Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Zamek drzwi kierowcy

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Zamek drzwi kierowcy

Postprzez czarny_ » 7 września 2012, 22:12

Od jakiegoś czasu moje drzwi przednie przy zamykaniu wydają taki głuchy dźwięk, jak uderzenie metali. Zauważyłem, że guma/plastik czarny na zamku jest odłamany i myślę, że on wydaje ten hałas przy uderzeniu o zaczep w słupku. Spotkał się ktoś z tym? Jak to naprawić?

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
czarny_
Sport
Sport
 
Posty: 339
Dołączył(a): 21 sierpnia 2012, 20:50
Lokalizacja: śląsk
Auto: Leon 1P
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Reklama

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez LoozaQ » 8 września 2012, 09:55

Raczej nie naprawisz. Podobny problem wyszedł mi ostatnio jak zabrałem się za wymianę mikrostyków w obu przednich zamkach. Co się okazało, mikrostyki były w miarę sprawne tylko właśnie ta guma na miejscu styku z mikro była wytarta i nie powodowała wciśnięcia mikro przy otwarciu drzwi. Ja rozwiązałem problem nadlewając te fragmenty trochę poxipolem, ale u Ciebie to nie wchodzi w grę. Raczej wymiana zamka. Fakt że mam 1M ale konstrukcja jest chyba identyczna. Swoją drogą dziwne, że w 12 letnim padle miałem tylko te fragmenty wytarte, a Ty w 1P całość.
Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
LoozaQ
Sport
Sport
 
Posty: 761
Dołączył(a): 25 czerwca 2010, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Auto: Leon 1M ASV
Silnik: ASV 1.9

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez czarny_ » 8 września 2012, 10:43

No tak, wszystkie są okej oprócz zamka kierowcy :roll: Coś będę myślał nad tym problemem
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
czarny_
Sport
Sport
 
Posty: 339
Dołączył(a): 21 sierpnia 2012, 20:50
Lokalizacja: śląsk
Auto: Leon 1P
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez LoozaQ » 8 września 2012, 19:25

Doraźnie to możesz okleić rygiel na słupku izolacją. Rozwiązanie nietrwałe ale nie powinno się trzaskać tak jak napisałeś.
Obrazek

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
LoozaQ
Sport
Sport
 
Posty: 761
Dołączył(a): 25 czerwca 2010, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Auto: Leon 1M ASV
Silnik: ASV 1.9

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez Axee » 9 września 2012, 02:27

czarny_, nie ma co oklejac, po prostu wymienic zamek na nowy lub uzywany oryginal. Pozdro Ax!
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez Daru » 15 września 2012, 16:03

Witam....od pewnego czasu mam problem z otwieraniem auta kluczykiem...cięzko chodził od jakiegoś czasu więc psiklem wd40 i pomoglo na jakis czas...wczoraj na nowo zaczął ciężko chodzic więc psikłem znowu wd40 i pomoglo...a dziś? wkladam kluczyk do drzwi i nie mogę przekręcić ani w lewo ani w prawo ;/ psikłem wd40 to mogłem przekręcić tylko w prawo...po paru minutach ruszania kluczykiem w zamku ciężkim ruchem przekręciłem kluczyk w lewo ale nie zatrzymał się jak miał zatrzymać tylko mogę sobie teraz obracać kluczykiem w zamku 360 stopni w kółko ;/
zamek jest do wymiany czy się coś uszkodziło?
taki zamek bedzie pasował http://allegro.pl/zamek-drzwi-seat-leon ... 55104.html i wszystko pomoże?

Proszę o odpowiedź ! :)
Zobacz Profil
Daru
Stella +
Stella +
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 lutego 2012, 22:13
Lokalizacja: Andrychów/Wadowice
Auto: Seat Leon
Silnik: AZD 1.6

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez kroket1985 » 7 listopada 2012, 18:02

hej!
może ktoś mi pomoże albo coś podpowie - odrazu z gry dziękuję!
od pewnego czasu nie działa mi otwieranie drzwi kierowcy z imobilajzera. tylko z kluczyka.
to może być jakaś zapadka? miał ktos podobny problem?
Zobacz Profil
kroket1985
Stella
Stella
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 października 2009, 10:51
Lokalizacja: Modlin Twierdza
Auto: Seat Leon

Re: Zamek drzwi kierowcy

Postprzez peter85 » 7 listopada 2012, 18:14

Miałem identyczny problem w poprzednim aucie drzwi otwierały się tylko z kluczyka, pomogła wymiana siłownika zamka.
Zobacz Profil
peter85
Sport
Sport
 
Posty: 898
Dołączył(a): 22 stycznia 2011, 09:03
Lokalizacja: Łódź
Auto: leon 1P
Silnik: BKD 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość