Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Stuki podczas ruszania

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Stuki podczas ruszania

Postprzez toma86 » 28 sierpnia 2012, 22:27

Mam następujący problem podczas ruszania szczególnie w tył słychać stuk taki "blaszany" odgłos ciężko to opisać. Nie słychać tego z okolic silnika a raczej z boku samochodu i oczywiście w środku też. Zdażyło się też, że podczas odpalania słychać było taki trzepot "blaszany". Zastanawiam się czy to mogą być wybite poduszki silnika? Autko ma 212 000 przebiegu. Problem pojawił się niedawno. Co to może być ?
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Reklama

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez Długasek » 29 sierpnia 2012, 09:28

najlepiej podczas jazdy dodaj szybko gazu i odpuść i dodaj i odpuść jak silnik zacznie się bujać, to poduszki..
sprawdź czy nie zapiekły Ci się zaciski na tarczy.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Długasek
Stella +
Stella +
 
Posty: 72
Dołączył(a): 26 lutego 2011, 11:31
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez grzybek » 30 sierpnia 2012, 10:36

dwumas wykluczasz?

zgas/odpal auto na luzie bez sprzegla a potem z wcisnietym i zobacz roznice.... :wink:
był SEAT ALTEA FR - 2.0TDi BMN
jest: S211 320CDi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grzybek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 2192
Dołączył(a): 19 maja 2006, 07:34
Lokalizacja: Białystok
Auto: ALTEA FR TDi
Silnik: BMN 2.0

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez Misiek » 30 sierpnia 2012, 19:04

pisałem w innym temacie tego typu, ale i tu napiszę. U mnie stukanie przy ruszaniu czy tak jak piszesz na wstecznym wynikały z poluzowanej śruby poduszki pod silnikiem. Tej do sanek przykręcanej centralnie pod samochodem.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez pablito » 31 sierpnia 2012, 16:37

Cześć ja też gdzieś już pisałem, że jestem przed wymianą poduszki skrzyni.
Wymienili i stuki ustały.
Byłem w ASO przy wymianie i jest to element zamocowany tuż pod AKU .
Duży element aluminiowo gumowy.
Specjalnie na oko tam nic nie było widać ale napewno ustało.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pablito
Signo
Signo
 
Posty: 116
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, 21:57
Lokalizacja: POZNAń
Auto: Seat Leon

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez Misiek » 1 września 2012, 17:02

pablito, wymienili poduszkę pod aku a inne może dokręcili i stukanie ustało :-D Ja dwa razy już dokręcałem. Raz u mechanika. Drugim razem po ok 2 latach ponownie stukało i w ciemno sam położyłem się pod autem dokręciłem i spokój do dziś :) Znając politykę ASO to ciesz się że nie wymienili Ci wszystkich poduszek na Twój koszt. No chyba że na gwarancji to inny temat :)
Nie mówię że to nie wina uszkodzonej poduszki czy czegoś innego, ale najpierw lepiej sprawdzić najtańsze rozwiązania :wink:
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Stuki podczas ruszania

Postprzez pablito » 6 września 2012, 20:36

Dokręcali te od spodu i nie pomagało. Pół roku temu wymienili tą od spodu przy sankach (ma taki okrągłe "ucho") i dalej pukało. Mimo wszystko moje wcześniejsze wpisy (że wydaje mi się jakby to spod aku...) się potwierdziły. Jak skończy się gwarancja to zacznę dokręcać ;)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pablito
Signo
Signo
 
Posty: 116
Dołączył(a): 1 kwietnia 2010, 21:57
Lokalizacja: POZNAń
Auto: Seat Leon


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość