Strona 1 z 1

Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 14:58
przez norbertos
AdamTower gratuluje za mody, wszystko co zrobiles wpada w moje gusta dlatego pozwolisz ze popytam sie Ciebie o kilka porad, posiadam taki sam typ leonidasa jak Ty wiec pewnie nie bedziesz mial duzo problemow :) ..

1. wymieniles radyjko na te z VW ja planuje wymienic na te z najnowszej cupry,mam juz zamowione i czekam na przesylke z hiszpani, pytanie jest do samego softa czy wiesz moze czy da rade go zminic na polskie menu i wgrac najnowsza baze map ?? na jakie glosniki warto zmienic, tak zeby nie zmienialo ori wygladu a dawalo pozytywny efekt?

2. jesli chodzi o drazek zmiany biegów to zdecydowalem sie na ten z cupry, jest on nizszy od orgi , jakies sa efekty u Ciebie po zmianie drazka oprocz wizualnego,chodzi mi o osiagi??

3. wszystko co kupowales do robienia modow, kupowales w salonach seata czy tez masz jakies dojscie?? chodzi mi konkretnie o jakas podpowiedz gdzie mozna zakupic daszek na tył oraz zderzak przód jak u Ciebie z tym zeby byly po rozsadnych cenach

4. jak Ci sie sprawuje ta folia na deske?? kozak sprawa efekt mistrz?? nie odkleja sie poki co??

5. co z filtrem masz zamiar go wycinac czy pozostawiasz bez zmian ?? jakies mody silnikowe byly grane ?? jak juz wspomnialem u mnie jest taki sam BMM jak u Ciebie 140KM w podstawie, moda zrobilem na 180KM

w sumie to mam sporo pytan wiec zapewne ndlugo przejde z Toba na pogawedki na priv,

poki co pozdrawiam!!



Uwaga na przyszłość.

II. Zasady zachowania się na forum
9. Zadając pytanie pisz tak, by temat dawał obraz zawartości wiadomości i pojęcie o tym, czego można się spodziewać po temacie. Nie zadajemy pytań typu: "Mam problem" "Czy wiecie ?" itd. UWAGA! Posty z tematami typu: "Mam problem" "Czy wiecie ?", „problem”, etc, będą usuwane do śmietnika bez ostrzeżenia!


Z tematu twojego wątka nic nie wynika.

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 20:59
przez pkonrad
norbertos napisał(a):1. wymieniles radyjko na te z VW ja planuje wymienic na te z najnowszej cupry,mam juz zamowione i czekam na przesylke z hiszpani, pytanie jest do samego softa czy wiesz moze czy da rade go zminic na polskie menu i wgrac najnowsza baze map ??

http://www.nawigacjakrakow.pl - zadzwoń sobie do chłopaków. Ori navi w najnowszej Cuprze to jest to samo co RNS 310 w Volkswagenach, z tego co tam pisze na stronce to da się wgrać PL Menu.

norbertos napisał(a):2. jesli chodzi o drazek zmiany biegów to zdecydowalem sie na ten z cupry, jest on nizszy od orgi , jakies sa efekty u Ciebie po zmianie drazka oprocz wizualnego,chodzi mi o osiagi??

Hmmm, nie wiem ile koni dodaje drążek zmiany biegów od Cupry, ja mam czarny grill z przodu i po jego zamontowaniu od razu 30KM więcej przybyło :hahaha:

norbertos napisał(a):3. wszystko co kupowales do robienia modow, kupowales w salonach seata czy tez masz jakies dojscie?? chodzi mi konkretnie o jakas podpowiedz gdzie mozna zakupic daszek na tył oraz zderzak przód jak u Ciebie z tym zeby byly po rozsadnych cenach

Serwisy aukcyjne: Allegro, eBay itd... itp...


Życzę powodzenia w modzeniu Leona, pozdro ;)

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 21:50
przez Misiek
Hmmm, nie wiem ile koni dodaje drążek zmiany biegów od Cupry, ja mam czarny grill z przodu i po jego zamontowaniu od razu 30KM więcej przybyło :hahaha:

Jak to zrobiłeś??? Mi przybyło tylko 15KM :(

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 22:24
przez AdamTower
norbertos napisał(a):AdamTower gratuluje za mody

dzięki
ad.1. pewnie idzie, ale nie mam doświadczenia. Co do głośników ja założyłem HERTZ ESK 165. Po wymianie radia jest całkiem znośnie.
ad.2. drążek nie poprawia osiągów, a ten co ja mam Seat Sport jest niższy od serii i od cupry
ad.3. allegro itp
ad.4.jak już pisałem - jest ok, ale są miejsca gdzie zaczęła się odklejać. Jednak są to błędy montażu i drugi raz zrobiłbym to lepiej
ad.5. no to mnie najbardziej ciekawi - jak zrobiłeś z BMM 180 PS ?? masz wykres z hamowni ?? samym softem jest to nieosiągalne - wywaliłeś DPF'a ?? kto Ci robił modyfikacje ??

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 22:30
przez norbertos
misiek_t napisał(a):
Hmmm, nie wiem ile koni dodaje drążek zmiany biegów od Cupry, ja mam czarny grill z przodu i po jego zamontowaniu od razu 30KM więcej przybyło :hahaha:

Jak to zrobiłeś??? Mi przybyło tylko 15KM :(



widocznie źle pomalowałeś =]

..pewnie się pogrążyłem tym co napisalem Sorry ;) nie dodałem ze mam zamontowany short shifter i nie chodziło mi o osiągi w KM ..//nie było pytania

ale w sumie to dobrze ze Wam humor dopisuje.. ;]

bardziej kierowałem pytania do AdamTower ale i tak wielkie dzieki ''pkonrad'' za podpowiedzi, pewnie z nich skorzystam :ok:

większość serwisów aukcyjnych odwiedziłem i jednego wciąż nie mogę znaleźć, może masz jakieś info co do daszka na tylna klape??

co do nawigacji to konkretnie jest model RNS 315 zadzwonię i zapytam o menu

DZIĘKI POZDRAWIAM

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 22:57
przez Sober
Kurcze, super wygląda z tą folią! Zwłaszcza z nowym radiem.

Natomiast czy to, że lepiej gra to czasem nie placebo? Nie sądzę, żeby tam był jakiś dużo lepszy wzmacniacz niż w seryjnym... zwłaszcza, że miejsca mniej, bo zajęte przez "bajery" :) Polecałbym zewnętrzny wzmacniacz.

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 22:59
przez Misiek
norbertos dobrze że znasz się na żartach :piwo:

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 23:01
przez pkonrad
Sober, ja też mam zamontowane radio RCD 510 i według mnie gra bardzo podobnie. Bass jest mocniejszy a sopran słabszy przy seryjnych głośnikach. Adam ma lepsze głośniki, więc u niego efekt może być inny.

bardziej kierowałem pytania do AdamTower ale i tak wielkie dzieki ''pkonrad'' za podpowiedzi, pewnie z nich skorzystam :ok:

Wiem, ale jak widzisz to co Ci napisałem pokrywa się z tym co napisał Adam ;) Po prostu wiedziałem to napisałem, mam nadzieje że nie masz mi tego za złe :P

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 28 grudnia 2010, 23:18
przez norbertos
AdamTower
.>>>moda robiłem w KOMOCIE ,wykresu z hamowni nie mam ale z tego co mi mowili to program jest specjalnie pod filtr i jest w granicach 180PS
max. granica przy filtrze to własnie 180 PS
musisz mi uwierzyc na słowo,na hamownie sie przejade w nowym roku bo sam jestem ciekaw ile dokladnie jest, napewno nie mniej niz 170PS,mam nadzieje ze bedzie sie pokrywalo z tym co mi chlopaki mowili w komocie.

filtr poki co jest, w planach mam pozbycie sie DPF'a, nie bede wycinał lecz wymienie cała rure wydechową z katalizatorem od BKD, BXE, BXF ( nr.części #1K0 254 504 ) taka sama siedzi w Altei..



misiek_t .. Ciebie nie lubie za ten daszek ;) :piwo:


pkonrad nie mam za zle, chociaz troszkę mnie uraziles HEHE ;) joke

.. a zebys sie tez nie czul urazony to jeszcze raz napisze ..dzieki za porady napewno sie przydadzą !!
jesteś gość, dasz kurczaka weźmiesz kość ;)

pozdrawiam
[/b]

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 00:10
przez Kozak
norbertos napisał(a):moda robiłem w KOMOCIE ,wykresu z hamowni nie mam ale z tego co mi mowili to program jest specjalnie pod filtr i jest w granicach 180PS
max. granica przy filtrze to własnie 180 PS

w takim razie to są wirtualne KM , jak każdy soft robiony bez samochodu

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 06:13
przez pkonrad
norbertos napisał(a):nie dodałem ze mam zamontowany short shifter i nie chodziło mi o osiągi w KM ..//nie było pytania

Short shifter nie powoduje przyrostu KM, czy poprawy osiągów podobnie jak drążek zmiany biegów od Cupry czy FR :P Po jego zamontowaniu zmniejsza się tylko skok lewarka przy zmianie biegów. http://pl.wikipedia.org/wiki/Short_shifter - w sumie jak założymy, że z tym ustrojstwem będziesz zmieniał biegi szybciej to może zyskasz jakieś setne, a może nawet dziesiętne sekundy różnicy w przyspieszeniu.

Kozak napisał(a):w takim razie to są wirtualne KM , jak każdy soft robiony bez samochodu

Softy dla Komotu z tego co pamiętam pisze Patryk z CompSportu, ale jeżeli był robiony bez samochodu to raczej jest "lajtowy". Podjedź sobie na hamownie i sprawdź, ale o według mnie o 180PS można zapomnieć. Realnie stawiałbym na wynik 160-165PS, ale mogę się mylić ;)


BTW: norbertos, proponuję abyś założył swój temat dotyczący Twojego 1P BMM, bo robimy OT w temacie o Leonie AdamTower'a.

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 07:51
przez AdamTower
Sober napisał(a):Natomiast czy to, że lepiej gra to czasem nie placebo? Nie sądzę, żeby tam był jakiś dużo lepszy wzmacniacz niż w seryjnym... zwłaszcza, że miejsca mniej, bo zajęte przez "bajery" :) Polecałbym zewnętrzny wzmacniacz.


Nie do końca ;) Na seryjnych głośnikach może nie byłoby to tak mocno słyszalne, natomiast ja mam założone Hertz'e ESK, które dopiero teraz zaczęły trochę grać. Seryjne radio ma 4x7W, natomiast RCD 510 ma 4x20W. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniacz byłby zapewnie wiele lepszy.

pkonrad napisał(a):Softy dla Komotu z tego co pamiętam pisze Patryk z CompSportu, ale jeżeli był robiony bez samochodu to raczej jest "lajtowy". Podjedź sobie na hamownie i sprawdź, ale o według mnie o 180PS można zapomnieć. Realnie stawiałbym na wynik 160-165PS, ale mogę się mylić ;)


Dokładnie. Nawet też kiedyś z Patrykiem z CS rozmawiałem i granicą jest ok 170ps. Później mogą zacząć się problemy.

pkonrad napisał(a):BTW: norbertos, proponuję abyś założył swój temat dotyczący Twojego 1P BMM, bo robimy OT w temacie o Leonie AdamTower'a.

no właśnie. Koniec OT.

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 09:41
przez norbertos
z tego co ja sie orientowałem to granicą jest 180PS ale nie chce sie klucic.
zreszta troche męczą mnie niektore wasze wypowiedzi, nie udzielam sie tutaj by sie czyms wyimaginowanym chwalić bo nie w tym rzecz, dokladnej mocy mi nie powiedzieli tak jak juz wspomnialem wczesniej mniej niz 170 nie ma, chyba ze zle przekazuje informacje ktore dostałem w komocie, samochod tam byl robiony i nie rozumiem po co wypisywać Panie Kozak o wirtualnych KM i sofcie robionym bez samochodu?? chyba ze orientujesz sie lepiej odemnie..

jestem laikiem w pewnych sprawach przyznaje moge wypisywac bzdury ale po ta sa fora zeby poglebiac swoja wiedze a dane dotyczace swojego samochodu nie biore z mojej bujnej wyobrazni tylko na tym co przekazuja mi inni..
a leonidasa jeszcze pokaze w przyszlosci i mam nadzieje ze wykres bedzie sie pokrywał z tym co mi mowili.

pkonrad tak tez zrobie bo widze ze zainteresowanie jest spore ;) moze sie przy okazji czegos od co poniektórych dowiem i poglebie swoja wiedze tak zeby siebie nie kompromitowac, jestem otwarty na uwagi ale nie nie na drwiny wiec nie bawem zapraszam do mojego tematu o Leonie.
BTW dzieki za info o shortShifterze :ok: :mruga:

p.s. AdamTower to Twoj topic wiec ja juz zamykam temat swojego auta i mam nadzieje ze w razie czego podpowiesz cos o swoich modach

pozdrawiam :mruga: THE END.

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 12:33
przez Kozak
norbertos napisał(a):nie rozumiem po co wypisywać Panie Kozak o wirtualnych KM i sofcie robionym bez samochodu??

norbertos napisał(a): chyba ze orientujesz sie lepiej odemnie..
norbertos napisał(a):jestem laikiem w pewnych sprawach

właśnie dlatego , sam sobie odpowiedziałeś
nie jesteś pierwszą ani ostatnią osoba która nasłuchała się bajek Komotu , jeżeli softy dla nich robi Compsport , to nie zrobili by programy hardcorowego nie widząc samochodu więc nie licz na 180 KM , pojedz autem na dobrą hamownię i przekonasz się że to co Ci piszemy jest faktem

norbertos napisał(a):męczą mnie niektore wasze wypowiedzi


to po co zadajesz pytania ?? chcesz usłyszeć same ochy achy ?? to pytaj o takie sprawy na forach gdzie ludzie nie mają o tym pojęcia , tutaj takich Komotowych softów itp było już wiele więc mamy spore doświadczenie w Twoich problemach

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 13:12
przez sat666
norbertos napisał(a):wykresu z hamowni nie mam ale z tego co mi mowili to program jest specjalnie pod filtr i jest w granicach 180PS
max. granica przy filtrze to własnie 180 PS
musisz mi uwierzyc na słowo,na hamownie sie przejade w nowym roku bo sam jestem ciekaw ile dokladnie jest, napewno nie mniej niz 170PS,mam nadzieje ze bedzie sie pokrywalo z tym co mi chlopaki mowili w komocie. [/b]


Mozesz miec i 200, ale rozsadne to to nie bedzie. Poczytaj dyskusje o mozliwosciach BMM na OCP:
OCP BMM

np. cyt.: "BMM 8V to takie rozwiercone 1.9 z malutka sprezarka GT16 taka jak w silnikach 1.9 105PS i biednymi wtryskami, z tymi silnikami nic sie nie dzieje a jezdzi ich zwlaszcza w a3 bardzo duzo rozsadna granica samego programu dla nich jest te 160-165PS bo pomijajc DPF to turbinka nie moze wiecej".

Najlepiej podjedz na jakas optymistyczna hamownie - bedziesz zadowolony z 180hp a silnik bezpieczny ;).

pozdrawiam,
s

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 13:16
przez bubolak
Logicznie myśląc można dojść do tego, że w BMM'ie nie wyjdzie 180 KM. W silniku BKD wychodzi średnio 175KM, więc z DPF'em musi wyjść mniej. W silnikach BKD główną barierą jest rumuńskie turbo GT1749VA. Nie sądzę, żeby w BMM'nach była lepsza dmuchawka.

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 13:19 ]
sat666, wyprzedziłeś mnie.

sat666 napisał(a):Najlepiej podjedz na jakas optymistyczna hamownie

W v-techu wyjdzie Ci tyle ile będziesz chciał ::D

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 29 grudnia 2010, 14:36
przez pkonrad
bubolak napisał(a):W v-techu wyjdzie Ci tyle ile będziesz chciał ::D

Niekoniecznie tam, Witek u siebie na hamowni podobno taki nadmuch walnął, że Scirocco 2.0 TSI 210KM wychodziły w serii w okolicach, a nawet ponad 250KM. Może faktycznie te silniki tak mają, ale według mnie wyniki troszkę zbyt "optymistyczne" ;) Ja przynajmniej, jakby mój 2.0 TFSI 200KM BWA wypluł w serii ponad 240KM czyli teoretycznie tyle, ile ma seryjna Cupra 1P to pojechałbym to jeszcze sprawdzić na inną hamownię ;)

Re: Modyfikacje Leona

PostNapisane: 30 grudnia 2010, 10:40
przez norbertos
Kozak
'' to nie zrobili by programy hardcorowego nie widząc samochodu''

>> a Ty dalej po swojemu.. kto Ci powiedział ze nie widzieli samochodu?? ja na pewno nie, wiec sie przy tym nie upieraj, mój samochód widzieli i robili go indywidualnie nie tak jak resztę aut o których słyszałeś.. a dlaczego tak, pozwól ze pozostawię dla siebie.

''pojedz autem na dobrą hamownię i przekonasz się że to co Ci piszemy jest faktem''

>> podjadę z ciekawości, moze rzeczywiście macie racje, w razie czego zwrócę honor ;), nie mam zamiaru się kłócić, na forum jestem z innych przyczyn :) znasz dobrą hamownie w Warszawie lub jej okolicach??

"to po co zadajesz pytania ?? chcesz usłyszeć same ochy achy ??"

>>zadaje pyt. żeby uzyskać porady a nie głupie komentarze, zresztą pyt. dotyczyły jak byś zauważył zupełnie czego innego..

>>tak chce słyszeć same ochy achy!! hehe człowieku co Ty w ogole wypisujesz??, jesli takie masz nastawienie do każdego nowego to gratuluje Ci moderatora, nie obchodzą mnie ochy achy bo robie auto dla siebie a nie dla Was, zresztą moze juz zakończymy tą żenująca dyskusje, forum odnosi sie do czego innego a nie do problemów miedzy ludzkich, wiec może zajmijmy sie tym co powinno robić sie na tego typu forach.

szanuje Twoja wiedzę Kozak i pewnie nie raz z niej skorzystam, jesli będziesz tak uprzejmy :), zrobię wykres to pogadamy jeszcze na ten temat ok??. :piwo:

pozdrawiam