Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Postprzez draco33 » 1 października 2010, 21:50

Witam.
Mam taki problem, że rano jak odpalę Leonka to przez jakiś czas światła pulsują, nie bardzo mocno ale jak się wpatrzy to widać jak delikatnie przygasają, jak włączy się nawiew to widać bardziej. Tak samo pokrętło od zmiany świateł, a dokładnie jego podświetlanie też mruga pulsuje. W miarę jak już się zagrzeje silnik i po przejechaniu paru kilosów to zjawisko to ustępuje. Czy to będzie wina aku?? Czy może coś z alternatorem?? ahaaa i jak go podpiąłem ostatnio pod kompa to były błędy w układzie wspomagania - coś od błędu związanego z brakiem zasilania, za małym napięciu (coś w tym stylu) nie pamiętam dokładnie, i w układzie abs też był błąd związany z zasilaniem.
Aku mam oryginalny 2005 r BKD
Pozdrawiam.
Zobacz Profil
draco33
Stella +
Stella +
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 grudnia 2009, 15:51
Lokalizacja: małopolska
Auto: SEAT LEON II

Reklama

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Misiek » 2 października 2010, 18:56

Oryginalnie zamontowany akumulator ( w Fabryce ) ma pracować ok 9 lat. Tak mi kiedyś powiedział mechanik. Najlepiej podjedź do elektryka który Ci wszystko sprawdzi, niż wywalać 400zł na aku, a okaże się że to nie jego wina.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez sat666 » 2 października 2010, 19:00

draco33 napisał(a): Czy to będzie wina aku??


Najpierw sprawdz poziom naladowania i ewentualnie doladuj.

pozdrawiam,
s
TDI+ Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
sat666
Sport
Sport
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 kwietnia 2008, 16:01
Lokalizacja: Malopolskie
Auto: Seat Leon FR

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez draco33 » 2 października 2010, 19:06

OOO ciekawe tego nie wiedziałem. No dziwna sprawa z tym bo auto odpala bez problemu. I potem jest słabe jakby to ładowanie, że zaczyna mrugać podświetlanie pokrętła włącznika światła (ale tylko jak nie mam świateł włączonych), lampka świetlenia kabiny też delikatnie pulsuje. Najgorzej sprawa się ma jak włączę klimę wtedy to sie nasila. Jak wyłączę to w zasadzie jest oki. Eh no trzeba będzie poszukać co to bo niezbyt to normalne.
Dzięki za zainteresowanie;)
Zobacz Profil
draco33
Stella +
Stella +
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 grudnia 2009, 15:51
Lokalizacja: małopolska
Auto: SEAT LEON II

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez barteq73 » 2 października 2010, 19:30

Witam
Podłącze się do tematu ponieważ też zauważyłem że po odpaleniu rano auta , podświetlenie włącznika pulsuje (nie zawsze) , tzn. widać delikatne właśnie pulsacyjne zmiany w natężeniu podświetlenia ale tylko tego włącznika. Nie wydaje mi się żeby było to związane z słabym aku. Aczkolwiek nie drążyłem tego zjawiska bo występuje dosyć rzadko , dodam że wykluczam uszkodzenie mechaniczne instalacji elektrycznej , chyba że zaśniedziałe gdzieś styki :hmmm:
Nie zamierzam szukać (na razie) przyczyn , ale nie omieszkam zapytać mechanika przy wizycie u niego , a na razie obserwuje temat i czekam na jakieś sugestie :))
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
barteq73
Sport
Sport
 
Posty: 347
Dołączył(a): 20 kwietnia 2008, 17:59
Lokalizacja: Polska
Auto: XL DSG
Silnik: TDI pompowtryski PD

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Sammael » 2 października 2010, 19:53

misiek_t napisał(a):Oryginalnie zamontowany akumulator ( w Fabryce ) ma pracować ok 9 lat.

Doprawdy? mój w S3 pracował 3 lata po czym padła w nim cela... a też mi się wydawało to nieprawdopodobne. Odpaliłem, przejechałem 5 kilometrów, stanąłem na stacji kupić colę, co mi zajęło 2 minuty i już bez kabli nie odpaliłem.
No przepraszam, mój oryginalny aku miał 3,5 roku, bo jakoś mniej więcej tyle temu zostało wyprodukowane moje auto.
Był Leon 1M FR conversion ASV->BLT 230 KM/460 Nm
Było Audi S3 8P BHZ->CDLA 2.0 TFSI 360,1 HP/458 Nm Powered by COMPSPORT
Bylo Audi RS5 450KM. 4.2 FSI V8
Jest Audi A1 S-line 185KM - 1.4 TFSI(żono-wóz)
Jest Audi RS7 600KM. 4.0 TFSI V8
Zobacz Profil
Sammael
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 4821
Dołączył(a): 8 stycznia 2007, 17:03
Auto: Audi RS5
Silnik: CJXA 2.0

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Misiek » 2 października 2010, 20:20

Doprawdy? mój w S3 pracował 3 lata po czym padła w nim cela... a też mi się wydawało to nieprawdopodobne.

Tego akurat nie przewidzisz ;/ . Ale normalnie podobno tyle aku wytrzyma. Dowiedziałem się tego w serwisie który zajmuje się wyłącznie samochodami z grupy Vag i jest o niebo lepszy niż nie jedno ASO. Dzięki nim ja zaoszczędziłem na niepotrzebnym zakupie akumulatora, gdy miałem problem z elektryką w swoim aucie.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez barteq73 » 2 października 2010, 20:26

Też mi kiedyś padł w piękny słoneczny dzień w środku lata , tylko tak zwarło cele że nawet z kabli nie zagadał trzeba było go całkiem odłączyć. Ale wracając do tematu to wcześniej nic podejrzanego z nim (czyt. aku) się nie działo ani w autku :hmmm:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
barteq73
Sport
Sport
 
Posty: 347
Dołączył(a): 20 kwietnia 2008, 17:59
Lokalizacja: Polska
Auto: XL DSG
Silnik: TDI pompowtryski PD

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez oczkolek » 3 października 2010, 00:57

A ja przyjrzałbym się regulatorowi napięcia.
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Tom-Tdi » 3 października 2010, 14:07

auto mam prawie od nowości i też tak mam-ale się tym nie przejmuje bo ładowanie jest w normie
Powered by CTR-Tuning / CompSport :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tom-Tdi
TopSport
TopSport
 
Posty: 1079
Dołączył(a): 8 maja 2009, 16:36
Lokalizacja: Augsburg
Region: zagranica
Auto: Leon Cupra R
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez draco33 » 28 października 2010, 22:58

Czy ktoś z was zaobserwował u siebie podobne objawy z tym pulsowaniem podświetlenia pokrętła od świateł rano? Albo rozwiązał ktoś ten problem? Bo ja próbuje ale narzazie nie poradziłem sobie z tym. Podmieniłem regulator napięcia ale nadal to samo.
Zobacz Profil
draco33
Stella +
Stella +
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 grudnia 2009, 15:51
Lokalizacja: małopolska
Auto: SEAT LEON II

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez kosa » 16 grudnia 2012, 12:36

Witam.
Również mam problem z pulsowaniem wyłącznika i oswietlenia. Może ktoś już ten problem rozpracował?
Zobacz Profil
kosa
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwietnia 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SEAT LEON

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Piotrek_tdi » 16 grudnia 2012, 12:57

Częsty objaw miałem tak w toledo ale ładowanie było ok,aku też byl nowy a problem dalej wystepował.
Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Piotrek_tdi
FR
FR
 
Posty: 1673
Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT TCe EDC
Silnik: CJXA 2.0

Re: Problem z akumulatorem???

Postprzez Tracer2 » 16 grudnia 2012, 13:32

Wynika to z faktu ze regulator włacza i wyłacza uzwojenie wzbudzania altka w sposób taki ze po osiagnieciu zadanego napięcia np.14,4 wyłacza , a włącza przy spadku do np 14,2-14,1 i dlatego to pulsowanie bo diody świcące sa na nie wrazliwe bo nie maja bezwładności jak żarówki. jedyny sposób to podłaczenie jakiegos kondensatora dobarnego doświadczalnie do podświetlenia zeby magazynował energie i wyrównał pulsowanie.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Postprzez kosa » 16 grudnia 2012, 18:59

Dzięki za podjęcie tematu. Rozumiem, że "ten typ tak ma" i trzeba się przyzwyczaić. Jeżdżenie po różnych magikach chyba nie ma sensu, Pulsowanie występuje tylko przy większym obciążeniu układu. Po włączeniu trybu "ECON" zanika. Niestety pulsuje również oświetlenie wnętrza ale aż tak bardzo denerwujące to nie nie jest.
Pozdrawiam.
Zobacz Profil
kosa
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwietnia 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SEAT LEON

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Postprzez draco33 » 16 grudnia 2012, 19:17

Dokładnie te typ tak ma z tego wynika. U mnie nadal temat aktualny niestety. Pozdrowienia
Zobacz Profil
draco33
Stella +
Stella +
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 grudnia 2009, 15:51
Lokalizacja: małopolska
Auto: SEAT LEON II

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Postprzez kosa » 16 grudnia 2012, 19:27

ważne żeby minusy nie przysłoniły nam plusów :-D
Zobacz Profil
kosa
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwietnia 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SEAT LEON

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

Postprzez czarny_ » 16 grudnia 2012, 23:26

miałem 2 leony i żarówki pulsowały w obu :wink:
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
czarny_
Sport
Sport
 
Posty: 339
Dołączył(a): 21 sierpnia 2012, 20:50
Lokalizacja: śląsk
Auto: Leon 1P
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości