Strona 1 z 1

Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 08:29
przez Martin20
Witam Zapaliła mi się dzisiaj kontrolka a nie jestem do końca pewny od czego ona jest :zniesmaczony: . Wydaje mi się ze od hamulców tarczowych, ponieważ kilka dni temu wymieniłem tarcze hamulcowe. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/972 ... 891ab.html

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 08:32
przez Gość
Nie jest ona od hamulców, tylko od ciśnienia powietrza w oponach. Prawdopodobnie za małe lub uszkodziłeś czujnik.

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 08:42
przez gajdar
Staszek20VT napisał(a):Prawdopodobnie za małe lub uszkodziłeś czujnik


przycisnąć i przytrzymać parę sekund przycisk nastawu ciśnienia.Jeśli zgaśnie kontrolka - za małe ciśnienie.Wtedy dopompować do ,zadanego na wlepce pokrywy wlewu paliwa,ciśnienia i ponownie nastawić wzorzec przyciskiem.Jeśli po pierwszym resecie nie ma zmiany(kontrolka) - szykować kasę na nowy czujnik jak napisał Staszek20VT, :peace:

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 09:07
przez Martin20
A gdzie znajduje się ten przycisk nastawy ciśnienia? A ten czujnik mógł zostać uszkodzony przy wymianie tarcz hamulcowych?

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 09:44
przez krz_p
gajdar napisał(a):przycisnąć i przytrzymać parę sekund przycisk nastawu ciśnienia.Jeśli zgaśnie kontrolka - za małe ciśnienie.


kontrolka zawsze zgaśnie, w ten sposób resetujesz nastawy ciśnienia
system pobiera dane z czujników ABS, także jeśli byłby któryś czujnik ABS uszkodzony to zapaliłaby się kontrolka od ABS-u

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 13:41
przez AdamTower
w 1P nie ma fizycznego czujnika ciśnienia. Tak jak napisał krz_p, komp bierze sobie dane z czujnika ABS. Zacznij od sprawdzenia ciśnienia w kołach, następnie podczas jazdy przytrzymaj przycisk resetowania ( na tunelu środkowym przy zapalniczce)

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 14:46
przez gajdar
krz_p napisał(a):system pobiera dane z czujników ABS


no tak zgadza się (już się samobiczuję) .I pobiera z czujnika ABS ( śledzenie prędkości co się przekłada na obwód koła) ??

Re: Kontrolka

PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 15:48
przez Martin20
Dzięki wielkie za pomoc 8) Już jest wszystko ok :ok: