Strona 1 z 1
[ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 10:57
przez anitap
witam
bardzo proszę o kontakt osobę która w ciągu kilku ostatnich miesięcy odbierała nowego leona z salonu.
interesuje mnie treść protokołu.
z góry wielkie dzięki
Anita
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:20
przez aroslaw75
O jaki protokół Ci chodzi?
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:28
przez michas
Odbierałem samochod w tamtym roku ale żeby byl jakiś protokół przy odbiorze to nie pamietam chyba że coś sie zmieniło w tym roku.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:42
przez anitap
cześć
chodzi mi o dokument potwierdzający odebranie auta z salonu, moze nie nazywa sie protokół, ale powinien zawierac informacje nt stanu technicznego samochodu, itd.
co wobec tego podpisywaliście w salonie?
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:44
przez aroslaw75
anitap, kupujesz nowy samochód z salonu?
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:54
przez anitap
tak.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:58
przez pkonrad
anitap napisał(a):chodzi mi o dokument potwierdzający odebranie auta z salonu
Przecież dostaniesz fakture vat na auto, więc po co Ci jeszcze jakieś protokoły

anitap napisał(a):powinien zawierac informacje nt stanu technicznego samochodu, itd.
Skoro samochód jest nowy to jak myślisz, jaki będzie jego stan techniczny

To chyba oczywista oczywistość

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 11:58
przez aroslaw75
Według mnie powinnaś dostać fakture, wyciąg ze świadectwa homologacji, książeczke gwarancyjną itp. Może coś przeoczyłem ale o żadnym protokole nie słyszałem. Jak byś mogła bardziej sprecyzować co Ci powiedzieli w salonie na temat tego protokołu.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 12:07
przez anitap
pkonrad: nie chcę podnosić dyskusji nt. stanu technicznego samochodu odbieranego z salonu. jeżeli nigdy nie odbierałeś nowego samochodu z salonu, to poczytaj inne fora, artykuły w necie nt. tego co się dzieje z samochodami, zanim będziesz dawał mi porady.
to, że odbierasz nowy samochód nie znaczy, że lecisz tam z zamknietymi oczami, pijesz szampana i wyjeżdżasz błyszczącą furą.
**
chodzi mi o kontakt z osobą, która odbierała auto w seacie, i pytanie jakie dokumenty były podpisywane.
faktura, homologacja itd oczywiscie wiem, bez tego nie zarejestrowalabym samochodu który zaraz odbieram prawda?
chodzi mi o to, jak podchodzi seat do kwestii prawnych, jakie składa oświadczenie kupujący odbierając auto (np zaświadcza o stanie auta zgodnie z zamówieniem). Nie chce mi się wierzyć, że już przy odbiorze dealer nie bierze jakiegoś oświadczenia.
i wiem, że zawsze mogę zadzwonić do dealera; po to pytam was żeby zebrać opinię z drugiej strony.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 12:26
przez niq
anitap napisał(a):pkonrad: nie chcę podnosić dyskusji nt. stanu technicznego samochodu odbieranego z salonu. jeżeli nigdy nie odbierałeś nowego samochodu z salonu, to poczytaj inne fora, artykuły w necie nt. tego co się dzieje z samochodami, zanim będziesz dawał mi porady.
To popytaj na innych forach gdzie takie rzeczy są oczywiste

[/b]
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 12:46
przez anitap
złota zasada - jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie, tylko chcesz podniesc dyskusje w temacie swoich poglądów, zrób to w osobnym wątku;
ale tu widzę nic się nie zmienia, odpowiedzi na pytanie się nie doczekam, tylko masę życzliwych porad.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 12:51
przez kubaa
Na fakturze jest zapis: "Samochód odebrałem bez zastrzeżeń w stanie sprawnym zgodnie ze specyfikacja"
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 12:55
przez taktiken
anitap, kupowalem nowego leona 1P w 2007 i nie mialem zadnego "protokolu". Nie ma czegos takiego - sprawdzasz tylko czy to co zamawialas w wyposazeniu zgadza sie ze stanem faktycznym, czy nie ma "domalowan" lub rys. Czy wszystko w srodku jest tak jak byc powinno.
Faktura jest dowodem zakupu i tyle.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 13:05
przez sat666
aroslaw75 napisał(a):powinnaś dostać fakture, wyciąg ze świadectwa homologacji, książeczke gwarancyjną.
Ja kupowalem w Niemczech i od salonu dostalem tyle dokumentow.
Wspomniany protokol odbioru kto ma podpisac, sprzedawca czy klient? Ja bym nie chcial tego podpisywac, bo sie nie znam i nie wiem czy wszystko jest ok np. z silnikiem.
pozdrawiam,
s
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 13:21
przez anitap
sat666 napisał(a): Ja bym nie chcial tego podpisywac, bo sie nie znam i nie wiem czy wszystko jest ok np. z silnikiem.
pozdrawiam,
s
no własnie o to mi chodzi.
dlatego pytam, czy dealer podkłada oświadczenie. zdarza się, że w salonach innych marek posługują się jeszcze protokołami odbioru i od kupującego wymaga się poświadczenia niestworzonych rzeczy.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
16 maja 2010, 17:04
przez michas
Sprawdziłem w karcie gwarancyjnej jest oświadczenie nabywcy min.pisze że otrzymał pojazd kompletny i sprawny tech.bez wad.Oświadcza również że otrzymał samochód z kompletem kluczyków i z wszystkimi dokumentami.Sprawdził ze sprzedającym nr VIN wyposażenie,na dole podpis nabywcy z datą. Innego protokołu nie ma może o to chodziło.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
21 maja 2010, 21:42
przez anitap
dokładnie tak. oczywiście standardowy tekst - kupujący potwierdza ze wraz ze sprzedawcą sprawdził podzespoły gwarantujące bezpieczeństwo pojazdu
tego trzeba się wystrzegać.
no w każdym razie, świeża cupra odebrana, pierwsza trasa 500km zaliczona, mniut malina

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
21 maja 2010, 22:22
przez belzi
anitap, jesli to nie tajemnica, mozesz zdradzic cene

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
21 maja 2010, 22:37
przez anitap
poszło prv.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
22 maja 2010, 23:13
przez olus
aj tam cena
a jaki kolor?
![Uśmiech krzywy ;]](./images/smilies/icon_krzywy.gif)
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
23 maja 2010, 09:14
przez pkonrad
anitap, może napiszesz coś więcej na temat autka.
viewforum.php?f=33 - tutaj jest odpowiedni dział na forum
Zdjęcia również byłyby mile widziane. Twoja Cupra to chyba jeden z pierwszych (jak nie pierwszy) Leon 1P po FL na forum LCT.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
30 maja 2010, 21:26
przez chisel
pkonrad napisał(a):Twoja Cupra to chyba jeden z pierwszych (jak nie pierwszy) Leon 1P po FL na forum LCT.
Pierwszy....
A co do "protokołu" to istnieje protokół z transportu. Jest to wewnętrzny dokument skład celny-dealer, który jest sporządzony przez pracownika składu celnego, który ocenia samochód po transporcie z fabryki pod względem ewentualnych uszkodzeń i brakujących cześci. Jeśli nie ma nic do ukrycia, dealer pokazuje go klientowi bez obaw

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
8 czerwca 2010, 09:57
przez Thomasz
Chisel, a skąd wiesz, że pierwszy?
kiedy odebrałeś swojego tygrysa?

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
8 czerwca 2010, 10:16
przez olus
gwarantuje Ci ze pierwszy

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
10 czerwca 2010, 11:26
przez Thomasz
Jestem Ciekaw..
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
10 czerwca 2010, 13:51
przez monster
olus napisał(a):gwarantuje Ci ze pierwszy

no to jestem drugi

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
10 czerwca 2010, 15:01
przez olus
Thomasz napisał(a):Jestem Ciekaw..
kolega Chisel zamawial auto kiedy jeszcze nie byl oficjalnie w sprzedazy u nas
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
11 czerwca 2010, 08:55
przez Thomasz
Ja też zamawiałem auto, kiedy nie było jeszcze w sprzedaży u nas..
I zostało wyprodukowane w pierwszym tygodniu produkcji aut w nowej konfiguracji..

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
11 czerwca 2010, 09:40
przez olus
w takim razie juz chyba tylko numery vin rozstrzygnie, ktory z Was ma pierwsza Cupre po fl

Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
15 lipca 2010, 21:50
przez anitap
a propos tematu odbioru auta.
kolega 4 m-ce temu odebrał nowego lancera. niedawno żona przytarła tylne drzwi, i okazało sie w warsztacie, że akurat te drzwi były już malowane. powłoka kilkadziesiat razy grubsza niz reszta lakieru na aucie.
salon oczywiście sie wyparł, sprawa poszła do sądu.
to ku przestrodze i żeby pamietać że nawet nowe trzeba kupować z rzeczoznawcą.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
17 lipca 2010, 09:54
przez jakobsjw1400
Kumpel kupił ro temu Toyotę po 10 miesiącach pod bezbarwnym lakierem pojawiła się pajęczyna na kolorze, w serwisie powiedzieli że były dzwi malowane u jakiegoś chłopa w stodole.
Ale kumpla żona pracuje w urzędzie celnym gdzie przychodzą pociągami Toyoty i są u nich odprawiane, w dokumentach znalazła że była uszkodzona w transporcie.
Teraz walczy z serwisem tym w Warszawie na Al. Krakowskiej, ostatnio chcieli żeby dał im na lakier 400 zł.
Re: [ALL] odbiór leona - protokół

Napisane:
9 sierpnia 2010, 16:34
przez chisel
olus napisał(a):w takim razie juz chyba tylko numery vin rozstrzygnie, ktory z Was ma pierwsza Cupre po fl

Moja Cupra zjechala z tasmy w 27tyg. 2009, a dokladnie w SN 1/07. W Polsce na pewno byla pierwsza.
Przypomne, ze Cupre po fl zaczeli produkowac od 25 tygodnia, pozostale leony, w innych wersjach od 22 tygodnia .....