Strona 1 z 1

[ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 01:23
przez tlalok
Zastanawiam się czy inwestować w pakiet zimowy do nowego Leona.
Na podgrzewanych siedzeniach mi nie zależy. Spryskiwacze reflektorów i tak dostanę razem z ksenonami. Pozostaje kwestia podgrzewanych spryskiwaczy, jaki jest właściwie ich cel?
Podejrzewam że, czy grzany czy nie, płyn i tak momentalnie zamarznie na szybie w niskiej temp. A więc do czego przydaje się ta funkcja?

Kolejna sprawa to Media System. Czy oprócz nawigacji coś jeszcze kryje się pod tą nazwą?
Czy fabryczna nawigacja daje radę w polskich warunkach? Czy umywa się to do Automapy? jak wygląda sprawa aktualizacji? Proszę o opinie.

Dzięki, pozdrawiam

Re: Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 01:42
przez Misiek
tlalok napisał(a):Zastanawiam się czy inwestować w pakiet zimowy do nowego Leona.
Na podgrzewanych siedzeniach mi nie zależy. Spryskiwacze reflektorów i tak dostanę razem z ksenonami. Pozostaje kwestia podgrzewanych spryskiwaczy, jaki jest właściwie ich cel?
Podejrzewam że, czy grzany czy nie, płyn i tak momentalnie zamarznie na szybie w niskiej temp. A więc do czego przydaje się ta funkcja?

No ja nie mam podgrzewanych dysz. Drugą zimę użytkuje leona i jeszcze braku tego bajeru nie odczułem. Wystarczy pamiętać by na czas zmienić płyn z letniego na zimowy. Ale dla samych grzanych dupek warto taki pakiet dobrać, choć i bez tego da się żyć. Bajery zależne od twojego portfela :)
Co do Media System to nie pomogę. Ale polecam zainwestować w BLUETOOTH. Taki bajer na pewno się przyda. Przynajmniej ja odczuwam jego brak ;/
pozdrawiam

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 12:59
przez noktoto
Ja tez myślałem, że na grzanych stołkach mi nie zależy, a teraz podczas mrozów żałuje że się na pakiet zimowy nie zdecydowałem.

Skoro i tak ksenony (5k zł) brać planujesz to powinieneś pakiet techniczny plus rozważyć (1,6k + 6,7k zł), przy różnicy nieco ponad 3k dostanie dużo dodatkowego wyposażenia (w tym zbierający dobre opinie Media System). W przypadku FR/Cupry ta różnica jest jeszcze niższa.

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 20:57
przez Piotrek_tdi
W przypadku cupry/cupry R cena za pakiet techniczny plus to 6690 zł - sam domawiałem ostatnio do siebie ( navi,bluetooth,przednie czujniki parkowania,bi-xenon) Warto wziąść ten pakiet jeżeli chcesz xenon (w niewiele większej cenie masz dużo rzeczy)Jeżeli natomiast nie zależy ci na grzanych stołkach ( które ja bym osobiście domówił ,ale w cuprze nie ma niestety tej opcji ) to nie warto dopłacać do pakietu zimowego bo tak jak napisałeś spryski masz w podstawie z xenonem ( czyt.pakietem technicznym) . U siebie w toledo po wsadzeniu foteli z FRki na miesiąc przed sprzedażą auta podłączyłem grzanie stołków i naprawdę jest to fajna opcja w zimie.Jeżeli $ mocno cię nie trzyma to warto domówić pakiet zimowy tylko i wyłącznie z tego względu.

pozdrawiam

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 21:16
przez Andre
grzane fotele to rewelka jak wsiadasz do zmarznietego auta , zanim ogrzewanie ruszy to juz masz cieply zadek, ja nadtym napewno bym sie niezastanawial :ok:

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 6 lutego 2011, 23:24
przez olus
podgrzewanie spryskiwaczy ma na celu to zeby plyn nie zamarzal w dyszach i nie zatykal ich w ten sposob. jesli zapomnisz zmienic plyn na zimowy i letni zostanie w zbiorniku to te dysze i tak nie pomoga. mam takie cos w passacie i zadnych zalet nie widze, a w przypadku popsucia sie dyszy jest ona drozsza niz zwykla

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 7 lutego 2011, 15:47
przez AdamTower
Także mam grzane dysze i nie zauważyłem ani ich zalet, ani wad. Natomiast grzane stołki to rewelacja. Polecam.

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 7 lutego 2011, 17:04
przez niq
Miałem grzane stołki w fordzie, ale jakoś rzadko tego używałem. Panowie, to jest dla Pań :okulary:

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 10:14
przez Piotrek_tdi
niq napisał(a):Miałem grzane stołki w fordzie, ale jakoś rzadko tego używałem. Panowie, to jest dla Pań :okulary:


Nie przesadzaj,że dla Pań jak dla mnie jest to zajebista opcja z której korzystałem codziennie w okresie zimy..... Jakbym mógł to do leona też bym to zamówił....

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 10:32
przez sat666
niq napisał(a):Miałem grzane stołki w fordzie, ale jakoś rzadko tego używałem


W Focusie mam jeden "bieg" i po chwili siedzisz na grillu. W Leonie mozna ustawic w zakresie 1-5, w duze mrozy uzywam jedynki i dla wolno nagrzewajacego sie diesla jest to ratunkowe ogrzewanie.

pozdrawiam,
s

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 11:23
przez kamil_n
Piotrek_tdi napisał(a):
niq napisał(a):Panowie, to jest dla Pań

Nie przesadzaj,że dla Pań jak dla mnie jest to zajebista opcja z której korzystałem codziennie w okresie zimy..... Jakbym mógł to do leona też bym to zamówił....

Chodziło chyba o rzekomy wpływ tego gadżetu na naszą męskość... Podobny jak trzymanie laptopa na kolanach, noszenie obcisłej bielizny, picie alkoholu, palenie, siedzący tryb życia itp itd... Życie w ogóle jest szkodliwe :D

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 14:46
przez Piotrek_tdi
kamil_n napisał(a):
Piotrek_tdi napisał(a):
niq napisał(a):Panowie, to jest dla Pań

Nie przesadzaj,że dla Pań jak dla mnie jest to zajebista opcja z której korzystałem codziennie w okresie zimy..... Jakbym mógł to do leona też bym to zamówił....

Chodziło chyba o rzekomy wpływ tego gadżetu na naszą męskość... Podobny jak trzymanie laptopa na kolanach, noszenie obcisłej bielizny, picie alkoholu, palenie, siedzący tryb życia itp itd... Życie w ogóle jest szkodliwe :D


Pozostaje tylko polozyć się w trumnie i czekać przy takim rozumowaniu ;) heheh

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 15:12
przez niq
Fakt faktem, ale w przyszłości chciałbym mieć potomstwo :P

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 17:18
przez Troll
Jak odmrozisz to też nic nie naprodukujesz;d Reasumując to nie wolno:
-nosić komórki w spodniach
-używać mikrofalówki
-trzymac lapa na jajcach
-doprowadzać do przegrania jader
-kąpać sie w gorącej wodzie
-korzystać z sauny
-używać podgrzewanych siedzeń .....
Jak nie chcesz mieć raka, udaru,zawału serca ... poczytaj w necie ;d

Z życia pozostaje ci tylko bezpieczna praca i powrót do domu - tramwajem,autobusem ;d

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 19:18
przez niq
Przecież się śmieje :P

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 8 lutego 2011, 20:07
przez tlalok
Czy ktoś używa Media System?
Wyczytałem na jakimś zagranicznym forum że domyślnie nie zawiera map Europy Wschodniej.

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 9 lutego 2011, 09:43
przez Piotrek_tdi
Wiem napewno że navi pracuje tylko w języku angielskim,nie ma wgranego po polsku(czy komunikaty są po PL też nie wiem ) Generalnie media system 2.1 to odpowiednik 310 w VW więc powinno być to samo jeżeli chodzi o wyposażenie i mapy.

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 11 lutego 2011, 20:14
przez tlalok
Dzwoniłem po salonach w sprawie nawigacji.
Niektórzy twierdzą że aktualizacja kosztuje 100 zł, inni że 800 zł.
Ręce opadają. Nie można się o tym systemie nic konkretnego dowiedzieć.

Re: [ALL] Pakiet zimowy i Media System - czy warto zainwestować?

PostNapisane: 11 lutego 2011, 22:44
przez Piotrek_tdi
I co jest w tej aktualizacji ?