l.
Standardowa rezerwa jest ustawiona na 7l wiec musiales jezdzic autem nawet jak zasieg był 0km i troche paliwa nawet z przewodów uszło.
Oraz komputer pokazuje ci 0kmzasiegu z racji kalkulacji ostatnich sredni spalań. Nie baw się w zalewanie za 50zł bo tylko pompe rozwalisz a chyba i tak musisz jezdzic autem :P zalej do pełna i zobaczysz co bedzie.
KubaaBia
Sport
Sport

Postprzez maaajo » 30 września 2018, 14:14

Zalanie pod kurek rozwiązało problem, dzięki za wszystkie rady!
maaajo
Stella
Stella

Auto: Leon 3

Postprzez adbur » 30 września 2018, 19:01

maaajo napisał(a):Zalanie pod kurek rozwiązało problem, dzięki za wszystkie rady!

Dlatego mam lpg i tankowanie pod "kurek" jest o połowę tańsze...
Jednak wskaźnik rezerwy w lpg to jak lotto chybił-trafił :mrgreen: :shock: :-D
adbur
Signo
Signo

Auto: leon 5f STYLE_LPG

Postprzez Maciek_071 » 1 października 2018, 08:17

davidnth napisał(a):Zbiornik jest podobno 50 + 7, jakiejś tej głębokiej rezerwy czy jak to się tam fachowo nazywa, tak mi kiedyś wspominali u dealera.

Wczoraj zatankowałem do pełna, 2 odbicia pistoletu, weszło 48 litrów. Przed tankowaniem komputer pokazywał zasięg 25 km, więc teoretycznie, bez uwzględniania "rezerwy strategicznej" było w baku niecałe 2 litry paliwa. Teoretycznie wszystko się zgadza, suma wychodzi mniej-więcej 50 litrów :)
Maciek_071
Stella
Stella

Region: dolnośląskie
Auto: Leon ST Copa 110KM
Silnik: benzyna inny

Poprzednia strona

Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna