Strona 1 z 1

DSG łopatki

PostNapisane: 15 grudnia 2010, 10:25
przez pirzol
Witam

Czy w którejś z wersji Leona z DSG występuje kierownica z łopatkami do zmiany biegów ?

pozdrawiam
P

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 15 grudnia 2010, 11:12
przez sat666
pirzol napisał(a): Czy w którejś z wersji Leona z DSG występuje kierownica z łopatkami do zmiany biegów ?


Kiedys FR TFSI DSG: kierownica fr dsg . Teraz moze rowniez inne wersje.

pozdrawiam,
s

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 16 grudnia 2010, 23:43
przez krabol
teraz przy nowej kierownicy po lifcie są chyba dostepne w kazdej wersji

wiem ze w moich rocznikach (06-07) nie bylo w "zwyklych" wersjach

jestem ciekaw czy ktos z was jezdzil dsg w benzynie i jak sie spisywaly lopatki??

bo w tdi to zmiana + i - to wg mnie porażka :]

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 12:22
przez willhaven
pirzol napisał(a):Witam

Czy w którejś z wersji Leona z DSG występuje kierownica z łopatkami do zmiany biegów ?

pozdrawiam
P


to jednak Leon ? :)) napewno FR-ki 1 P w dieslu mialy ta opcje bo mi proponowano, po 2007 chyba tez w wersjach style z silnikiem 2.0 140 KM też byly a teraz z nowych to chyba nawet wersja reference moze miec dsg, chyba sa na forum koledzy którzy maja 2.0 w benzynie z dsg.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 13:14
przez sat666
willhaven napisał(a): napewno FR-ki 1 P w dieslu mialy ta opcje bo mi proponowano, po 2007 chyba tez w wersjach style z silnikiem 2.0 140 KM też byly


Nie bylo FR TDI DSG przed FL, 2.0 140 raczej nie mialy lopatek jako opcji (ma ktos taka konfiguracje?).

pozdrawiam,
s

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 13:35
przez willhaven
sat666 napisał(a):
willhaven napisał(a): napewno FR-ki 1 P w dieslu mialy ta opcje bo mi proponowano, po 2007 chyba tez w wersjach style z silnikiem 2.0 140 KM też byly


Nie bylo FR TDI DSG przed FL, 2.0 140 raczej nie mialy lopatek jako opcji (ma ktos taka konfiguracje?).

pozdrawiam,
s


z tego co pamietam to moglem doplacic 7 czy 8 tysi i moglem miec z dsg, pozatym proponowano mi jazde próbną alteą 2.0 140 km z dsg dla porównania,jesli altea mialal dsg to leon chyba też :hmmm: auto zamawialem chyba w kwietniu 2007 roku , hmmm

p.s. z wiki :
Wówczas wprowadzono wariant FR. León FR, wyposażony w podwójną końcówkę układu wydechowego, sportowe siedzenia oraz gałkę drążka skrzyni biegów z logo FR, zadebiutował w czerwcu 2006 roku. Wtedy otrzymał długo oczekiwany, 200-konny silnik TFSI pochodzący z Volkswagena Golfa GTi oraz 170-konny motor 2.0 TDI, dostępny także w Golfie i Audi A3. Dla obu wersji dostępna jest manualna skrzynia o 6 przełożeniach bądź DSG.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 14:02
przez cypreess
willhaven napisał(a):
z tego co pamietam to moglem doplacic 7 czy 8 tysi i moglem miec z dsg, pozatym proponowano mi jazde próbną alteą 2.0 140 km z dsg dla porównania,jesli altea mialal dsg to leon chyba też :hmmm: auto zamawialem chyba w kwietniu 2007 roku , hmmm

p.s. z wiki :
Wówczas wprowadzono wariant FR. León FR, wyposażony w podwójną końcówkę układu wydechowego, sportowe siedzenia oraz gałkę drążka skrzyni biegów z logo FR, zadebiutował w czerwcu 2006 roku. Wtedy otrzymał długo oczekiwany, 200-konny silnik TFSI pochodzący z Volkswagena Golfa GTi oraz 170-konny motor 2.0 TDI, dostępny także w Golfie i Audi A3. Dla obu wersji dostępna jest manualna skrzynia o 6 przełożeniach bądź DSG.


Uwielbiam gości co podaja wikipedie za źródło autorytatywnej informacji :-)

W każdym razie smolisz farmazony. Leon 1P przed FL nie miał w ofercie łopatek do kierownicy w modelach z dieslem. Dotyczy to także modelu Stylance 2.0 TDI 140 HP. Łopatki były dostępne w wersji FR 2.0 TFSI DSG.

W tej chwili nie pamiętam już czy była z tym związana jakaś drobna opłata (jeżeli już to 500-1000zł), ale napewno nie 8000 PLN bo tyle to wynosiła cała różnica dopłaty pomiędzy modelami z DSG lub bez. Więc to było po prostu głupie aby łopatki do kierownicy kosztowały 8k :]]]]

Co więce w innych modelach VAG łopatki były dostępne w konfiguracji z dieslem, np w Audi A3 2.0 TDI BKD 140HP DSG.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 14:48
przez willhaven
Super ,ze mnie uwielbiasz. ;]

Auto kupowalem grubo ponad 3 lata temu i szczegolow nie pamietam. Wiem natomiast ,ze siedzialem w Altei 2.0 140 km z dsg i zapamiętalem tez ja po srebrnych lopatkach. Niewiem w takim razie co to byl za "model" i skad przyjechal ale stal pod salonem. Sprzedawca mowil,ze to bedzie identyko. Mam chyba gdzies z okresu kupna ówczesny cennik seatowski. Jak znajde to sie upewnie. A jak nie znajde to... nie znajde. ;]

p.s. Tą różnicę 8 tysi to mialem na mysli automat i manual a nie same lopatki rzecz jasna.

hmmm moze faktycznie te lopatki mi sie zle wczytaly... ale jutro bede w domu rodzinnym to poszukam cennika

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 15:05
przez sat666
willhaven napisał(a): Wiem natomiast ,ze siedzialem w Altei 2.0 140 km z dsg i zapamiętalem tez ja po srebrnych lopatkach. Niewiem w takim razie co to byl za "model" i skad przyjechal ale stal pod salonem. Sprzedawca mowil,ze to bedzie identyko.


Altea sie zgadza altea tdi dsg lopatki, ale leon mogl byc wymyslem sprzedawcy.

pozdrawiam,
s

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 15:08
przez willhaven
O widzisz, wyjasniles sprawe, w takim razie zostalem wprowadzony w blad :))

A ktoś z posiadaczy używa tych lopatek wogole ? Ciekawe jak to w normalnym uzytkowaniu "wygląda".

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 16:49
przez cypreess
Łopatki bardzo fajnie pracują ponieważ nadpisują normalny "D"rive. to znaczy mozesz sobie w kazdej chwili kiedy chcesz lopatką zredukować i wtedy jesteś już w trybie "M"anual i sekwencyjnie lopatkami sie bawisz. (Dodam tylko ze to nie jest oczywiste, poniewaz ostatnio jechalem nowym SAABem 9-5, i tam automat z lopatkami przy kierownicy musial byc przestawiony na "M" aby lopatki wogole reagowaly na dzialanie, jak skrzynia byla na "D" to mozna bylo sobie machac lopatkami i nic - czyli nie dalo sie zrobic szybkiej recznej redukcji na drodze - bo trzeba bylo najpierw sie przelaczyc na M czyli pomyslec o tym)

Więc jakby byly wtedy w leonie TDI to napewno bym sobie zamowil, ale nie bylo ;-) A czlowiek glupi i diesla sie uparl zeby kupic zamiast brac FR TFSI, albo wogole lepiej cupre.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 18:16
przez kierownik
Cupra przed FL nie wychodziła z DSG :( cupra+ DSG +łopatki ojoj ostro by było :D

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 18:41
przez predo
jezdzi sie super. W zasadzie jak zmieniam recznie biegi to tylko na kierownicy. Czesto zamiast na S jezdze na M i zmieniam sam bo S troche za dlugo jednak biegi trzyma....

Co do DSG ogolnie to mimo ze zawsze bylem fanem recznej skrzyni to nie wyobrazam sobie juz auta bez DSG (albo innego dwusprzeglowego automatu)

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 19:01
przez cypreess
kierownik napisał(a):Cupra przed FL nie wychodziła z DSG :( cupra+ DSG +łopatki ojoj ostro by było :D


No nie wychodzila :( Ale jak na to patrze z perspektywy czasu i doswiadczen, ani TDI ani DSG ani lopatki nie byly warte nie wzicia Cupry z manualem ;PPPP No a teraz ta nowa cupra chyba ma juz dsg wiec pewnie lopaty tez moze miec w opcji.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 19:28
przez noktoto
cypreess napisał(a):No a teraz ta nowa cupra chyba ma juz dsg wiec pewnie lopaty tez moze miec w opcji.

Ne było i nie ma DSG w żadnej Cuprze 1P. W FR DSG nie ważne czy przed FL (TFSI) czy po FL (TSI/TDI) łopatki były i są w standardzie. Pozostałe DSG przed FL (co do 1.8 TFSI to nie jestem do końca pewien, był taki przed FL z DSG?) nie miały w ogóle łopatek (nawet w opcji, bezsens moim zdaniem), po FL wszystkie DSG oprócz 1.6 TDI CR mają łopatki w serii.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 20:01
przez zwirek75
cypreess, polubił turbo benzynę z DSG - no prosze :) ciekawe dlaczego ;)
noktoto, Był 1.8 przed FL z DSG ale nie wiem czy miał łopatki

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 23:18
przez willhaven
zwirek75 napisał(a):cypreess, polubił turbo benzynę z DSG - no prosze :) ciekawe dlaczego ;)



po 100000 tys km przebiegu w dieslu mam takie myśli ,że też bym teraz benzyny popróbował :)

dobra Panowie teraz troche historii, jako że jestem w domu rodzinnym i znalazłem ówczesny cennik ogłaszam co następuje:

rocznik modelowy MY'07 (cennik pochodzi z pierwszej polowy roku 2007)

2.0 FSI 150 AUTOMAT , 84 490 tylko wersja Stylance (zapomniałem,że nawet byl taki silnik)
2.0 FSI 150 , 79 490 , Stylance
2.0 TFSI 200 FR , 90 490
2.0 TFSI 200 FR DSG , 95 490
2.0 TDI 140 DSG , 88 490 tylko Stylance
2.0 TDI 170 FR , 95 490
2.0 TFSI 240 CUPRA, 99 990

w cenniku nie ma słowa o łopatkach :))

ceny wyjściowe bez lakieru i dodatków

można sobie porównac jak sie ceny zmieniły w przeciagu 3 lat, np. FR-ka w benzynie jest teraz tansza o 2 tys..., najsłabszym silnikiem byl 1.6 MPI 105 km a nie jakies 1.4 czy 1.2 :)

a teraz juz wiem co mi sie ubzduralo z tym dsg, na poczatku bylem zdecydowany na wersje 2.0 140 km i stad te porównania z Alteą dsg, dopiero poźniej brat mnie namówil na FR.

p.s.
w obecnym cenniku Cupry i Cupry R nie widze DSG... ale by to jechało, przepraszam , latało...

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 18 grudnia 2010, 14:33
przez pirzol
Witam

Widze że temat się rozwija :),

po 1,5 roku poszukiwań znalazłem Leona 1P Reference +Sport z DSG
szukałem kierownicy z łopatkami na aukcjach ebay i allegro.. na razie brak.

wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, Tolek taki rodzinny krążownik,
a Leon młody rozbójnik :D
w sumie z zmianami i tak muszę zaczekać do końca gwarancji ale przygotowania moge już robić :)

pzdr
P

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 18 grudnia 2010, 19:23
przez cypreess
Swoją drogą zawsze mnie interesowało ile by to było przeróbek, gdyby dostać kierownicę z łopatkami i wsadzić do takiego modelu TDI z DSG. Pewnie trzeba było by dołożyć jakąś taśmę inną (która prznosiła by sygnał z łopatek) i pytanie czy każde DSG ma możliwość podpięcia wejścia sterującego z łopatek, czy coś w samej skrzyni a raczej jej sterowniku się różni. Znając VAG'a pewnie skrzynia jest jedna i obsługuje wszystko, bo to nie auto francuskie gdzie każda część ma milion wersji ;-)

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 19 grudnia 2010, 21:35
przez krabol
panowie tdi z dsg jest, sam mam stylance w tej opcji, ale lopatek juz nei bylo w opcji z tego co mi wiadomo, pozniej wprowadzili lopatki, ale chyba tak jak w vw dostepne tylko z kierownica multifunkcyjna...

na dzis ja tez nie wyobrazam sobie zycia bez dsg ;/

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 12 marca 2011, 16:00
przez pirzol
Witam

znalazłem grala :D
tzn. kierownice od FRki z łopatkami na aukcji na ebay.de

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... ink:top:pl

tylko cena powala... do teg ojeszcze jest potrzebny odpowieni przewód pod poduszke i funkcje..
model kierownicy: 5P0 419 091

tu kilka fotek z aukcji.

http://www.rc-wheels.info/toledo/dsg/dt17-95.jpg

http://www.rc-wheels.info/toledo/dsg/dt17-96.jpg

http://www.rc-wheels.info/toledo/dsg/dt17-97.jpg

http://www.rc-wheels.info/toledo/dsg/dt17-98.jpg

http://www.rc-wheels.info/toledo/dsg/dt17-99.jpg

pozdrawiam
P

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 12 marca 2011, 21:34
przez Misiek
http://allegro.onet.pl/super-kierownica ... 26226.html
kupiłem jakis miesiac temu u tego goscia. Kierownica ma łopatki pod DSG. Wyglada na nową. Ja mam manualną skrzynię, ale kupiłem bo ciężko znaleśc kierownice Cupra/FR z takim mocowaniem poduszki. Łopatki będę demontował.

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 13 marca 2011, 00:12
przez pirzol
Witam

Czy zanim zdemontujesz manetki zmiany biegow, mozesz zrobic fotki w jaki sposob sa zamontowane i jak prowadzone sa przewody sterujace ?

czy sa polaczone z klawiszami sterowania radiem i telefonem ?

nie mam modulu BT wiec interesuje mni emozliwosc przelozenia klawiszy z mojej kieorwnicy ale lopatki musza byc sterowane poza klawiszami radia...
pzdr
P

PostNapisane: 16 marca 2011, 22:47
przez katz
napewno w FR TDI z silnikiem CEGA MY'11 ;) Tak mi powiedzieli w salonie. W sobotę odbiorę to sprawdzę osobiście. P.S. czarnuch będzie do sprzedania

Re: DSG łopatki

PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 21:10
przez Misiek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sterowanie łopatkami (DSG) połączone jest ze sterowaniem radia. Zdjęcia wszystko pokazują. Tak z ciekawości sprawdziłem na stronie seata ceny i szok. Cena taśmy z przyciskami to 723,88 zł, cena skrzyneczki 512,80 :olaboga: Nr .łopatek nie mam bo jeszcze nie rozbierałem, ale sądząc po tych cenach to cena również powali na kolana.
pozdrawiam Michał

[ Dodano: 19 Kwiecień 2011, 14:50 ]
Łopatki po zdemontowaniu:
Obrazek
Nr. łopatek 1P0951527 i 1P0951527A Cena ASO 729,00 zł :o