Strona 1 z 1

Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 16:44
przez chisel
Witam.

Cupra R 2010 , ktorą mialem okazję jezdzić miała funkcję włączania światel awaryjnych przy gwałtownym hamowaniu (awaryjnym) oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu, przy czym przy swiatlach dziennych podswietlaja sie same wskazowki, bez tarcz zegarow. (u mnie brak podswietlenia przy swiatlach dziennych)

Czy ktos sie orientuje czy można ustawic te funkcje w Cuprze 2009 ?

Pzdr
Piotr

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 20:29
przez jacoo
Cztery pytania w jednym zdaniu? Trzeba sie dobrze zastanowic o co Ci chodzi :)

Co do świateł awaryjnych przy awaryjnym hamowaniu to u mnie jest to w Stylance '08

Jacoo

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 21:22
przez Sammael
jacoo napisał(a):Co do świateł awaryjnych przy awaryjnym hamowaniu to u mnie jest to w Stylance '08

Ustawia się to długim kodowaniem.
chisel napisał(a):oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu

Nie widziałem nigdzie, żeby to u mnie się dało ustawić więc przypuszczam, że jest to dostępne w nowych modelach.
chisel napisał(a):przy czym przy swiatlach dziennych podswietlaja sie same wskazowki, bez tarcz zegarow. (u mnie brak podswietlenia przy swiatlach dziennych)

Da się ustawić VAGiem

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 9 sierpnia 2010, 21:50
przez nixu
Sammael napisał(a):
chisel napisał(a):oraz restart wskazówek na tablicy przyrządów, predkościomierza 0-300, obrotomierza 0-8000 tys., zaraz po właczeniu zaplonu

Nie widziałem nigdzie, żeby to u mnie się dało ustawić więc przypuszczam, że jest to dostępne w nowych modelach.


Da się zakodować VAS-em, ale gdzie to Ci nie podpowiem.

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 11 sierpnia 2010, 17:25
przez igorpl
VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 11 sierpnia 2010, 20:12
przez Sammael
igorpl napisał(a):VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic

http://www.youtube.com/watch?v=GHU6lLefOXI

ok, zaraz sprawdzę na 812stce a jak nie to pod koniec tygodnia na ori kablu :)

EDIT:
Nie widzę możliwości zrobienia tego vcds'em w starszych licznikach z prostego powodu, u mnie adaptacja wygląda tak:
Obrazek
a w nowszych tak:
Obrazek

zrobie jeszcze dla testu ori i VASem ;)

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 08:12
przez Marcin_TDI
no i ja też jestem ciekaw czy pójdzie ori vcds.

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 11:53
przez Sammael
Obrazek

ori VCDS najnowszy, po prostu licznik tego nie obsługuje.

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 13:14
przez Marcin_TDI
co to jest soot entry ?

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 15:25
przez Sebool2006
Może coś związanego z wejściem spalin ? :hmmm:

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 17:17
przez Sammael
Marcin_TDI napisał(a):co to jest soot entry ?

Zawartość sadzy w oleju, podobnie jak obciążenie termiczne <thermal load>, ot takie wartości(jakości oleju) do obliczania kiedy wyskoczy serwis jak ustawiasz serwisy longlife - bez narzuconej liczby kilometrów

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 17:25
przez noktoto
W Golfie V, 1P czy 8P do bodajże MY06 (włącznie) da się regulować VAGiem silę wspomagania układu kierowniczego, później modele mają to jakoś zakodowane. Czy są jakieś nowe wersje oprogramowania które sobie z tym radzą?

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 23:27
przez rumianko
Sammael, bardzo dużo takich właśnie pierdołek dostał vcds 10,6, zrób update i zobacz co w liczniku dodali,

najwięcej jest rozszyfrowane długie kodowanie.

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 14 sierpnia 2010, 16:32
przez krabol
Sammael napisał(a):
igorpl napisał(a):VAG tez sie chyba da ale wersja 9 czyli chyba Beta

na youtubie gdzies widzialem w golfie 6 i z tego co wiem nie na kazdych zegarach idzie to odpalic

http://www.youtube.com/watch?v=GHU6lLefOXI

ok, zaraz sprawdzę na 812stce a jak nie to pod koniec tygodnia na ori kablu :)

EDIT:
Nie widzę możliwości zrobienia tego vcds'em w starszych licznikach z prostego powodu, u mnie adaptacja wygląda tak:
Obrazek
a w nowszych tak:
Obrazek


zrobie jeszcze dla testu ori i VASem ;)


czy ktoś już wie czy bedzie można to zrobić w 1P z 2006 roku?
bede wdzieczny za pomoc, bo wg mnie to zajebiscie wyglada :)

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 22:39
przez el_nino
Temat ciekawy, ale jakoś ucichł, mam propozycję, może każdy dodawałby tutaj jakieś ciekawe funkcje do ustawienia/włączenia przez VAGa/ VCDSa? A potem by się to zebrało i utworzyło takiego VCDS FAQa? Ja dopiero zakupiłem interfejs więc jeszcze raczkuję w temacie, ale już mogę wrzucić jedną rzecz:

Korekta wyliczania średniego spalania przez komputer (często średnie spalanie jest zawyżone lub zaniżone przez komputer):
wybieramy kontroler 17-Instruments
Adaptation
Kanał 3
standardowa wartość to 100%, można ją zmieniać w przedziale 85%-115% dzięki czemu komputer będzie idealnie pokazywał średnie spalanie.

Zachęcam wszystkich forumowiczów do zamieszczania innych modyfikacji poprzez interfejs. :)

-- 19 kwi 2012, o 23:39 --

Dodatkowo zadam pytanie, podobno możliwe było ustawienie siły wspomagania kierownicy poprzez interfejs, ale słyszałem, że od któregoś rocznika jest to już niemożliwe, czy ktoś robił u siebie coś takiego?

Re: Dodatkowe funkcje kodowane Vagiem

PostNapisane: 20 kwietnia 2012, 09:17
przez Misiek
tu masz trochę lektury: viewtopic.php?f=37&t=31094