Strona 1 z 1
Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
26 grudnia 2010, 15:34
przez leon-k1
Witam,
Nie mogłem znaleźć na forum info dotyczących ile będzie możliwe opuszczenie zawieszenia w SEAT LEON 1P STYLANCE (przed FL) ze skrzynia DSG i przy takich kolach:
felgi 7.5x18" ET51
opony 225/40 R18
Przy okazji jakie możecie mi zaproponować zawieszenie gwintowane tylko nie chodzi mi o bardzo twarde tylko do codziennej jazdy.
Najbardziej zależy mi na poprawie wyglądu auta.
Pozdrawiam
leon-k1
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
26 grudnia 2010, 16:40
przez noktoto
Tu jest odpowiedni temat, szczególnie ten post:
viewtopic.php?p=279729#279729
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
27 grudnia 2010, 11:16
przez leon-k1
Dzięki ale i tak nie dowiedziałem się ile będzie można zejść w dól (mm) maksymalnie.
i czy potrzebne będą dystanse.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
27 grudnia 2010, 14:44
przez Ojciec
leon-k1, takie rzeczy można sobie samemu zmierzyć....Poza tym na 100% na forum dwóch użytkowników pisało że ma gwint i o ile go skręcili i na jakich felgach jeżdżą.
Jedną z tych osób jestem ja więc Ci dopowiem, mam gwint skręcony 50/40mm wpierw miałem felgę 7.5x18" ET51 i było wszystko OK później dołożyłem dystanse 15 i 18mm też było ok tylko z przodu było trzeba lekko podgiąć blaszkę od mocowania nadkola. Teraz mam nowe felgi 8x18 et 45 do tego dystanse 4 i 7mm i też jest ok
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
29 grudnia 2010, 17:59
przez leon-k1
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
13 marca 2011, 21:53
przez wasiel
Chciałbym odgrzać temat. Noszę się z zamiarem zmiany zawieszenia na gwintowane i mam dylemat... Samochodem jeżdżę na co dzień i nie wiem jaki zestaw wybrać. Głównie chodzi mi o to żeby samochód zszedł niżej przy możliwie jak najmniejszym spadku komfortu. W tej chwili mam felgi 18" i sprężyny Eibach pro kit. leon-k1, widzę że już założyłeś gwint mógłbyś powiedzieć co wsadziłeś i jakie są odczucia?
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 10:19
przez Piotrek_tdi
Jeżeli chcesz coś dobrego to wybieraj produkty z możliwością regulacji tłumienia (twardości) np. k-sport lub kw v.2,miałem ta-technixa w toledo,później super sporta i były to twardawe zawiasy
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 12:30
przez leon-k1
wasiel,
gwintu jeszcze nie założyłem, puki co na podpisie gwint firmy PHOTOSHOP
ja kupiłem gwinty AP Sportfahrwerke i zamierzam je założyć za około dwa tygodnie bo czekam na metalową osłonę silnika
ale jak pisze
Piotrek_tdi, pewnie fajna opcja z regulacja tłumienia twardości dożo producentów ma taką ofertę, koszty natomiast średnio o 1000- 1500zł drożej
i sprawa jest taka ze im będzie miększe zawieszenie to za nisko nie zejdziesz bo np na zakrętach czy rondach z dużym skrętem kół i przechylaniu się auta może trzeć o nadkole
pozdrawiam
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 13:27
przez Piotrek_tdi
Ja u siebie w toledo miałem puszczony przód - 7 cm i nic nie tarło,była to głownie zasługa dobrze dobranej felgi - et45 8,5" 19"
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 14:49
przez wasiel
k-sport z tego co czytałem to pomimo regulacji twardości to jest i tak beton

Regulacja jest pomiędzy bardzo twardym a mega twardym tak wyczytałem na forum e30. Ciekawy jestem jak ten Twój
leon-k1 gwincik będzie się sprawował. Jak założysz to daj znać jak to tam wygląda

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 15:47
przez leon-k1
wasiel,
jasne jak tylko założę i się trochę powożę dam znać
pozdrawiam
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 16:33
przez niq
Ja od siebie polecam Weitec'a, jeździ się dość komfortowo

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 16:50
przez zwirek75
Macie jakiś pomysł na zestaw (spręzyny + amortyzatory)
- obniżenie max 15-20 mm (chcialbym wiecej ale nie wjade do garazu podziemnego)
- regulacja twardosci (od lekko miekszych niz standard do twardego)
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 17:04
przez pkonrad
zwirek75, oryginalne springi od Cupry 1P

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 18:12
przez wasiel
niq, a jaki model tego Weitec'a polecasz?
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
14 marca 2011, 23:52
przez Piotrek_tdi
zwirek75 napisał(a):Macie jakiś pomysł na zestaw (spręzyny + amortyzatory)
- obniżenie max 15-20 mm (chcialbym wiecej ale nie wjade do garazu podziemnego)
- regulacja twardosci (od lekko miekszych niz standard do twardego)
Eibach i bilstein b6/b8

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
15 marca 2011, 10:55
przez Toldi
równiez moge polecic sprezyny Weiteca nawet pod seryjne amorki, ponad dwa lata tak jezdzi auto i jest wszystko b. dobrze, i komfortowo

a auto i sporo lepiej wygląda

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 marca 2011, 22:16
przez noktoto
zwirek75 napisał(a):Macie jakiś pomysł na zestaw (spręzyny + amortyzatory)
- obniżenie max 15-20 mm (chcialbym wiecej ale nie wjade do garazu podziemnego)
- regulacja twardosci (od lekko miekszych niz standard do twardego)
Skoro taka mała gleba to faktycznie tak jak
pkonrad napisał z Cupry sprężyny będą ok (lub z poliftowego FR TSI), natomiast co do regulowanych amorków to Koni Sport (takie żółte) bym rozważał.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 marca 2011, 23:18
przez niq
wasiel napisał(a):niq, a jaki model tego Weitec'a polecasz?
Hicon TX
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 13:15
przez leon-k1
wasiel napisał(a):Ciekawy jestem jak ten Twój
leon-k1 gwincik będzie się sprawował. Jak założysz to daj znać jak to tam wygląda

siema gwint założony jeździ się na tym całkiem ok ja mam felgę 18 oponę 225/40 i daje rade jak by to przyrównać do oryginalnego zawieszenia to jest twardszy ale według mnie komfort został trochę zachowany jak się przejeżdża przez jakaś nierówność to jest ok ale jak mamy na drodze ciągle wyboje to już czuć bardziej że jest twardszy.
jak szukasz jak najmiększego gwintu to najlepiej dowiaduj się o ile procent tłumienia różni się od oryginalnego
AP ma 25% tłumienia względem oryginalnego
za to w zakrętach Leon po prostu kosmos wjeżdża w zakręty jak by był przyklejony

))
ja zszedłem dość nisko a wygląda to tak
no i jak testowałem sobie na dużym parkingu to przy max skręcie i przy dużej prędkości w momencie kiedy auto się przechyla to trze opona o nadkole a trze dlatego bo w nadkolu od strony zewnętrznej jest wybrzuszenie na śrubkę. to tarcie nie przeszkadza bo normalnie aż tak się nie skręca.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 15:43
przez niq
Pojedź sobie na tor to dopiero docenisz usztywnienie. Komfort dużo spada, nie ma co dyskutować

Ja już się przyzwyczaiłem, ale jak ktoś jedzie pierwszy raz, jeszcze z tyłu to zawsze to czuje

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 18:19
przez Ojciec
leon-k1, jeśli możesz zmierz jakie masz prześwity między ziemią a nadkolem przednim i tylnym.
Co do obcierania "w nadkolu od strony zewnętrznej jest wybrzuszenie na śrubkę" ja zdemontowałem nadkola brzeszczotem wyciąłem te wybrzuszenia a metalową część błotnika nagrzałem delikatnie opalarką i zagiąłem w górę. Lakier nie pękł i teraz nic nie obciera

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 19:01
przez leon-k1
niq napisał(a):Pojedź sobie na tor to dopiero docenisz usztywnienie.
ah jasne że będę chciał to sprawdzić

niq napisał(a):Komfort dużo spada, nie ma co dyskutować

ja tam tego bardzo nie odczuwam powiem że aż byłem zdziwiony, bo spodziewałem się betonu a tu ok,
Ojciec napisał(a):jeśli możesz zmierz jakie masz prześwity między ziemią a nadkolem przednim i tylnym.
mogę zmierzyć a co masz na myśli nierówno stoi? bo w weekend będę chciał jeszcze dostroić.
Pomysł miałeś dobry z nadkolem i może ja zrobię taki manewr

a ja myślałem nad rozpórką żeby zmniejszyć przechylanie się karoserii(rozpórka pomoże?)
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 19:09
przez Ojciec
leon-k1 napisał(a):mogę zmierzyć a co masz na myśli nierówno stoi?
Raczej równo stoi, po prostu chce wiedzieć ile masz cm między ziemią a nadkolem, później zmierzę to u siebie jak coś to jeszcze go posadzę

Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
4 kwietnia 2011, 19:29
przez leon-k1
ok
[ Dodano: 11 Kwiecień 2011, 16:27 ]zmierzyłem co prawda tak na szybko i około 63cm z przodu i 65 z tyłu
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
18 października 2012, 20:58
przez Bodek_28
Odgrzeje kotleta. Rozglądam się za zawieszeniem gwintowanym. Po założeniu felg 19" na profilu 215/35 odstępy pomiędzy opona a nadkolem (rantem) są następujące. 5,5 z przodu i 6 z tyłu - oczywiście plus minus 0,5 cm bo felgi były tylko założone i opuszczone z lewarka. Jaki gwint proponujecie ? Powiem tak nie chciałbym żeby to byl jakiś beton chodzi głównie o wygląd auta.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 09:52
przez Piotrek_tdi
Szukaj używki.... kw weitec na allegro mozna wyszukać przyzwoite w dobrej cenie,ew kup nowe z w/w i będziesz mial spokój... z tańszych ta technix ale on jest twardawy.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 12:43
przez Bodek_28
czy k/w to od A3 pasuje również do 1P ? Jaki tam jest zakres regulacji?
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 19:12
przez skubi173
Super siadło:) ile -40mm?
Robi robote, ładny LEON
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 19:18
przez noktoto
Bodek_28 napisał(a):czy k/w to od A3 pasuje również do 1P ? Jaki tam jest zakres regulacji?
O jakie KW pytasz? A najlepiej jak na oba pytania odpowiedzi znajdziesz sam na
http://www.kw-suspensions.eu/int/ 
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 19:38
przez Bodek_28
Pytam o takie które opuści auto o co najmniej 5cm.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 19:52
przez noktoto
Jest kilka opcji, najtańszy jest wariant 1 w wersji galwanizowanej maksymalnie o 60/65 mm obniżający odpowiednio przód/tył. Naprawdę polecam poodwiedzać strony producentów (bliźniacze konstrukcje oferują choćby Eibach czy Weitec), dużo informacji się tam znajdzie, można nawet sprawdzić czy do A3 te same zestawy oferują...
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 19:57
przez Bodek_28
Wielkie dzięki za odpowiedzi szukam zatem kw wariant 1.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 20:01
przez noktoto
To się przy okazji za Eibachem Pro-Street-S rozglądaj.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
19 października 2012, 22:59
przez Bodek_28
Ok jeszce raz dziękuje za podpowiedzi. Może do następnego sezonu coś upoluję. gdyby ktoś coś kiedyś słyszał śmiało możecie pisać.
Re: Wielkość felg a możliwość obniżenia zawieszenia 1P

Napisane:
21 października 2012, 23:05
przez skubi173
A co sądzicie o tych z allegro gwintach technixa czy czegos za 1000 zł gowno na jeden rok ?