Strona 1 z 1

Cieknie płyn do spryskiwaczy

PostNapisane: 24 czerwca 2011, 09:50
przez pampi
Jak wyżej. Zauważyłem wyciek. Jeszcze w zimie było ok. Zaczęło się wiosną i coraz bardziej cieknie. Jak patrze od góry to wszystko ok. Może to zbiorniczek? Wymieniał ktoś? Ew. jak się do tego zabrać?
Pomóżcie, bo już na te plamy w garażu patrzeć nie moge ;D

Re: Cieknie płyn do spryskiwaczy

PostNapisane: 24 czerwca 2011, 10:07
przez Ojciec
żeby dostać się do zbiornika musisz ściągnąć zderzak. Sam zbiornik jest przykręcony chyba na 2 śrubach i jeśli masz czujnik poziomu płynu to jeszcze wtyczkę musisz odpiąć.

Re: Cieknie płyn do spryskiwaczy

PostNapisane: 24 czerwca 2011, 20:29
przez Misiek
Zdemontuj kratkę w zderzaku i będziesz miał dostęp do pompki zbiornika. Tam jest uszczelka. Sprawdź czy tam nie ma przecieku. U mnie właśnie tamtędy płynu ciekał. Wymieniłem uszczelkę i jest ok. Kosz uszczelki w ASO smieszny, wymiana kilka minut i jedno zimne piwko ;)

Re: Cieknie płyn do spryskiwaczy

PostNapisane: 25 czerwca 2011, 22:10
przez pampi
misiek_t, sprawdziłem i to nie to :( za to obczaiłem, że cieknie bardzo wolno i na dnie zostaje trochę płynu. Musi być gdzieś z boku ale niewysoko. Spróbuje jakoś na dniach, jak wyschnie mi zbiorniczek, zdjąć osłonę silnika i dobiorę się od spodu. Nie będę demontował tylko spróbuję jakoś to skleić ;D Jak się nie uda to się skończy pewnie zdjęciem zderzaka...