Strona 1 z 1

Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

PostNapisane: 1 października 2010, 21:50
przez draco33
Witam.
Mam taki problem, że rano jak odpalę Leonka to przez jakiś czas światła pulsują, nie bardzo mocno ale jak się wpatrzy to widać jak delikatnie przygasają, jak włączy się nawiew to widać bardziej. Tak samo pokrętło od zmiany świateł, a dokładnie jego podświetlanie też mruga pulsuje. W miarę jak już się zagrzeje silnik i po przejechaniu paru kilosów to zjawisko to ustępuje. Czy to będzie wina aku?? Czy może coś z alternatorem?? ahaaa i jak go podpiąłem ostatnio pod kompa to były błędy w układzie wspomagania - coś od błędu związanego z brakiem zasilania, za małym napięciu (coś w tym stylu) nie pamiętam dokładnie, i w układzie abs też był błąd związany z zasilaniem.
Aku mam oryginalny 2005 r BKD
Pozdrawiam.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 18:56
przez Misiek
Oryginalnie zamontowany akumulator ( w Fabryce ) ma pracować ok 9 lat. Tak mi kiedyś powiedział mechanik. Najlepiej podjedź do elektryka który Ci wszystko sprawdzi, niż wywalać 400zł na aku, a okaże się że to nie jego wina.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 19:00
przez sat666
draco33 napisał(a): Czy to będzie wina aku??


Najpierw sprawdz poziom naladowania i ewentualnie doladuj.

pozdrawiam,
s

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 19:06
przez draco33
OOO ciekawe tego nie wiedziałem. No dziwna sprawa z tym bo auto odpala bez problemu. I potem jest słabe jakby to ładowanie, że zaczyna mrugać podświetlanie pokrętła włącznika światła (ale tylko jak nie mam świateł włączonych), lampka świetlenia kabiny też delikatnie pulsuje. Najgorzej sprawa się ma jak włączę klimę wtedy to sie nasila. Jak wyłączę to w zasadzie jest oki. Eh no trzeba będzie poszukać co to bo niezbyt to normalne.
Dzięki za zainteresowanie;)

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 19:30
przez barteq73
Witam
Podłącze się do tematu ponieważ też zauważyłem że po odpaleniu rano auta , podświetlenie włącznika pulsuje (nie zawsze) , tzn. widać delikatne właśnie pulsacyjne zmiany w natężeniu podświetlenia ale tylko tego włącznika. Nie wydaje mi się żeby było to związane z słabym aku. Aczkolwiek nie drążyłem tego zjawiska bo występuje dosyć rzadko , dodam że wykluczam uszkodzenie mechaniczne instalacji elektrycznej , chyba że zaśniedziałe gdzieś styki :hmmm:
Nie zamierzam szukać (na razie) przyczyn , ale nie omieszkam zapytać mechanika przy wizycie u niego , a na razie obserwuje temat i czekam na jakieś sugestie :))

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 19:53
przez Sammael
misiek_t napisał(a):Oryginalnie zamontowany akumulator ( w Fabryce ) ma pracować ok 9 lat.

Doprawdy? mój w S3 pracował 3 lata po czym padła w nim cela... a też mi się wydawało to nieprawdopodobne. Odpaliłem, przejechałem 5 kilometrów, stanąłem na stacji kupić colę, co mi zajęło 2 minuty i już bez kabli nie odpaliłem.
No przepraszam, mój oryginalny aku miał 3,5 roku, bo jakoś mniej więcej tyle temu zostało wyprodukowane moje auto.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 20:20
przez Misiek
Doprawdy? mój w S3 pracował 3 lata po czym padła w nim cela... a też mi się wydawało to nieprawdopodobne.

Tego akurat nie przewidzisz ;/ . Ale normalnie podobno tyle aku wytrzyma. Dowiedziałem się tego w serwisie który zajmuje się wyłącznie samochodami z grupy Vag i jest o niebo lepszy niż nie jedno ASO. Dzięki nim ja zaoszczędziłem na niepotrzebnym zakupie akumulatora, gdy miałem problem z elektryką w swoim aucie.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 2 października 2010, 20:26
przez barteq73
Też mi kiedyś padł w piękny słoneczny dzień w środku lata , tylko tak zwarło cele że nawet z kabli nie zagadał trzeba było go całkiem odłączyć. Ale wracając do tematu to wcześniej nic podejrzanego z nim (czyt. aku) się nie działo ani w autku :hmmm:

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 3 października 2010, 00:57
przez oczkolek
A ja przyjrzałbym się regulatorowi napięcia.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 3 października 2010, 14:07
przez Tom-Tdi
auto mam prawie od nowości i też tak mam-ale się tym nie przejmuje bo ładowanie jest w normie

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 28 października 2010, 22:58
przez draco33
Czy ktoś z was zaobserwował u siebie podobne objawy z tym pulsowaniem podświetlenia pokrętła od świateł rano? Albo rozwiązał ktoś ten problem? Bo ja próbuje ale narzazie nie poradziłem sobie z tym. Podmieniłem regulator napięcia ale nadal to samo.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 12:36
przez kosa
Witam.
Również mam problem z pulsowaniem wyłącznika i oswietlenia. Może ktoś już ten problem rozpracował?

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 12:57
przez Piotrek_tdi
Częsty objaw miałem tak w toledo ale ładowanie było ok,aku też byl nowy a problem dalej wystepował.

Re: Problem z akumulatorem???

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 13:32
przez Tracer2
Wynika to z faktu ze regulator włacza i wyłacza uzwojenie wzbudzania altka w sposób taki ze po osiagnieciu zadanego napięcia np.14,4 wyłacza , a włącza przy spadku do np 14,2-14,1 i dlatego to pulsowanie bo diody świcące sa na nie wrazliwe bo nie maja bezwładności jak żarówki. jedyny sposób to podłaczenie jakiegos kondensatora dobarnego doświadczalnie do podświetlenia zeby magazynował energie i wyrównał pulsowanie.

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 18:59
przez kosa
Dzięki za podjęcie tematu. Rozumiem, że "ten typ tak ma" i trzeba się przyzwyczaić. Jeżdżenie po różnych magikach chyba nie ma sensu, Pulsowanie występuje tylko przy większym obciążeniu układu. Po włączeniu trybu "ECON" zanika. Niestety pulsuje również oświetlenie wnętrza ale aż tak bardzo denerwujące to nie nie jest.
Pozdrawiam.

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 19:17
przez draco33
Dokładnie te typ tak ma z tego wynika. U mnie nadal temat aktualny niestety. Pozdrowienia

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 19:27
przez kosa
ważne żeby minusy nie przysłoniły nam plusów :-D

Re: Światła i oświetlenie wewnętrzne przygasają, pulsują.

PostNapisane: 16 grudnia 2012, 23:26
przez czarny_
miałem 2 leony i żarówki pulsowały w obu :wink: