Strona 1 z 1

przecierające się fotele

PostNapisane: 20 września 2010, 19:45
przez Deko
Od pewnego czasu obserwuję powolną dewastację boczków foteli. Na dzień dzisiejszy widoczne już są dziury w materiale. Sprawa dotyczy foteli z wersji wyposażeniowej Sport (takie imitujące kubełkowe).
Czy ktoś miał podobny problem?
Zastanawiam się nad wizytą u tapicera i wszycie skóry zamiast materiału. Robił ktoś może coś podobnego? Chętnie bym zobaczył efekt.

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 1 lipca 2011, 22:18
przez Jariko82
Własnie mam ten sam problem.
Moze ktos sie wypowie czy tapicer wykona obszycie materialowe o podobnym identycznym materiale??

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 1 lipca 2011, 23:38
przez CupRacing4
W Polsce jest pełno dobrych fachowców, którzy podejmą się takiego zadania.

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 00:01
przez pampi
u mnie też tak było...maluteńkie dziureczki się pojawiły na boczku fotela kierowcy. Ale domowy tapicer w postaci mojej osoby sobie z tym bezproblemowo poradził. Dziurki były przy szwach więc zszyłem tak, że nic nie widać. Szkoda kasy na tapicera, a sam się nad tym zastanawiałem.

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 18:11
przez Lesoto
Deko napisał(a):Zastanawiam się nad wizytą u tapicera i wszycie skóry zamiast materiału.

Dobry pomysł.

pampi napisał(a):Szkoda kasy na tapicera

Ty to jednak jesteś Poznaniak z krwi i kości ;) Czy wszystko robisz w myśl zasady DIY? ;)

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 19:22
przez pampi
marcink79, heheh...nie, tylko mieszkam w Poznaniu :hahaha: :hahaha: Ale powiem tak...skoro fotele są czarne, przetarło się na szwie, zmechaciło trochę i w miarę wcześnie zauważyłem to spróbuje sam a w razie W pojade do tapicera. Wyszło świetnie. Nic nie widać. Może trochę czuć pod palcem ale to ledwo. Po co od razu do tapicera? A jak nie będzie miał takiego matriału? A jak coś spitoli? Mnie tam nie przeszkadza, wiem że i tak się za jakiś czas znowu coś będzie przecierało to pojadę...Aha no i jeśli jest coś co mogę zrobić sam to czystą przyjemnością jest zrobienie tego samemu ;D
Moja babcia zawsze mówiła "co to za facet, który nie potrafi sobie zszyć skarpetki albo guzika przyszyć" ;D heheh

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 19:54
przez Lesoto
pampi Spoko, efekt samodzielnie wykonanej pracy daje największą satysfakcję :D

[ Dodano: 2 Lipiec 2011, 20:56 ]
Moja babcia zawsze mówiła "co to za facet, który nie potrafi sobie zszyć skarpetki albo guzika przyszyć" ;D heheh


Albo oddelegować zadania kobiecie ;)

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 20:00
przez pampi
marcink79, ale auta kobiecie bym nie oddelegował ;D

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 20:15
przez Lesoto
pampi napisał(a):marcink79, ale auta kobiecie bym nie oddelegował ;D


Są czasami sytuacje, że takie połączenie się sprawdza :D, tzn. kobieta w aucie wykonująca pewne "zadania" ;)

Sorry za OT ale tak mi się skojarzył temat, pt. "dziury i fotele" :hahaha:

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 21:21
przez pampi
marcink79 napisał(a):Sorry za OT ale tak mi się skojarzył temat, pt. "dziury i fotele" :hahaha:


Dobre dobre...sorry za OT

Reasumując jeśli małe i na szwach to można działać samemu...grubsze sprawy do tapicera. Chyba, że macie dwie lewe łapy ;p

Ja w ogóle chce sobie skórą obić fotele, więc nie ma sensu się w chwili obecnej bawić w tapicera.

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 21:31
przez -Krzyś-
pampi napisał(a):Ja w ogóle chce sobie skórą obić fotele


może warto zrobić półskórę
ja w poprzednim aucie robiłem tapicerkę i miałem łączenie skóry z alcantarą

http://lh4.ggpht.com/-zD92QSWFCbY/S-Aos ... IM0919.JPG

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 2 lipca 2011, 21:33
przez pampi
-Krzyś-, fajnie to wygląda....pomyślę ;D

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 3 lipca 2011, 02:26
przez Lesoto
-Krzyś- napisał(a):
pampi napisał(a):Ja w ogóle chce sobie skórą obić fotele


może warto zrobić półskórę
ja w poprzednim aucie robiłem tapicerkę i miałem łączenie skóry z alcantarą

http://lh4.ggpht.com/-zD92QSWFCbY/S-Aos ... IM0919.JPG


Super sprawa. No i wielebna "d*pa" się nie ślizga :D

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 3 lipca 2011, 02:32
przez transit_master
marcink79, :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 3 lipca 2011, 02:45
przez Lesoto
Mirczas napisał(a):marcink79, :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Trzeba być praktycznym, a nie tylko romantycznym :hahaha:

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 3 lipca 2011, 16:21
przez DCA
Piekne fotele z fiata coupe badz Lanci... w Bravo revelacja

Jest fajna eko alcantara na allegro. Polecam sam ten materiał i obiłem od słupków w aucie po siedzenia w kuchni.. hehe

Re: przecierające się fotele

PostNapisane: 6 lipca 2011, 20:04
przez kristo
U siebie wymieniłem boki siedziska i oparcia. Tapicer dobrał idealnie materiał - wygląda jak oryginał - koszt 200 zł
Deko jak jeszcze chcesz to mogę zdjęcia podesłać na maila - jak coś to PW