[ALL] Awaria DSG - sterownik, mechatronik
Witam klubowiczów, niestety już po 3 tygodniach od zakupu autka muszę szukać u Was pomocy. Mianowicie w moim leosiu padła skrzynia DSG a dokładniej według serwisu mechatronika czyli sterownik, który zarządza całym tym bałaganem
Problem polega na tym, że ASO nie naprawia takich rzeczy, u nich występuje cała część (sterownik) za uwaga 7600 zł lub cała skrzynia za około 18 000 co jak wiadomo jest ceną kosmiczną chyba dla każdego. Usterka pojawiła się nagle podczas jazdy coś strzeliło z pod maski, auto przełączyło się w tryb awaryjny oraz zaczeła mrygać na czerwono ramka z nazwami biegów PRNDS. Po zatrzymaniu auto już nie pojechało, biegi można zmieniać jednak nie rusza, także laweta i ASO gdzie sytuacja wygląda jak powyżej opisałem. Z ważnych informacji auto sprowadziłem z Włoszech ma książkę serwisową do końca prowadzoną w ASO i potwierdzoną historię w serwisie już w PL. Przebieg 62 000, LEON FR 2.0 TFSI 200KM 2007r. bez żadnych chipów itd. Jeśli ktoś ma pomysł jak można ugryźć temat lub fachowców, którzy znają temat DSG będę wdzięczny za pomoc, a może walka z importerem - producentem, jakieś pismo coś, bo wygląda to bardziej na wadę fabryczną. Dodam, że w serwisie sami byli w szoku, że coś takiego padło.
Symbol skrzyni to JPP. Błąd, który podali mi w ASO to - niewiarygodny sygnał mechatroniki, niestety nr nie podali
Pozdrawiam
Symbol skrzyni to JPP. Błąd, który podali mi w ASO to - niewiarygodny sygnał mechatroniki, niestety nr nie podali
Pozdrawiam