Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

„Mokry” pedał sprzęgła

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

„Mokry” pedał sprzęgła

Postprzez Patxi88 » 9 kwietnia 2018, 18:20

Witam , właśnie zauważyłem ze mam mokry pedał sprzęgła i kapie płyn na wycieraczkę zeraz pod nim , byłem w Aso stwierdzili nadmiar smaru , wytarli „nadmiar „ i puścili do domu , dziś po 2 dniach znów kapie , według mnie jest to pompa sprzęgła , zasugerowałem właśnie taka przyczynę wiec sprawdzają , auto ma niecałe 70 k przelotu wiec szybko by się zużyła jeśli było by to przyczyna . Może ktoś miał taka przypadłość ? Pozdrawiam

-- 6 kwietnia 2018, 11:11 --

Ok już po serwisie , okazało sie ze przyczyna „ mokrego” pedała jest smar w sprayu , który został użyty do „przesmarowana „ tylnej części pedalow przy przeglądzie 60k , co miało zapobiec wydawaniu odgłosów przy wciskano pedalow , teraz nadmiar ten „ma prawo „ wydobywać się z części mechanicznych pedalow . Będę jeździ , obserwował....

-- 7 kwietnia 2018, 01:24 --

Witam ponownie , powycieralem wszystko dokładnie , zrobiłem trasę 200 km właśnie wróciłem i ku mojemu zaskoczeniu znów plama na przednim dywaniku , dotknąłem pompy i jest cała mokra , ale nie jest to płyn hamulcowy , a z tego co się orientuje to tak owy powinien być przy wycieku pompy sprzęgła ??? , jutro pewnie z rana znów pojadę truć dupę na ASO , tylko co to w takim wypadku może być ? Nie jest to woda , zapachu nie ma a jest lepka substancja , na ASO stwierdzili ze wszytko Ok ale nikt mi nie powie ze w aucie 3,5 rocznym normą jest plama pod pedałem sprzęgła dziwnego pochodzenia cieczy , nadmienię ze sprzęgło działa dobrze , biegi wchodzą normalnie bez problemu . Dodałbym bym zdjęcia jął to wyglada tylko jak ???

-- 7 kwietnia 2018, 17:14 --

Auto zostało na diagnozie w ASO , pod pedałem stwierdzono plamy , lecz nie wiadomego pochodzenia , ni to woda ni to olej taka jakaś dziwna substancja , w poniedziałek mam się dowiedzieć

-- 9 kwietnia 2018, 19:20 --

Panowie dzis odebrałem auto z ASO i okazało się ze faktycznie był wyciekający płyn z pompy sprzęgła , jest to jakiś „dodatkowy płyn wspomagający „ ASO stanęło na wysokości zadania i wymieniło cały pedał sprzęgła wraz z ów pompa sprzęgła , koszt to lekko podań 1.2 k cały koszt pokryje gwarant , mój przypadek w tym modelu i w tym ASO był pierwszy , w ramach informacji. Leon f5 1.8 tsi cjsa z 2014 roku ( końcówka lipca ) model 2015 prejechane 69,5 k km pozdrawiam :-D
Patxi88
Stella
Stella

Auto: Leon
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Reklama

Re: „Mokry” pedał sprzęgła

Postprzez MichałM » 5 czerwca 2018, 16:11

Patxi88, ja wyciek płynu z okolicy pedału sprzęgła zauważyłem wczoraj. Pedał i okolice jego mocowania były zapocone, a na dywaniku pojawiła się plama. Dostrzegłem to 200km od domu, jednak bez problemu wróciłem autem. Wczyściłem dokładnie miejsce wycieku i dziś było widoczne delikatne zapocenie. Auto mam 2,5 roku (2015 rok październik) i ma 55k przebiegu. Sprzęgło i hamulce pracują bez zmian. Za tydzień jadę do ASO na przegląd. Usterkę już im zgłosiłem.

-- 5 czerwca 2018, 16:11 --

Pedał wraz z pompką sprzęgła został wymieniony w ramach gwarancji.
MichałM
Stella
Stella

Auto: Leon FR 1.8 TSI
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Postprzez Krzyzak » 6 czerwca 2018, 13:33

Pompka sprzęgła ma takie uszczelnienie na końcu w kształcie trapezu (w przekroju) - pewnie się puściło...
Krzyzak
Sport
Sport

Auto: Leon 5F
Silnik: benzyna 1.4

Postprzez ggregorii » 6 października 2018, 15:51

No i mnie chyba tez dopadło. Przyjechałem ze sklepu i patrze coś na dywaniku a nie padało. Wąchałem i co jakaś wanilia :) Wziąłem łapę tam wsadziłem i coś mokre, eh samochód z guwnolitu :) Kiepski filmik ale widać mokre.

https://www.youtube.com/watch?v=Qgaw0OGx7vQ

a rok 2015 przebieg 55 tyś
ggregorii
Sport
Sport

Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna