Strona 1 z 1

[1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 9 stycznia 2008, 20:17
przez psiko
Witam
Czy ktoś demontował gałkę zmiany biegów w nowym Leonie. W Renault Megane demontowało się jak w Leonie 1 .(ściskamy ramkę i do przodu) Nie dałem rady zdjąć mieszka . Bolą mnie palce po kilku próbach ;/ ramka była nieugięta . W środku wyczuwam jakieś dziwne chyba zatrzaski. Dodam jeszcze że mam metalową ramkę wokół mieszka (wersja wyposażenia stylance). Pomocy :))

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 10 stycznia 2008, 11:23
przez BoRaS
Czesc :)

A co dorwales FR'kowa??
Gdzie jesli mozna i ile $$ Cie to kosztowalo?? :)
Demontaz jest banalny - ramka mieszka ma takie 3 (lub 4) ruchome hmmm uchwyty/wypustki/zatrzaski ?? NIe wiem jak to nazwac :)
W kazdym razie jak "pomacasz" mieszekto pod skora wyczujesz takie coski i wystarczy je pchnac w strone ramki i mieszek schodzi z ramka.
Mieszek do galki przymocowuje plastikowa obejma - wystarczy ja rozewrzec i zostaje Ci galka na drazku.
Sama galka ma metalowa obejme - da sie ja rozewrzec tak, zeby jej nie zniszczyc i uzyc ponownie. Sprawa na 10min :)

Czy ten, od kogo kupiles kiere (o ile pamietam) i galke z FR ma moze ich wiecej?? Jak mozesz to daj namiar.

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 10 stycznia 2008, 14:50
przez psiko
Cześć
Powiem tak trochę ryzykuję (kupiłem gałkę od ibizy FR) jest dopiero w drodze :)) Jutro znów zobaczę czy uda mi sie rozebrać mieszek . Jak dojdzie i będzie pasowała to napiszę :))

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 10 stycznia 2008, 15:24
przez BoRaS
Psiko napisał(a):Jak dojdzie i będzie pasowała to napiszę


Koniecznie :)

Psiko napisał(a):Powiem tak trochę ryzykuję (kupiłem gałkę od ibizy FR)


Ona chyba wizualnie (sama galka) rozni sie od tej z Leona, nie??

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 10 stycznia 2008, 19:41
przez psiko
Od 2006 roku Ibiza FR ma taką samą przynajmniej wizyjnie kierownice i gałkę zmiany biegów

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 10 stycznia 2008, 22:26
przez BoRaS
Ah so :)

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 12 stycznia 2008, 16:01
przez psiko
Witam
Dziś zmieniłem gałkę. Doskonale pasuje :jupi: .

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 12 stycznia 2008, 19:28
przez taktiken
Psiko, Zapodaj foty i jak mozesz napisac manuala bedzie bosko. :) :heej:

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 14 stycznia 2008, 15:21
przez psiko
Zdjęcia po wymianie gałki. Dodatkowo fotki rzeczy wymienionych z Fr. Mam jeszcze nie zamontowane zderzaki. Instrukcji wymiany gałki nie piszę ponieważ znajduje się ona wyżej. ;)

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 14 stycznia 2008, 21:45
przez BoRaS
Gratki :) Takie gadzety dodaja autku uroku :)

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 14 stycznia 2008, 21:52
przez bajus
BoRaS napisał(a):Gratki :) Takie gadzety dodaja autku uroku :)

kierownica :ok: fotele klasa :ok:
ale ta galka jakos do mnie nie przemawia.. poza tym, ze 6tka do 5tki :)

ogolnie rzecz biorac, chyle czola i gratuluje! :) pieknie, pieknie..

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 14 stycznia 2008, 21:57
przez fryko86
wyglada naprawde kozacko :ok: zastanawia mnie czy taka galka by podeszla do leona 1 :hmmm:

[ Dodano: Pon 21 Sty, 2008 ]
juz wiem ze pasuje :D galka jest kozak :) mam 2 takie na sprzedaz (nowe) wiec jak by ktos byl zainteresowany to pisac na PW napewno sie dogadamy

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 30 kwietnia 2008, 07:30
przez mlody
fryko86 ja bym był zainteresowany. Pisałem na PW i na GG daj znać czy jeszcze masz bo jak nie to bede musiał szukać dalej. Pozdro

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 22 lipca 2016, 10:59
przez jck1
Witam,
Nie chciałem zakładać nowego tematu a mam pytanie. Posiadam Leona 1P 2.0 TDI 2007 r. i wytarła mi się już dość drastycznie skórzana gałka zmiany biegów. Pytanie brzmi, od jakiego poza Leonem modelu Seata lub innego auta z grupy VAG podchodzi gałka P&P? Mieszek mam w stanie bdb więc potrzebuję tylko gałki. Pytam bo zastanawiam się czy szukać ori czy może jakiejś ładniejszej od innego wozu.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Jck1

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 22 lipca 2016, 15:47
przez robi_n6
Możesz założyć od nowego leona, pasuje p&p i fajnie wygląda. Jeżeli chcesz ori to mam na sprzedaż 6-cio biegową w bdb stanie.

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 22 lipca 2016, 16:03
przez jck1
Dzięki za info, napisz na priv cenę za gałkę. Jak chodzi o gałkę z nowego Leona to musi być z diesel'a?

Pozdrawiam
Jck1

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 22 lipca 2016, 16:49
przez facet03
Nie wiedziałem ze od 5f pasuje do 1p, od wszystkich modeli ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 23 lipca 2016, 20:24
przez Marcin WGM26
Witam. ;)
Mam pytanie czy ktoś może wymieniał samą gałkę w Leonie II po liftowym.
Dokładniej chodzi mi o to aby ktoś mógł mi podpowiedzieć jak wymienić sama gałkę.
Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 23 lipca 2016, 20:52
przez tatian
Co masz na myśli jak wymienić gałka? Najpierw musisz ściągnąć gałkę wraz z mieszkiem i ramką, następnie rozdzielić mieszek od gałki, poskładać wszystko w odwrotnej kolejności, zaopatrzyć się w nowy pierścień do mocowania gałki ew. trytytkę i zamocować ją ponownie.

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 23 lipca 2016, 21:45
przez Marcin WGM26
Dokładnie chodzi o samą gałke. Czy przy udzielaniu od mieszka nie uszkodze go ?

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 23 lipca 2016, 22:24
przez tatian
Mieszek nie.

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 24 lipca 2016, 12:46
przez Marcin WGM26
Ok. Będę próbował tak aby nic nie uszkodzić. Dzięki za odpowiedz;)

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 05:01
przez arons666
Orientujecie się czy gałka zmiany biegów wraz z całym mieszkiem z Leon III (5F) pasuje do Leona II (1P) ? Albo czy można osobno to montować: Np. samą gałkę zmienić ? Czyli gałka z 5F a mieszek z 1P ?

Moja aktualna:
Obrazek

Taką chciałbym mieć:
Obrazek

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 13:54
przez Marcin_ko7
Odnawiał ktoś skóre na gałce? Poprzez jej malowanie.
Mam taka gałkę i nie chciałbym jej wymieniać.
Ile takie coś by kosztowało ?
Obrazek

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 14:05
przez tatian
Krem do malowania skóry ok. +/- 30 zł.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 14:28
przez Marcin_ko7
http://allegro.pl/saphir-krem-do-renowa ... 33500.html

Takie coś masz na myśli ? Macie jakieś doświadczenia z tego typu srodkami. Nie będzie brudzić ręki ?

Re: [1P] Demontarz gałki zmiany biegów Leon 1P

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 14:37
przez tatian
Tak dokładnie tym malowałem kierownicę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka