Strona 1 z 1
Podciąganie linki hamulca

Napisane:
2 kwietnia 2011, 10:12
przez Lezz
witam
Szukam na forum i nie mogę znaleźć jak można podciągnąć linkę hamulca. Jak dla mnie to trochę za wysoko już łapie więc chciałbym podciągnąć linkę. W 1M wiedziałem jak to zrobić, ale w 1P już niestety nie wiem.
pozdr
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
2 kwietnia 2011, 13:27
przez pablito
Kiedyś w ibizie 6 L widziałem śrubkę (śrubki) pod plastikiem osłaniającym hamulec ręczny między fotelami.
Nie wiem czy tam można naciągać ale skoro jest długi gwint to może właśnie do regulacji.
Pzdr
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
23 maja 2011, 22:48
przez Lezz
Chciałem wyjąć ten element, w tym samym miejscu co w 1M była popielniczka. Niestety tak mocno trzyma, iż boję się że pourywam zaczepy. Szkoda, będę musiał podjechać do warsztatu.
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
24 maja 2011, 19:07
przez berosos
Wyciagasz tylna klapke z gniazdkiem 12v w strone tylnych siedzien,trzyma na 6 metalowych blaszkach,tam jest nakretka naciagajaca dwie linki.
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
24 maja 2011, 21:52
przez Lezz
Czy chodzi o ten czarny panel? Jeśli tak to czym i z której strony go podważyć aby niczego nie połamać?
[img]
[img]http://images50.fotosik.pl/885/aba027140127c0a1med.jpg[/img][/img]
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
26 maja 2011, 20:43
przez berosos
wchodzac na tylna kanape wyciagam klapke,koncowke tego calego plastiku,tam mam drugie gniazdko.
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
26 maja 2011, 20:48
przez noktoto
berosos napisał(a):tam mam drugie gniazdko
To może warto dodać, że w nowszych 1P tego gniazdka już niestety nie ma, co może w przypadku powyższych instrukcji dezorientować.
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
26 maja 2011, 21:01
przez berosos
wlasnie chcialem to dopisac,ale obudowanie tego kanalu chyba sie nie zmienilo
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
26 maja 2011, 21:29
przez Lezz
Ja właśnie na końcu tunelu mam coś w rodzaju półki na CD. Nie wiem czy właśnie to mam wyciągnąć. Próbowałem kiedyś to podważyć, ale tak mocno trzymało że dałem sobie spokój.
[img]
[img]http://images35.fotosik.pl/691/9bc828549aeb2fd9med.jpg[/img][/img]
[ Dodano: 28 Maj 2011, 18:47 ]W końcu udało mi się ten element wyciągnąć. Trzeba jednak użyć siły i uważać, gdyż dosyć łatwo można wyłamać zaczepy.
Na gwintowanym pręcie jest nakrętka, którą ja akurat regulowałem zwykłym kluczem oczkowym.
Tak się zastanawiam czy to puste miejsce można jakoś bardziej spożytkować np. zamontowaniem jakiegoś schowka lub czegoś innego praktycznego, ale myślę, że to już problem na nowy temat
[img]
[img]http://images45.fotosik.pl/893/90c8c70b1370382emed.jpg[/img][/img]
[img]
[img]http://images43.fotosik.pl/892/27dd47d7cc700a1dmed.jpg[/img][/img]
Re: Podciąganie linki hamulca

Napisane:
29 maja 2011, 09:32
przez berosos
wlasnie wrocilem z delegacji i zrobilem zdjecie
u mnie wyciaga sie ta tylna klapke,ale widze ze sobie poradziles
