Strona 1 z 1
Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Napisane:
12 kwietnia 2011, 10:41
przez Wuda
Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..na zimnym silniku i wyłącza się dopiero gdy wyjmę kluczyk.Miał ktoś taką przypadłość?
Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju pomocne wypowiedzi
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Napisane:
12 kwietnia 2011, 11:52
przez uti
Co prawda nie w Leonie ale w siostrzanym VW Touran zrobiło mi się kiedyś podobnie, po wymianie akumulatora, ale wtedy wentylatory pracowały nawet bez "włączonego zapłonu". Zakończyło się wymianą jednego z silników zespołu wentylatorów, tego droższego który steruje pracę wentylatorów. W ASO koszt około 900 zł z wymianą.
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..

Napisane:
12 kwietnia 2011, 14:33
przez niq
Moduł wentylatora, czujnik, spięcie - podepnij pod kompa będziesz wiedział
![Uśmiech krzywy ;]](./images/smilies/icon_krzywy.gif)
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
22 lipca 2012, 11:22
przez pomidoor
Wuda napisał(a):Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnicy ..na zimnym silniku i wyłącza się dopiero gdy wyjmę kluczyk.Miał ktoś taką przypadłość?
Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju pomocne wypowiedzi
Witam,
Chcialbym odswierzyć temat ponieważ mam ten sam problem... wentylatory (oba mimo ze klimatronic wylaczony) zalączaja sie zaraz po włączeniu zaplonu mimo ze silnik zimny... Dzialaja tak sobie caly czas a silnik i tak nagrzewa sie do 90'C i tak zostaje... niestety nie mam w tej chwili mozliwosci podlaczcenia Leo do kompa

@Wuda: Jak to sie u Ciebie skończyło ?
Pozdrawiam
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
23 lipca 2012, 12:50
przez szefu55
witam, miałem coś takiego u siebie, nie łączyła cztero pinowa wtyczka w komorze silnika umiejscowiona niedaleko rozrusznika. nie podam teraz oznaczenia wtyczki ani kolorów kable, jest płaska tyle pamiętam. ( jestem daleko od swojego Leona)
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
24 lipca 2012, 12:34
przez AdamTower
A ja bym jeszcze sprawdził czujnik temperatury, bo może oszukuje, że jest bardzo gorący płyn i próbuje schłodzić.....trzeba podpiąć VCDS'a i zobaczyć
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
24 lipca 2012, 12:53
przez miroA3
problem bardzo znany we wszystkich 1.9 i 2.0 tdi na budzie golfa 5 (a3, leon itd)
w 9/10 przypadkow winny jest uwalony silnik wentylatora
poczytaj sobie bardzooo obszerny temat na naszym forum :
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... wiatrak%29
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
24 lipca 2012, 23:50
przez pomidoor
Witam ponownie,
Udalo mi sie podlaczyc autko pod kompa i oto co dostalem:
18080 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground
P1672 - 000 - -
Freeze Frame:
RPM: 3276 /min
Torque: 244.0 Nm
Speed: 81.0 km/h
Load: 67.5 %
Voltage: 13.83 V
Bin. Bits: 00001000
Temperature: 72.9°C
Duty Cycle: 9.6 %
Czytalem tamto forum ale z tego co zrozumialem to mowia tam o problemie caly czas dziajacym wiatraku nawet bez kluczyka... u mnie dopiero po zaplonie. Pytanie do magikow mechaniki/elektroniki czy moga cos pomoc w tej sprawie ? od czego zaczac sprawdzanie itp ? Problem zaczyna mnie bardzo irytowac bo doszlo do rozladowania aku

do ASO pojade w ostatecznosci

Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
25 lipca 2012, 07:43
przez szefu55
jeśli nie jest uszkodzony wiatrak sterujący to proponuję sprawdzić przewód idący od wiatraka do 4 pinowej wtyczki, ona morze nie stykać, lub przewód może być przetarty. jak miałem podobnie u siebie to jak już doszedłem co i jak to ponowne odpięcie wtyczki powodowało załączanie wentylatorów po zapłonie. cienki żółty lub cienki brązowy kabel jest za to odpowiedzialny. teraz nie sprawdzę bo jestem na wyjeździe służbowym. Rozepnij wtyczkę i przemyj, ale też proponuje delikatnie pociągnąć kabelkami przy samej wtyczce, zdarza się że tam nie łączą.
Re: Po przekręceniu kluczyka załącza się wentylator chłodnic

Napisane:
28 lipca 2012, 21:34
przez pomidoor
dzięki
szefu55 za podpowiedź... tak jak pisałeś, problemem okazała sie wtyczka. Byla po prostu rozłączona (nie stykala do końca).

Teraz już nie powinno się rozłączyć

Przy okazji tej naprawy znalazłem inny problem (sporo oleju w dolocie) ale o tym założę nowy temat ...
Dzieki i pozdrawiam