Strona 1 z 1
[ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
15 stycznia 2009, 20:31
przez biloowa
Mobile może ktoś mi pomoże
A mianowicie dziś wieczorem odpaliłem auto i zobaczyłem ,że na zegarach nie zgasła jedna z kontrolek a mianowicie żółta żarówka z wykrzyknikiem w środku. Usterka polega na tym,że po włączeniu świateł drogowych po 4 sekundach klapka na bixenonie przymyka i xenon świeci tylko na krótki a żarówki zwykłe od świateł drogowych świecą normalnie. Czyli reasumując po włączeniu świateł drogowych przez 4 sekundy jest jak w dzień po 4 sekundach klapka na bixenonie przymyka i xenon wraca do świateł mijania a boczne zwykłe żarówki realizują światła drogowe, ale jest dużo gorzej niż z xenonem.
Byłem u znajomego , podłączył kompa ale nie wywaliło błędów z tym związanych.
Aha światła normalnie realizują doświetlanie zakrętów.
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
19 stycznia 2009, 20:25
przez pkonrad
Proponuję wizytę w ASO. Oni napewno coś poradzą

Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
19 stycznia 2009, 21:28
przez biloowa
Jutro jade mam nadzieje,że naprawią na gwarancji.
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
19 stycznia 2009, 21:41
przez nixu
biloowa napisał(a):Jutro jade mam nadzieje,że naprawią na gwarancji.
Z tym może być problem, ale warto sprawdzić.
Co do tego, że w "ASO sobie ze wszystkim poradzą" to pamiętajcie, że tam też tylko ludzie pracują..
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
20 stycznia 2009, 19:18
przez biloowa
nixu napisał(a):biloowa napisał(a):Jutro jade mam nadzieje,że naprawią na gwarancji.
Z tym może być problem, ale warto sprawdzić.
Co do tego, że w "ASO sobie ze wszystkim poradzą" to pamiętajcie, że tam też tylko ludzie pracują..
Nixu wiem ,że w ASO pracują tylko ludzie a nie porządnie wyszkoleni mechanicy. Z xenonami sobie poradzili natomiast ze stukiem w lewym zawieszeniu nie bardzo i musze jechac jeszcze raz na dlużej zostawić auto bo nic nie znaleźli.
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
20 stycznia 2009, 20:05
przez nixu
biloowa, czasami występują takie rzeczy, że serio ciężko to zlokalizować.
Zrobili to na gwarancji? Co w końcu było?
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
21 stycznia 2009, 00:38
przez taktiken
biloowa, sprawdz zawias przedniej maski - w moim nikt nie potrafil dojsc co jest powodem, az przypadkowo podczas zamykania maski zauwazylem ze "dziwnie odbija" przy zawiasie. Odglosy pojawiaja sie podczas jazdy na nierownosciach i sa podobne do wybitych koncowek lub poluzowanych mocowan amorka.
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
21 stycznia 2009, 11:11
przez biloowa
nixu napisał(a):biloowa, czasami występują takie rzeczy, że serio ciężko to zlokalizować.
Zrobili to na gwarancji? Co w końcu było?
Wyskoczyl blad funkcjonowania przeslony w lewej lampie, narazie tylko wykasowali bład zobaczymy czy pomoże czy dalej wywali coś.
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
8 lutego 2009, 15:59
przez Matysowy
witajcie
podepne sie pod temat, mam problem ze swoimi lampami bixenonowymi a dokladniej z jedna z nich, problem polega na braku poziomowania lewej lampy po wlaczeniu, dodam ze lampa swieci bardzo blisko. nie wiem czy to jakas usterka silniczka czy moze przewody zasilajace nie stykaja sie dobrze, a moze to bezpiecznik. prosze o porade
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
21 lipca 2010, 11:04
przez daveg
biloowa jak u Ciebie zakończyła się ta sprawa z xenonem? U mnie w piątek pojawiła się dokładnie taka sama usterka. Vag mówi, że błąd przesłony lewej lampy, skasowanie błędu nie pomaga, po włączeniu drogowych, po 4 sekundach przesłony na obu lampach się zamykają i wyskakuje żółta kontrolka. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i domyśla się gdzie leży przyczyna?
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
22 lipca 2010, 19:28
przez Tom-Tdi
daveg napisał(a):biloowa jak u Ciebie zakończyła się ta sprawa z xenonem? U mnie w piątek pojawiła się dokładnie taka sama usterka. Vag mówi, że błąd przesłony lewej lampy, skasowanie błędu nie pomaga, po włączeniu drogowych, po 4 sekundach przesłony na obu lampach się zamykają i wyskakuje żółta kontrolka. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i domyśla się gdzie leży przyczyna?
miałem identyczny problem-wymienili sterownik lampy i po problemie
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
23 lipca 2010, 10:35
przez daveg
Tom-Tdi a orientujesz się ile taki sterownik lampy kosztuje czy to na gwarancji Ci wymienili?
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
23 lipca 2010, 23:21
przez Tom-Tdi
nie mam pojęcia bo wtedy miałem jeszcze gwarancje
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
13 sierpnia 2010, 11:06
przez daveg
już miałem kupować ten sterownik (oczywiście w skodzie o 200zł tańszy niż w seacie) ale przed domem włączyłem jeszcze raz długie tak dla sprawdzenie i tu nagle światła świecą normalnie, kontrolka zgasła, 7 stów do przodu, od 2 tygodni wszystko działa normalnie

Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
11 kwietnia 2017, 11:51
przez Chochlik437
Witam, podepne sie pod temat.
Mam problem z xenonem, pierwsza awaria jednego z zarnikow (wypalil sie jeden), zakupione zostaly nowe zarniki i po problemie a teraz nastepny problem, jedna lampa ponownie nie swieci, szybka podmiana zarnikow i okazuje sie ze zarniki sa sprawne a wiec usterka lezy w lampie. Drogowe , postojowki i kierunki dzialaja, soczewka sie rusza, nie ma swiatla z soczewki. Po podpieciu do komputera pokazal sie blad 01328 magistala danych ukladu komfortu. W czym moze lezec problem ? Czemu soczewka nie daje swiatla ?
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 15:18
przez untaztood
Przetwornice na próbę podmieniłeś?
Może kupiłeś chińskie żarniki i spaliła siè przetwornica
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 16:38
przez fistach
Niestety to na 90% przetwornica , zderzak do ściągnięcia.
-- 5 maja 2017, 17:38 --
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 20:10
przez untaztood
Niekoniecznie. Wydaje mi się, że do przetwornicy można się dostać, nie ściągając zderzaka. Co innego do modułu skrętu.
Przetwornica jest na dwóch śrubkach.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 20:22
przez Chochlik437
Zarniki nie chinskie, Bosmy 6000k, tak przetwornica padla i juz jest po problemie, wymienione bez zdejmowania zderzaka

Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 20:27
przez bzykofm
untaztood napisał(a):Niekoniecznie. Wydaje mi się, że do przetwornicy można się dostać, nie ściągając zderzaka. Co innego do modułu skrętu.
Przetwornica jest na dwóch śrubkach.
No, trzeba się będzie nieco nagimnastykować, na zdjęciu lampa jest oczywiście go góry nogami w stosunku do położenia w aucie.

Re: [ALL] Usterka Bixenonów Leon 1P

Napisane:
5 maja 2017, 21:41
przez Sebool2006
U siebie przetwornice wyciagam bez zdejmowania zderzaka. Gorzej z modulem skretu tu juz niestety trzeba to robic.