Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Postprzez kloza19 » 3 maja 2010, 15:50

Witam

Mam pytanko może ktoś miał to samo

Leon stylance
rok mod.2006
silnik BKD
skrzynia HDU
wyposazenie BF
kolor black magic perlisty LC9Z
data produkcji 25.01.2006

Mam przycisk obsługujący czujnik ciśnienia, jednak po jego przyciśnięciu krótkotrwałym czy długotrwałym nic się nie nie dziej. Byłem w serwisie i serwisant po podłączeniu do komputera stwierdził że tego czujnika nie ma, komputer go nie wykrywa i przy kontroli kontrolek na panelu również nie można było jej zapalić, a przycisk jest i jest podświetlany co trochę zdziwiło serwisanta. Spuściłem powietrze w kołach i nic przejechałem kawałek po drodze i żadnych oznak na panelu (nie zapaliła się kontrolka). Ponadto rozmawiałem z elektrykiem zajmującym się głównie samochodami z grupy WV i stwierdził iż jest to wina czujników ABS ale tak trochę ściemniał, przynajmniej tak go odebrałem.
Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.

Dzięki wielkie.
Zobacz Profil
kloza19
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, 17:17
Lokalizacja: Myślenice
Region: małopolskie
Auto: SEAT LEON
Silnik: BKD 2.0

Reklama

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez niq » 3 maja 2010, 16:36

Żaden Leon 1P nie ma czujników w kołach.

Edit: pkonrad
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Postprzez taktiken » 3 maja 2010, 17:33

Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.
podaj VIN na PW to sie sprawdzi.
http://www.ecuproject.pl
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
taktiken
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4310
Dołączył(a): 15 października 2006, 13:08
Lokalizacja: Separatisten aus DW
Auto: Najlepsze

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Postprzez kloza19 » 3 maja 2010, 17:51

taktiken napisał(a):
Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.
podaj VIN na PW to sie sprawdzi.


Mój Vin to: VSSZZZ1PZ6R060932

Jeśli można to proszę o szczegółowe dane dotyczące mojego samochodu (kody samochodu)

Z góry dzięki wielkie

[ Dodano: Pon 03 Maj, 2010 ]
taktiken,

Mój Vin to: VSSZZZ1PZ6R060932

Jeśli można to proszę o szczegółowe dane dotyczące mojego samochodu (kody samochodu)

Z góry dzięki wielkie
Zobacz Profil
kloza19
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, 17:17
Lokalizacja: Myślenice
Region: małopolskie
Auto: SEAT LEON
Silnik: BKD 2.0

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Postprzez taktiken » 3 maja 2010, 18:10

http://www.ecuproject.pl
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
taktiken
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4310
Dołączył(a): 15 października 2006, 13:08
Lokalizacja: Separatisten aus DW
Auto: Najlepsze

Miałem podobny problem ...

Postprzez uti » 4 maja 2010, 08:51

... w serwisie wymieniono ten przycisk i działa poprawnie. Efekt był taki iż jak wcisnąłem przycisk kontrolka tylko na moment zgasła i zapaliła się ponownie, a powinna zgasnąć po chwili i usłyszeć powinieneś dźwięk "gong" czy jakoś go tam nazwać. System działa na podstawie układu ABS, mierzy prędkość obrotową kół, przy spadku ciśnienia obwód koła się zmienia się "maleje" na dłuższą chwilę i system zgłasza błąd i zapala kontrolkę.
Zobacz Profil
uti
Stella +
Stella +
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwietnia 2010, 06:32
Lokalizacja: Polkowice
Auto: Leon 1P BKD
Silnik: BKD 2.0

Identyfikacja Kodów (numerów PR)

Postprzez kloza19 » 5 maja 2010, 17:35



Dzięki taktiken !!!! :)
Mam pytanie czy wiesz może konkretnie który kod (numer PR) z przesłanej listy opisuje czujnik ciśnienia - określa czy on jest zamontowany w samochodzie czy nie.
Zobacz Profil
kloza19
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, 17:17
Lokalizacja: Myślenice
Region: małopolskie
Auto: SEAT LEON
Silnik: BKD 2.0

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez grzybek » 29 czerwca 2012, 08:10

odgrzewam mandaryne

Panowie jak sie adoptuje nowy rozmiar koł?
zmienilem u wujasa kola na 17" w altei XL i pali sie kontrolka

wcisniecie i przytrzymanie - nie daje efektu
czujnik ABSu podobno OK
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Odp: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie d

Postprzez swierg » 29 czerwca 2012, 08:52

grzybek, przytrzymaj przycisk 5s, jak nie podczas jazdy to na postoju powinno zadziałać. Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
swierg
Sport
Sport
 
Posty: 589
Dołączył(a): 19 grudnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Kielce
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez grzybek » 29 czerwca 2012, 08:56

Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem


...juz tylko ta opcja mi zostala
tego jeszcze nie probowalem
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Odp: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie d

Postprzez swierg » 29 czerwca 2012, 18:40

grybek, właśnie wyczytałem, że kontrolka nie gaśnie po zresetowaniu, a dopiero po zaadoptowaniu układu, czyli po przejechaniu jakiegoś tam dystansu. Zatem jeśli przytrzymujesz przycisk SET i usłyszysz "gong" to wszytsko powinno być ok i po prostu musisz się przejechać. Jeśli "gongu" brak to być może jest coś nie tak.

P.S. Właśnie jestem na etapie doposażania swojego Leona w ten bajer, stąd moje zainteresowanie tematem ;)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
swierg
Sport
Sport
 
Posty: 589
Dołączył(a): 19 grudnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Kielce
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez grzybek » 29 czerwca 2012, 21:42

kontrolka mrygnie ale gongu braka
podczas jazdy przytrzymmalem z 5s i potem odcinek 15km - nic, pali sie


w niedziele bede to sprawdze na postoju
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez Tom-Tdi » 29 czerwca 2012, 22:14

wykonując adaptację powinieneś jechać z prędkością około 30 km/h, może tutaj jest problem, a jeżeli nie będzie rezultatów to reset pompy ABS
Powered by CTR-Tuning / CompSport :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tom-Tdi
TopSport
TopSport
 
Posty: 1079
Dołączył(a): 8 maja 2009, 16:36
Lokalizacja: Augsburg
Region: zagranica
Auto: Leon Cupra R
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Postprzez grzybek » 30 czerwca 2012, 20:07

Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem


zadzialalo na postoju ! SET+ESP jednoczesnie na 5s
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość