Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Łożysko tylnego koła

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Łożysko tylnego koła

Postprzez martig » 9 sierpnia 2012, 15:50

Jeśli temat jest proszę o scalenie, ja ni znalazłem.

Otóż coś mi zaczęło huczeć w tylnym kole i podejrzewam łożysko , byłem w ASO dopytać o koszt części i mi powiedzieli ze trzeba całą piastę wymieniać , koszt 800zł prawda to ?
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez chlorek » 9 sierpnia 2012, 16:04

w ASO tak ja płaciłem 350zł w zamienniku.
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez Kozak » 9 sierpnia 2012, 16:24

martig napisał(a):i mi powiedzieli ze trzeba całą piastę wymieniać


tak, musisz wymienić całą piastę , ale z cyfrą to przesadzili , bardzo dobry zamiennik kupisz kupisz za połowę ceny

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez martig » 9 sierpnia 2012, 20:29

dzieki to jakiej firmy zamiennika szukać
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez kicek » 9 sierpnia 2012, 21:03

fag, skf, febi... ja ostatnio zalozylem febi. póki co odpukać jest ok.
Obrazek
Zobacz Profil
kicek
Stella
Stella
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 lutego 2011, 18:39
Lokalizacja: Kraków
Auto: Seat
Silnik: BSE 1.6

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez bmq_Saguaro » 9 sierpnia 2012, 21:48

skf koszt około 300zł bardzo dobra firma polecam :-)
Zobacz Profil
bmq_Saguaro
Stella +
Stella +
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 sierpnia 2012, 13:33
Auto: seat leon 2
Silnik: BKD 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez willhaven » 10 sierpnia 2012, 07:38

martig napisał(a):dzieki to jakiej firmy zamiennika szukać

ja mam z jednej strony Ruville a z drugiej SKF, oryginal faktycznie drogi
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
willhaven
Sport
Sport
 
Posty: 583
Dołączył(a): 27 maja 2010, 20:39
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: BMN + CDLD
Silnik: CJXA 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez martig » 10 sierpnia 2012, 09:03

dzięki Panowie
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez kkasper » 2 października 2012, 11:53

A oryginał i tak pewnie robi jedna z powyższych firm, tylko pewnie znaczki inne
Zobacz Profil
kkasper
Stella
Stella
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26 lipca 2010, 21:08
Lokalizacja: śląskie
Auto: Seat Leon II

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez PeterSC » 4 października 2012, 15:13

kkasper napisał(a):A oryginał i tak pewnie robi jedna z powyższych firm, tylko pewnie znaczki inne

No ja na tyle mam 2x SKF, po wyjeciu z pudelka wygladały (lacznie z nabiciami) dokladnie jak te z pierwszego montazu.
I tak mam klekota, a ON objedzie wszystko!

Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa, czy za dyche czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę, bo pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy!
Zobacz Profil
PeterSC
Sport
Sport
 
Posty: 469
Dołączył(a): 6 czerwca 2010, 10:34
Lokalizacja: SC
Auto: Leon jedenpe BKD

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez bubolak » 19 października 2012, 17:25

Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie robić śmietnika, więc zapytam tu. Jakie są objawy uszkodzonego łożyska? Mam taki objaw: przy skręceniu kierownicy o 5-10 stopni w lewo przy prędkości parkingowej ~20km/h i około 100km/h piszczy mi przednie prawe koło, przypuszczam, że to łożysko, ale wolał bym się upewnić. Macie jakieś inne pomysły? Czy łożysko jest elementem eksploatacyjnym, który wymienia się co 1XXk, 2XXk km? Mam najechane 120k km z czego trochę na dużym kole z pro-kit'em.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bubolak
Sport
Sport
 
Posty: 529
Dołączył(a): 20 marca 2009, 14:43
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Cupra
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez chlorek » 19 października 2012, 19:15

może być łożysko amortyzatora jak źle ustawiona zbieżność, łożysko koła słychać, huczy podczas jazdy.
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez bubolak » 19 października 2012, 19:36

Jest możliwość sprawdzenia łożysk w piastach i łożysk w amorach w "domowych" warunkach? Tzn auto na kobyłki i coś tam poszarpać/pokręcić/popatrzeć. Czy lepiej od razu do mechanika i niech rozbiera?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bubolak
Sport
Sport
 
Posty: 529
Dołączył(a): 20 marca 2009, 14:43
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Cupra
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Łożysko tylnego koła

Postprzez chlorek » 22 października 2012, 07:42

na lewarek, i sprawdzasz czy masz luzy http://www.youtube.com/watch?v=VTJ4dn_yJRQ
Zobacz Profil
chlorek
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7518
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, 17:53
Lokalizacja: WU
Region: mazowieckie
Auto: Focus ST-line MK3
Silnik: CJXA 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość