Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

kontrolka poduszki

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

kontrolka poduszki

Postprzez adamek55 » 3 kwietnia 2010, 20:45

dzisiaj wpadłem w niezłą dziurę, nieźle dobiło i zapaliła się kontrolka poduszek...
czy to normalne działanie? chyba raczej nie, co myślicie?
Zobacz Profil
adamek55
Stella +
Stella +
 
Posty: 56
Dołączył(a): 16 września 2009, 18:39
Lokalizacja: Zawiercie
Auto: Seat Leon 1P

Reklama

Re: kontrolka poduszki

Postprzez krzysiek7 » 4 kwietnia 2010, 08:06

Witam!
Ja miałem coś podobego gdy odkurzałem wnętrze samochodu.Po przesunięciu foteli zapalała mi się kontrolka poduszek.Okazało się że,złącza poduszek pod fotelami nie stykają (naprężone przewody). Odpowiednie utształtowanie usunęło tą usterkę.Za każdym razem gdy kontrolka zapaliła się należało ją skasować VAGiem.
Zobacz Profil
krzysiek7
Stella
Stella
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 lipca 2008, 20:14
Lokalizacja: wrocław
Auto: Leon 1,9.06r.TopSpor

Re: kontrolka poduszki

Postprzez Misiek » 4 kwietnia 2010, 11:48

krzysiek7 mialem to samo.Dokladnie fotel od pasazera.Autor,sprawdz wtyczki pod fotelami,sa chyba dwie.Jedna z przodu po odsunieciu a druga gleboko pod fotelem w okolicy oparcia,no i bez vag-a sie nie obejdzie.Samo poprawienie kostek nie spowoduje znikniecia kontrolki.Trzeba wykasowac bledy vag-iem.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez adamek55 » 6 kwietnia 2010, 13:02

błąd skasowany, mnie też skasowali 50zł za 2 min roboty
chyba kupię sobie ten kabelek wreszcie...
Zobacz Profil
adamek55
Stella +
Stella +
 
Posty: 56
Dołączył(a): 16 września 2009, 18:39
Lokalizacja: Zawiercie
Auto: Seat Leon 1P

Re: kontrolka poduszki

Postprzez Misiek » 6 kwietnia 2010, 18:47

naprawde warto zainwestowac w kabelek.mnie rowniez skasowali za wyczyszczenie bledu 80zl,bo bylem dwa razy.Kupilem kabel i juz sie dawno wrocil.O kabelkach byl juz watek jesli szukasz,chyba ze masz cos upatrzone.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez ciso1 » 8 kwietnia 2010, 18:53

U mnie też zapaliła się kontrolka poduszki- też od strony pasażera- dokładnie boczna. Zapala się gdy jadę z pasażerem nieraz po odsunięciu fotela nieraz bez odsuwania. Samochod juz po gwarancji ale w serwisie (Maran) od ręki wycięli mi kostki i polutowali przewody- podobno taki prikaz z centrali seata. Niestety to nie pomogło i znowu się zapaliła w koncu zadecydowali z to poduszka - kupilem uzywaną wymienili (juz za kasę) ale dupa - ostatnio jade z pasażerem a na postoju nie moglem odpalic samochodu- wlączaly sie awaryjne i tak kilka razy - w koncu odpalil ale znowu pokazala sie kontrolka poduszki- sam nie wiem co mam o tym sadzic. Moze jakies pomysly?
Zobacz Profil
ciso1
Stella +
Stella +
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 marca 2009, 21:17
Lokalizacja: W-wa
Auto: Seat Toledo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez Misiek » 8 kwietnia 2010, 19:34

no niezle jaja.Auto masz od nowosci,bylo bite?
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez ciso1 » 9 kwietnia 2010, 20:46

Os nowości - Toledo III - bite- mała stłuczka była:) ale problemy zaczely sie wczesniej
Zobacz Profil
ciso1
Stella +
Stella +
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 marca 2009, 21:17
Lokalizacja: W-wa
Auto: Seat Toledo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez Misiek » 9 kwietnia 2010, 21:16

hmm...moze ta poducha uszkodzona.Jeszcze nie spotkalem sie z takim zjawiskiem.Vag pokazuje cos ciekawego.Jakie bledy?Tylko poducha,da sie wykasowac?Odradzal bym ASO,lepiej poszukac dobrego niezrzeszonego servisu,skoro gwarancja sie skonczyla.Znajac ASO,kaza ci wymienic kupe bezsensownych rzeczy a usterki i tak nie naprawia :killer:
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: kontrolka poduszki

Postprzez ciso1 » 10 kwietnia 2010, 09:52

Błąd: side airbag igniter: passenger side (n200)- i ta poducha była wymieniona- początkowo błąd dał sie kasować- póxniej juz nie wieć wymienili poduche- pojeździłem z 2 tygodnie i znowy świeci... Masz racje chyba serwis sobie odpuszcze- ale najpierw zgłosze reklamacje naprawy - zobaczymy co zrobią.

[ Dodano: Sro 05 Maj, 2010 ]
Dzies podjechalem do serwisu- okazalo sie ze to jednak nie poducha. Kontrolka poduchy zapalila sie po wzbudzeniu alarmu- podobno tak na poczatku montowali alarmy ze po wzbudzeniu poducha sie zapala. Bład wykasowany i jak na razie wszystko gra.
Zobacz Profil
ciso1
Stella +
Stella +
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 marca 2009, 21:17
Lokalizacja: W-wa
Auto: Seat Toledo

AirBag

Postprzez wano » 19 grudnia 2011, 20:32

Witam!

Mam do was takie pytanie moze ktos juz sie spotkał z takim samym problemem..
świeci mi sie cały czas kontrolka z airbagu kiedys tak miałem i tylko na komputerze
wykasowal koles błąd i juz bylo dobrze nie mineło 2 miesace i znowu to sami czy
ktos wie od czego to sie robi?

Pozdr!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wano
Stella +
Stella +
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 lutego 2007, 16:48
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon

Re: AirBag

Postprzez Misiek » 19 grudnia 2011, 20:45

trzeba podpiąć pod komputer i sprawdzić która poduszka "świeci". Często jest to w fotelu pasażera. Kostka się luzuje czy coś. Tak czy siak bez podłączenia pod komputer się nie obejdzie. A tak w ogóle temat poruszany był na forum. pozdr.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: AirBag

Postprzez marcin7x5 » 20 grudnia 2011, 09:14

Może byc tez tasma pod kierownicą. Ale najpierw komp.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6

Re: AirBag

Postprzez niq » 21 grudnia 2011, 15:04

Dokładnie, VAG i potem szukanie przerwania :-x
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
niq
Sport
Sport
 
Posty: 734
Dołączył(a): 12 marca 2009, 21:35
Lokalizacja: Piekary śl.
Auto: RS3

Re: AirBag

Postprzez wano » 21 grudnia 2011, 20:40

Macie racje... Ale juz taki przypadek mialem i leon zostal podlaczony pod komp i byl blad z airbag nie wiadomo jaki
ale przez komputer zostal usuniety i wszystko nagle jest OK ale znowu po 2 miesacach wyskoczylo to samo.. i wlasnie
pytam czy ktos mial taki sam przypadek czy tak co miesiac bede placic za wykasowanie bledow :)...

Pozdr!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wano
Stella +
Stella +
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 lutego 2007, 16:48
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon

Re: AirBag

Postprzez Misiek » 21 grudnia 2011, 21:19

Na vagu wyjdzie która to poduszka. Trzeba sprawdzić i ewentualnie wymienić wtyczkę i raz na zawsze wyeliminować przyczynę. Jeśli tylko będą kasować błąd to będziesz co miesiąc jeździł i płacił aż do momentu kiedy samo wykasowanie nie pomoże. Wtedy pewnie wymienią wadliwą część,ale do tego momentu co zarobią na Tobie za wykasowanie Ci błędów to ich :wink:
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: AirBag

Postprzez Axee » 22 grudnia 2011, 11:39

wano, najczestsza przyczyna sa niestyki na 2 kostkach w fotelu pasazera, kostka pod fotelem i kostka w podlodze przed fotelem, co powoduje blad bocznej poduszki pasazera (przerwa, za duza rezystancja). Tylko diagnoza VAS/VAG/VCDS powie Ci dokladna przyczyna. Nie ma opcji, ze jest blad i niewiadomo z czego, zawsze jest wiadomo jaki (odpisz nr bledu, opis bledu). Wracajac do tych kostek, mozna kable obciac przed i po kostce, odpowiednio polutowac na sztywno i dobrze zaizolowac. Niemniej jednak pierw musi byc znana przyczyna bledu. Pozdro Ax!
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: AirBag

Postprzez wano » 22 grudnia 2011, 20:16

Super.. Dzieki za pomoc tego potrzebowałem... Pozdrawiam

Axee napisał(a):wano, najczestsza przyczyna sa niestyki na 2 kostkach w fotelu pasazera, kostka pod fotelem i kostka w podlodze przed fotelem, co powoduje blad bocznej poduszki pasazera (przerwa, za duza rezystancja). Tylko diagnoza VAS/VAG/VCDS powie Ci dokladna przyczyna. Nie ma opcji, ze jest blad i niewiadomo z czego, zawsze jest wiadomo jaki (odpisz nr bledu, opis bledu). Wracajac do tych kostek, mozna kable obciac przed i po kostce, odpowiednio polutowac na sztywno i dobrze zaizolowac. Niemniej jednak pierw musi byc znana przyczyna bledu. Pozdro Ax!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wano
Stella +
Stella +
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 lutego 2007, 16:48
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon

Re: kontrolka poduszki

Postprzez grabarz18 » 22 grudnia 2011, 21:22

wano, scaliłem, a na przyszłość szukamy, a nie piszemy gdzie popadnie...
Był czarnuch i nie ma czarnucha.
Był żółtek i nie ma żółtka.

Szukasz ubezpieczenia?
Unikaj PTU złodzieja!
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
grabarz18
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 3338
Dołączył(a): 2 czerwca 2008, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław
Auto: Leon 1.9 TDi ARL
Silnik: CJSA 1.8

Re: kontrolka poduszki

Postprzez DB-one » 27 lipca 2016, 17:05

WItam,
po odkręceniu schowka i odłączeniu kabelka od wyłącznika poduszki powietrznej pasażera, włączyłem zapłon i od tego momentu świeci mi się kontrolka poduszki na desce rozdzielczej. Podłączyłem leona pod interfejs przez bluetooth (program ScanXL i Torque), ale nie znalazło żadnych błędów a kontrolka jak świeciła tak świeci dalej. Myślicie, że to może być wina tego interfejsu czy może potrzebny jest inny program żeby wykasować ten błąd?

Pozdrawiam
Zobacz Profil
DB-one
Stella
Stella
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2013, 16:46
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.6 8V

Re: kontrolka poduszki

Postprzez tatian » 27 lipca 2016, 17:06

Vcds powinien załatwić sprawę.
Był Seat Ibiza 1.2 (64 KM)
Był Seat Leon 1.9 TDI (110 KM)
Był Seat Leon 1.8 TSI (160 KM)
Był VW Golf MK VII 2.0 TDI (150 KM)
Był VW Golf 7.5 GTI (245 KM)
Był Renault Clio IV 0.9 TCe (90KM)
Jest Golf 8.0 GTI (245 KM)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
tatian
Cupra
Cupra
 
Posty: 4118
Dołączył(a): 27 października 2007, 22:57
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Renault Clio IV
Silnik: inny

Re: kontrolka poduszki

Postprzez Maly_P_kow » 28 lipca 2016, 07:16

DB-one napisał(a):WItam,
po odkręceniu schowka i odłączeniu kabelka od wyłącznika poduszki powietrznej pasażera, włączyłem zapłon i od tego momentu świeci mi się kontrolka poduszki na desce rozdzielczej. Podłączyłem leona pod interfejs przez bluetooth (program ScanXL i Torque), ale nie znalazło żadnych błędów a kontrolka jak świeciła tak świeci dalej. Myślicie, że to może być wina tego interfejsu czy może potrzebny jest inny program żeby wykasować ten błąd?

Pozdrawiam


mimo, że te programy nie znajdują błędów wybierz opcje by wyczyścić wszystkie, powinno pomóc.
Zobacz Profil
Maly_P_kow
Stella +
Stella +
 
Posty: 89
Dołączył(a): 8 czerwca 2010, 10:35
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Auto: Leon II
Silnik: BMN 2.0

Re: kontrolka poduszki

Postprzez DB-one » 28 lipca 2016, 17:18

No niestety VCDS nie łączy się z tym interfejsem (zawiesza się program), a kasowanie w ScanXL błędów mimo ich nie znalezienia nic nie zmienia. Chyba czeka mnie wizyta w warsztacie.
Zobacz Profil
DB-one
Stella
Stella
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2013, 16:46
Auto: Seat Leon
Silnik: benzyna 1.6 8V


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość