Strona 1 z 1
1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
16 lutego 2010, 19:06
przez kierownik
witam zakładam do swoje go leona 1p bi-xenon skrętny. części które zakupiłem do tego swapa to: oryginalne bi-xenonowe skrętne kompletne lampy przednie, kompletna instalacja elektryczna z innego leona lub altei sam do końca niewiem pod xenony i inne bajery , czujniki na wahacz przedni lewy i tylny lewy , moduł/sterownik światła kierowanego (5M0 907 357 A ) moduł/sterownik automatycznej reg. zasięgu świateł (1T0 907 357 ). kompletne spryskiwacze reflektorów wraz z zbiorniczikem płynu z dwoma pompkami .
W internecie znalazłem jak krok po po kroku zainstalować bi-xenon nie skrętny w golfie mkV podaje link:
http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk ... aniem.html
I właśnie dalej stoję z robotą proszę o jakiegoś mistrza elektronika o poradę, jak zaintalować skrętne bi-xenony . prosze pisać tylko na ten temat

!
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 08:29
przez monster
kierownik napisał(a):witam zakładam do swoje go leona 1p bi-xenon skrętny. części które zakupiłem do tego swapa to: oryginalne bi-xenonowe skrętne kompletne lampy przednie, kompletna instalacja elektryczna z innego leona lub altei sam do końca niewiem pod xenony i inne bajery , czujniki na wahacz przedni lewy i tylny lewy , moduł/sterownik światła kierowanego (5M0 907 357 A ) moduł/sterownik automatycznej reg. zasięgu świateł (1T0 907 357 ). kompletne spryskiwacze reflektorów wraz z zbiorniczikem płynu z dwoma pompkami .
W internecie znalazłem jak krok po po kroku zainstalować bi-xenon nie skrętny w golfie mkV podaje link:
http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk ... aniem.htmlI właśnie dalej stoję z robotą proszę o jakiegoś mistrza elektronika o poradę, jak zaintalować skrętne bi-xenony . prosze pisać tylko na ten temat

!
I jak idzie montaz? Znalazl sie ktos pomocny w elektryce? Sam ciekaw jestem mozliwosci takiej przerobki, ale widze kilka komplikacji.
Zdaje sie, ze bixenon skretny w leonie pojawil sie po lifcie, czyli jest to troche inny klosz reflektora niz ten sprzed liftu. Czyli zeby wszystko pasowalo, musialbys zmienic tez zderzak?
Ja z kolei zastanawiam sie nad przeszczepem zwyklego xenonu do leona MY 2010. I chyba nie wyglada to tak latwo
Pozdro
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 09:07
przez Kozak
monster napisał(a):Zdaje sie, ze bixenon skretny w leonie pojawil sie po lifcie
Bi-xenon skrętny był od początku produkcji Leona II
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 09:24
przez olus
Kozak napisał(a):Bi-xenon skrętny był od początku produkcji Leona II
potwierdzam
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 09:32
przez monster
Kozak napisał(a):monster napisał(a):Zdaje sie, ze bixenon skretny w leonie pojawil sie po lifcie
Bi-xenon skrętny był od początku produkcji Leona II
Bedac ostatnio w salonie seata, dowiedzialem sie ze wprowadzenie bixenonu skretnego bylo jedna ze zmian w liftingu leona. Tym samym myslalem ze wczesniejszy xenon byl zwykly - nieskretny

ale wyglada na to, ze chodzilo im po prostu o nowy ksztalt klosza.
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 09:55
przez olus
widac ze ktos cytowal jakas broszurke. ja mam auto przed liftowe i mam bixenon skretny
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
7 kwietnia 2010, 09:59
przez monster
olus napisał(a):widac ze ktos cytowal jakas broszurke. ja mam auto przed liftowe i mam bixenon skretny
Juz wszystko jasne, jedyna zmiana dotyczyla ksztaltu reflektora, a nie zmian technologii
szkoda, ze go zmienili, bo teraz bede mial wiekszy klopot z ewentualnym przeszczepem

Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
18 maja 2010, 19:18
przez kierownik
witam lampy zamontowane

nawet świecą samo poziomowanie działa teraz elektryk walczy ze skrętem trzeba przerobić lub wymienić główny kontroler elektroniki .Zobaczymy co z tego wyjdzie .
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
18 maja 2010, 20:23
przez igorpl
kierownik a jaki masz kontroler? do skretow musi byc 30 bit
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
18 maja 2010, 20:28
przez tomi86
a mogłbys jeszcze napisac ile Cie to szarpło za portfel bo tez myslałem o wymianie
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
21 maja 2010, 21:38
przez kierownik
ogólnie to lampy 1800 + czujniki na wahacze 2x150zł + wiązka pod xenon ja dostałem za 300 zł cała kompletna + moduł skrętu ok100zł + robota elektryka 800zł = 3300 na razie wszystko działa prócz skrętów bo mój bordez główny kontroler elektroniki nie ma jednej pamięci pewnie będę musiał dokupić koszt ok 300/400 zł także troszkę tego jest ....
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
21 maja 2010, 21:54
przez tomi86
no troszku to kosztuje ale i tak taniej niz w ASO
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
22 maja 2010, 09:08
przez niq
Zadzwoniłem kiedyś do ASO z ciekawości i gościu powiedział mi, że trzeba cała elektrykę zmieniać i cena ~8k :E
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
22 maja 2010, 11:28
przez tomi86
no wiec nie pozostaje nic innego jak złapac okazje z lampami dokupic reszte i samemu załozyc omijajac dalekim łukiem ASO:|
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
3 czerwca 2010, 23:16
przez kierownik
szkoda ze cupra nie miała seryjnie bi-xenonu
[ Dodano: Sob 05 Cze, 2010 ]Witam .Potrzebuje numer cześć bordeza główny kontroler elektroniki który występuje w leonie gdzie był bi-xenon skrętny . Ostatnia część aby wszystko zadziałało
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
18 lipca 2010, 20:12
przez johnny
a gdzie robiłeś cały przeszczep? Gdzieś w 3 mieście? bo jak ja robiłem u siebie to żadnego fachowca nie było... Masz spryski?
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
19 lipca 2010, 22:48
przez kierownik
tak mam ale jeszcze nie uruchomione z powodowane brakiem czasu, w sezonie trzeba zapier.... no

Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
23 lipca 2010, 18:17
przez monster
kierownik napisał(a):tak mam ale jeszcze nie uruchomione z powodowane brakiem czasu, w sezonie trzeba zapier.... no

tez chcialem podlaczyc sie pod pytanie, czy znalazles elektryka co to montowal, gdzies lokalnie w 3m? Chetnie poznalbym namiary, jesli bylaby taka opcja
Pozdro
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
23 lipca 2010, 18:43
przez kierownik
jutro jestem umówiony na końcowy swap także napisze czy wszystko gra czy nie trzymajcie kciuki

!
Re: 1p swap bi-xenon skrętny

Napisane:
23 lipca 2010, 20:20
przez Cielmus
jestem bardzo ciekaw ja osobiście zdecydowałbym się na te nie skrętne bo światła ogólnie w leonku te zwykłe to do bani są!!