Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Postprzez piotreksz19 » 28 maja 2012, 11:02

Witam,
wymieniał ktoś z Was czujnik ciśnienia klimatyzacji w swoim samochodzie? U mnie w czujniku zrobiła się szczelina i wszystko ucieka. Dostęp do jego odkręcenia jest dość ograniczony, ma ktoś może na to jakiś sposób?
Zobacz Profil
piotreksz19
Stella
Stella
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 grudnia 2011, 12:53
Auto: Seat Leon

Reklama

Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Postprzez pydak » 30 maja 2012, 13:20

Witam, wymienialem, zwykly klucz plaski(chyba 17 lub 14) i odkrecasz! oczywiscie trzeba troszke sie pomeczyc ale da sie wymienic, pozdr
Zobacz Profil
pydak
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 stycznia 2012, 22:10
Lokalizacja: Lublin
Auto: LEON 1P BXE

Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Postprzez kwiatus19 » 1 czerwca 2012, 22:53

Aby mieć dobry dostęp do czujnika trzeba ściągnąć prawe koło i zdjąć/odchylić nadkole. Dostęp "spod maski" jest ograniczony. Nie zalecam grzebać przy ciepłym silniku :-D . Ja nauczony doświadczeniem z rurkami aluminiowymi nie chciałem ryzykować pęknięcia. Jeżeli jednak masz zacięcie i niezbyt tęgą rękę możesz spróbować od góry.
Zobacz Profil
kwiatus19
Stella
Stella
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 stycznia 2011, 23:34
Lokalizacja: Łódź
Auto: Leon
Silnik: turbo diesel inny

Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Postprzez piotreksz19 » 5 czerwca 2012, 09:38

Dzięki za odpowiedź. Dostałem się górą, po paru nieudanych próbach udało się wykręcić czujnik. Mała przestroga dla tych którzy będą zmuszeni do wymiany czujnika, na allegro kosztuje on około 80 zł, a mi w ASO proponowali za 250 zł. Nie dajcie się nabrać.
Zobacz Profil
piotreksz19
Stella
Stella
 
Posty: 20
Dołączył(a): 15 grudnia 2011, 12:53
Auto: Seat Leon


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości