Strona 1 z 1

[TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 2 października 2010, 13:24
przez Piątal
Witam!
Jestem użytkownikiem Leona od jakiegoś roku. Do tej pory tylko czytałem forum, od teraz chciałbym od czasu do czasu coś napisać :)

Mam kilka problemów z moim leonem. Przeglądałem forum dość dokładnie, ale jego objętość jest ogromna, więc mogłem coś przeoczyć- proszę o wyrozumiałość.

Jak w jak najmniej kosztowny sposób (student) można wyleczyć takie problemy z Leonem 1P 2007?

1) Coś szwankuje z tylnym spryskiwaczem. Spryskiwacz zamiast rozbryzgiwać płyn po szybie leje cienkim słabym strumieniem do połowy wysokości szyby ;/

2) Bez przerwy mam wodę w tylnym lewym reflektorze (kiedyś tylko para, dziś już stoi woda ;/ ) Obędzie się bez wymiany? Wysuszyć i uszczelnić jakimś klejem do szyb? Widziałem podobny temat ale o przedniej lampie.

3) Coś się spierniczyło z pasem bezpieczeństwa (na tylnej kanapie). Nie zwija do końca pasa, a jeśli się go rozwinie całkowicie, to nie chce zwijać wcale. Rozkręciłem to całe ustrojstwo i metalowej rolce na którą nawija się pas zauważyłem jakiś biały nalot (korozja?). Przesmarować smarem (jaki nie będzie brudził później ubrań?), czy cały element do wymiany?

4) Klima słabo działa i strasznie śmierdzi przez pierwsze 30 sekund użytkowania z nawiewów (zarówno przy włączonej klimie jak i nie), ale rozumiem, że tu pomoże tylko gruntowny przegląd i uzupełnienie czynnika- zrobię na wiosnę, bo teraz klimy używać nie będę.

5) Znaczek Seata nie wraca sam do swojego położenia po otworzeniu klapy bagażnika.

Pozdrawiam, dziękuję z góry za rady i proszę o wyrozumiałość, jeśli temat był poruszany.

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 2 października 2010, 14:29
przez Misiek
proszę o wyrozumiałość, jeśli temat był poruszany.

raczej wszystkie pytania były poruszane, no ale skoro temat jeszcze nie w śmietniku to :
4) Klima słabo działa i strasznie śmierdzi przez pierwsze 30 sekund użytkowania z nawiewów (zarówno przy włączonej klimie jak i nie), ale rozumiem, że tu pomoże tylko gruntowny przegląd i uzupełnienie czynnika- zrobię na wiosnę, bo teraz klimy używać nie będę.

Tylko i wyłącznie pełny serwis klimy wraz z odgrzybianiem itp.
5) Znaczek Seata nie wraca sam do swojego położenia po otworzeniu klapy bagażnika.

Rozebrać wszystko, wyczyścić, przesmarować (ja użyłem molikoty w sprayu, ale wystarczy dobry smar)

1) Coś szwankuje z tylnym spryskiwaczem. Spryskiwacz zamiast rozbryzgiwać płyn po szybie leje cienkim słabym strumieniem do połowy wysokości szyby ;/


Nie przerabiałem tematu. Albo pompka nie wyrabia, albo po prostu spróbować ustawić inny kąt.
Pkt 2 i 3 niestety nie pomogę nie miałem z tym problemów.

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 3 października 2010, 13:08
przez niq
Spryskiwacz jest źle ustawiony, albo wąż pęknięty. Możliwe że słabe napięcie dochodzi do pompki i nie ma siły mocno pompować. Zdejmij prawy halogen i będziesz widział ją, wyciągnij i sprawdź. Przerabiałem temat elektroniki (m. i. spryskiwaczy) w leonie, ale w końcu porobiłem wszystko ;)

Co do klamki seata, to standard. Ja wpierdzieliłem odrdzewiacza, poczekałem trochę, powycierałem resztki i nawaliłem smaru w spray'u. Chodzi aż miło :P

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 4 października 2010, 16:24
przez ebambo
co do znaczka seata to prysnąłem WD-40 i po kilku godzinach chodził jak marzenie :)

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 4 października 2010, 20:16
przez bubolak
To niestety jest tymczasowe rozwiązanie, bo trzpień, na którym klamka się obraca jest zardzewiały i prędzej czy później sytuacja się powtórzy, albo klamka się zablokuje całkowicie. Lepiej rozebrać całość, trzpień przelecieć papierem ściernym i nasmarować wazeliną techniczną (lub innym smarem) zajęło mi to pół godziny.

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 5 października 2010, 09:24
przez Piątal
A jest jakaś strona, gdzie można do Leona znaleźć schematy? Może jakaś książka serwisowa?

We współczesnych samochodach sporo rzeczy jest plastikowych, sporo rzeczy jest na jakieś zatrzaski i bardzo łatwo jest coś uszkodzić, gdy się nie wie co i jak.

Leon jest moim drugim samochodem- wcześniej jeździłem MB W123 z 1983 roku, więc byłem przyzwyczajony do innej klasy napraw :P

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 5 października 2010, 20:09
przez Misiek
etka

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 5 października 2010, 20:11
przez zwirek75
Piątal, Poszukaj programu ELSA, tam są sposoby na montaż/demontaż wielu rzeczy w samochodzie.

Re: [TDI PD] Kilka problemów technicznych w Leonie II

PostNapisane: 6 października 2010, 17:44
przez Piątal
niestety nie mam dostępu do tego programu.
Mógłbym prosić o screeny:
a) Spryskiwacz tylny
b) Klamka otwierania bagażnika
c) Lampa tył lewa?