Strona 1 z 1

[ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 6 czerwca 2011, 20:21
przez zbudny
Witam!!!
Miałem dzisiaj taką sytuację. Jechałem sobie swoim seatem i zaczął padac deszcz. Na początku wszystko ok. Deszcz padał dośc słabo i wycieraczki przednie działały prawidłowo. Problem pojawił się wtedy gdy zaczęła się ulewa. Wycieraczki ruszyły trochę i się zatrzymały. Po kilku minutach. ruszyły trochę i znowu to samo. Do momentu aż wycieraczki wykonały jeden pełny ruch stanęły kilka razy. Posiadam czujnik deszczu. Po ulewie wszystko wróciło do normy. Nie zacinają się i pracują na każdej częstotliwości. Proszę o podpowiedź. Chciałbym uniknąc takich niemiłych niespodzianek.

Re: [ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 7 czerwca 2011, 21:03
przez niq
czujnik głupieje

Re: [ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 8 czerwca 2011, 15:55
przez zbudny
A jak mogę to naprawic?

Re: [ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 8 czerwca 2011, 19:33
przez ogorek
wymienić na nowy?

Re: [ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 8 czerwca 2011, 22:37
przez bozena
zbudny a podlączałes do kompa? czujnik indukcyjny nawalił pewnie.
Druga opcja - wymiana szyby
Trzecia opcja jakas lepa w tym miejscu, a to zakloca prace czujnika

Re: [ALL] Wycieraczki przednie przestały działac podczas ulewy

PostNapisane: 10 czerwca 2011, 21:04
przez zbudny
Jeszcze nie ale niedługo będę. Zauważyłem taka zależnośc ze gdy wycieraczki staną i próbują ruszyc to słychac takie pykanie. Słychac tez ze coś próbuje je ruszyc ale jakby coś stawiało opór i światła przygasają. Jak podniosę je do góry to chodzą normalnie. Przynajmniej nie stają.

[ Dodano: 11 Czerwiec 2011, 15:52 ]
Problem rozwiązany. Zapiekła się jedna ośka do której przykręca się ramię wycieraczki. To było przyczyną takich zachowań wycieraczek. Wszystko wyczyszczone i nasmarowane. Przy okazji wymienione pióra na nowe. Temat można zamknąc.