Strona 1 z 1
Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Napisane:
3 maja 2010, 15:50
przez kloza19
Witam
Mam pytanko może ktoś miał to samo
Leon stylance
rok mod.2006
silnik BKD
skrzynia HDU
wyposazenie BF
kolor black magic perlisty LC9Z
data produkcji 25.01.2006
Mam przycisk obsługujący czujnik ciśnienia, jednak po jego przyciśnięciu krótkotrwałym czy długotrwałym nic się nie nie dziej. Byłem w serwisie i serwisant po podłączeniu do komputera stwierdził że tego czujnika nie ma, komputer go nie wykrywa i przy kontroli kontrolek na panelu również nie można było jej zapalić, a przycisk jest i jest podświetlany co trochę zdziwiło serwisanta. Spuściłem powietrze w kołach i nic przejechałem kawałek po drodze i żadnych oznak na panelu (nie zapaliła się kontrolka). Ponadto rozmawiałem z elektrykiem zajmującym się głównie samochodami z grupy WV i stwierdził iż jest to wina czujników ABS ale tak trochę ściemniał, przynajmniej tak go odebrałem.
Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.
Dzięki wielkie.
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
3 maja 2010, 16:36
przez niq
Żaden Leon 1P nie ma czujników w kołach.
Edit: pkonrad
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Napisane:
3 maja 2010, 17:33
przez taktiken
Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.
podaj VIN na PW to sie sprawdzi.
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Napisane:
3 maja 2010, 17:51
przez kloza19
taktiken napisał(a):Może ktoś z was miał ten samo problem i go rozwiązał, proszę o opinie.
podaj VIN na PW to sie sprawdzi.
Mój Vin to: VSSZZZ1PZ6R060932
Jeśli można to proszę o szczegółowe dane dotyczące mojego samochodu (kody samochodu)
Z góry dzięki wielkie
[ Dodano: Pon 03 Maj, 2010 ]taktiken,
Mój Vin to: VSSZZZ1PZ6R060932
Jeśli można to proszę o szczegółowe dane dotyczące mojego samochodu (kody samochodu)
Z góry dzięki wielkie
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie działa

Napisane:
3 maja 2010, 18:10
przez taktiken
Miałem podobny problem ...

Napisane:
4 maja 2010, 08:51
przez uti
... w serwisie wymieniono ten przycisk i działa poprawnie. Efekt był taki iż jak wcisnąłem przycisk kontrolka tylko na moment zgasła i zapaliła się ponownie, a powinna zgasnąć po chwili i usłyszeć powinieneś dźwięk "gong" czy jakoś go tam nazwać. System działa na podstawie układu ABS, mierzy prędkość obrotową kół, przy spadku ciśnienia obwód koła się zmienia się "maleje" na dłuższą chwilę i system zgłasza błąd i zapala kontrolkę.
Identyfikacja Kodów (numerów PR)

Napisane:
5 maja 2010, 17:35
przez kloza19
Dzięki taktiken

!!
Mam pytanie czy wiesz może konkretnie który kod (numer PR) z przesłanej listy opisuje czujnik ciśnienia - określa czy on jest zamontowany w samochodzie czy nie.
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
29 czerwca 2012, 08:10
przez grzybek
odgrzewam mandaryne
Panowie jak sie adoptuje nowy rozmiar koł?
zmienilem u wujasa kola na 17" w altei XL i pali sie kontrolka
wcisniecie i przytrzymanie - nie daje efektu
czujnik ABSu podobno OK
Odp: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie d

Napisane:
29 czerwca 2012, 08:52
przez swierg
grzybek, przytrzymaj przycisk 5s, jak nie podczas jazdy to na postoju powinno zadziałać. Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem.
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
29 czerwca 2012, 08:56
przez grzybek
Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem
...juz tylko ta opcja mi zostala
tego jeszcze nie probowalem
Odp: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie d

Napisane:
29 czerwca 2012, 18:40
przez swierg
grybek, właśnie wyczytałem, że kontrolka nie gaśnie po zresetowaniu, a dopiero po zaadoptowaniu układu, czyli po przejechaniu jakiegoś tam dystansu. Zatem jeśli przytrzymujesz przycisk SET i usłyszysz "gong" to wszytsko powinno być ok i po prostu musisz się przejechać. Jeśli "gongu" brak to być może jest coś nie tak.
P.S. Właśnie jestem na etapie doposażania swojego Leona w ten bajer, stąd moje zainteresowanie tematem
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
29 czerwca 2012, 21:42
przez grzybek
kontrolka mrygnie ale gongu braka
podczas jazdy przytrzymmalem z 5s i potem odcinek 15km - nic, pali sie
w niedziele bede to sprawdze na postoju
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
29 czerwca 2012, 22:14
przez Tom-Tdi
wykonując adaptację powinieneś jechać z prędkością około 30 km/h, może tutaj jest problem, a jeżeli nie będzie rezultatów to reset pompy ABS
Re: Czujnik ciśnienia w oponach jest przycisk a chyba nie dz

Napisane:
30 czerwca 2012, 20:07
przez grzybek
Jeśli się nie uda, to spróbuj też na wyłączonym silniku z kluczykiem na ostatniej pozycji przed zapłonem
zadzialalo na postoju ! SET+ESP jednoczesnie na 5s