Strona 1 z 1

[TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 7 listopada 2010, 18:49
przez fusse
witam

nie wiem czy wybralem dobry dzial, jak nie to przepraszam.

Panowie,od wczoraj mam leona 1p , tylko nie wiem,czy mam autoalarm? ? ja sprawdzic? jak kopne w kolo to syrena sie nie wlacza ;) sorki za glupie pytanie,ale naprawde mam problem....

oraz jak sprawdzic,czy moje halogeny maja opcje doswietlania zakretów? wlacza sie je przez pociagniecie galki od swiatel, do siebie.

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 8 listopada 2010, 18:46
przez niq
Halogeny doświetlające :hmmm:

Weź sporego kamienia i uderz w przednią szybę :okulary:

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 8 listopada 2010, 19:04
przez kamil_n
Staropolskim zwyczajem obecność autoalarmu sprawdza się bujając budą... :whoeva:

A może zamknij auto z pilota a otwórz kluczykiem...

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 8 listopada 2010, 19:04
przez Misiek
jak sprawdzic,czy moje halogeny maja opcje doswietlania zakretów? wlacza sie je przez pociagniecie galki od swiatel, do siebie.

Nic się nie pociąga do siebie. Doświetlanie zakrętów działa automatycznie podczas skręcania. A jak sprawdzić, to jest wiele sposobów. Albo w nocy przy skręcaniu zwróć uwagę czy halogen się włącza (widać to w nocy), albo poproś kogoś niech patrzy, a ty kręć bączki na drodze :hahaha: :whoeva:
Co do alarmu to ciężko powiedzieć. Zamknij się w aucie i po kilkunastu sekundach zacznij się ruszać. Jeśli będziesz miał zamontowane czujniki ruchu to powinien się włączyć alarm. Możesz mieć alarm bez czujników. Wtedy to spróbuj zamknąć auto z pilota a otworzyć kluczykiem. Choć podobno oryginalny alarm rozbraja się po przekręceniu kluczyka, ale to nie jest informacja potwierdzona. Albo podjedz do ASO lub jakiegoś speca od alarmów i się dowiesz na 100%. Lepiej wiedzieć takie rzeczy żeby spać spokojniej ;)

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 8 listopada 2010, 21:29
przez kubasek11
fusse, otwórz szybę, zamknij auto z pilota, odczekaj chwilę i włóż głowę (tylko uważaj bo jak masz domykanie automatyczne szyb może być nieciekawie), powinien zacząć piszczeć alarm.

Doświetlanie jeśli jest to tak jak pisał misiek_t, (chociaż nie wiem czy w ogóle można ustawić VAG-iem.)

Ja z brakiem alarmu żyłem rok, i właśnie przez przypadek latem zadziałał w ten sposób, a najlepiej jak dzwoniłem do ubezpieczalni że alarm jednak się znalazł. :jupi:

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 07:51
przez transit_master
kubasek11 napisał(a):włóż głowę (tylko uważaj bo jak masz domykanie automatyczne szyb może być nieciekawie)
nic się nie stanie. Gdy szyba napotka opór automatycznie się odsuwa. Takie zabezpieczenie (żeby np.dzieciaczkom nie przycięło paluszków itp.) ;)

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 07:52
przez Misiek
Doświetlanie jeśli jest to tak jak pisał misiek_t, (chociaż nie wiem czy w ogóle można ustawić VAG-iem.)

Można włączyć. Było o tym na forum, ale teraz nie pamiętam gdzie. Szukaj... ;)

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 08:20
przez willhaven
misiek_t napisał(a):
Doświetlanie jeśli jest to tak jak pisał misiek_t, (chociaż nie wiem czy w ogóle można ustawić VAG-iem.)

Można włączyć. Było o tym na forum, ale teraz nie pamiętam gdzie. Szukaj... ;)


Można włączyć ? Ja mam zwykle halogeny i można je zrobić "skrętne" VAGiem ? :o :))
Czy źle zrozumialem ?

p.s.szukalem na forum ale cos nie moge znalezc.

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 08:56
przez Marcin_TDI
doświetlanie można VCDS-em zakodować.

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 10:21
przez coyote01
willhaven napisał(a):Można włączyć ? Ja mam zwykle halogeny i można je zrobić "skrętne" VAGiem ? :o :))
Czy źle zrozumialem ?
p.s.szukalem na forum ale cos nie moge znalezc.

Skrętne się niestety nie staną, ale będą się zapalać przy skręcaniu. Znalazłem coś o tym tutaj: viewtopic.php?p=262738#262738
A jakaś wzmianka na temat zakodowania tego jest tutaj: viewtopic.php?p=277651#277651

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 12:34
przez transit_master
willhaven, tylko pamiętaj że zwykłe przeciwmgłowe nie są ustawione na docelowe doświetlanie zakrętów. Wiadomo że coś tam zawsze doświetlą ale nie będzie to taki efekt jak w ori.

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 12:52
przez exb
seryjne alarmy rozbrajają się po przekręceniu kluczyka w zamku (kto to wymyślił to nie wiem)... W 1M które nie miały czujników żeby sprawdzić czy jest alarm można było zamknąć się w środku auta pilotem i otworzyć maskę-zaczynał wyć. W 1P tego nie sprawdzałem bo nie mam seryjnego alarmu ale może być podobnie.

Co do doświetlania to są 3 opcje:
1. Bi-xenon skrętny (najlepsze rozwiązanie)
2. doświetlanie halogenami (coś tam daje ale to nie to samo co bi-xenon ;))
3. doświetlanie światłami drogowymi (totalna masakra-widać wspaniale ale oślepiasz wszystkich)

Doświetlanie można załączyć tylko w trzydziesto bitowych modułach centralnej elektryki. Aby sprawdzić czy masz załączone doświetlanie wystarczy na odpalonym silniku (nie wiem czy światła mijania też muszą być załączone) załączyć któryś z kierunkowskazów i po ok 1-2sek. zapali się halogen.

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 13:22
przez Misiek
fusse, otwórz szybę, zamknij auto z pilota, odczekaj chwilę i włóż głowę (tylko uważaj bo jak masz domykanie automatyczne szyb może być nieciekawie)

Najlepiej włóż wiaderko do środka żeby całego auta nie zababrać... :hahaha: :hahaha:
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: nie no sorki ale nie mogłem się powstrzymać... :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 13:37
przez willhaven
Zrobilismy offtopa.
Michal dzieki za linki, przestudiowalem.
Miras - ja sie z ciekawosci tak pytam, bo na tym doswietlaniu to mi nie zalezy bardzo a dla samej bajery zeby mi halogen sie zapalal jak bede skręcal... eeetam ;]
exb po Twoim opisie wnioskuje,że nie mam jednak tego modulu :))

Re: [TDI PD] czy mam autoalarm?

PostNapisane: 9 listopada 2010, 14:18
przez exb
mi się wydaje ze masz, bo osobiście nie spotkałem jeszcze FRki która miałaby 23bitowy ;) (ale może mało widziałem) tylko najzwyczajniej w świecie nie masz załączonego doświetlania.