Strona 1 z 1

problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 17 lipca 2011, 21:17
przez scorpion26
Mam taki dziwny przypadek. W pozycji środkowej lampka (przednia) cały czas świeci (powinna gasnąc po zamknięciu drzwi a tego nie ma. Lampka tylna działa poprawnie. Czy te lampki są podpięte do wyłącznika czasowego razem czy osobno, bo nie wiem gdzie szukać problemu?

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 17 lipca 2011, 21:32
przez wiechec89
Kumpel miał podobnie w skodzie fabii. Uszkodzony był mikrostyk w drzwiach, przez co wykrywało, że drzwi są cały czas otwarte mimo, że faktycznie były zamknięte. W twoim przypadku powinno być podobnie.

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 17 lipca 2011, 22:00
przez scorpion26
wszystko pięknie tylko napisałem, że tylna lampka działa normalnie reaguje na zamknięcie drzwi, więc raczej z drzwiami problem odpada. Jedynie w przedniej świecą się wszystkie 3 żarówki całyu czas można je jedynie wyłączyć w pozycji 0.

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 17 lipca 2011, 22:52
przez Misiek
scorpion26 napisał(a): Czy te lampki są podpięte do wyłącznika czasowego razem czy osobno, bo nie wiem gdzie szukać problemu?

sprawdź czy wtyczki są jednakowe i podepnij tylną lampkę do przodu i zobaczysz czy działa poprawnie. Jeśli tak, znaczy że w samej lampce jest problem. Wtedy delikatnie podważ obudowę tak żebyś widział która blaszka za co odpowiada i zobacz czy gdzieś się blaszki ze sobą nie zwarły. Swego czasu również borykałem się z lampką i po prostu wymieniłem na nową. U mnie problem był inny, ale to mało ważne =]

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 18 lipca 2011, 18:44
przez Tom-Tdi
u mnie zaś przednia lampka nie zapala się po otwarciu drzwi a tylna działa poprawnie

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 18 lipca 2011, 19:03
przez noktoto
scorpion26 napisał(a):Mam taki dziwny przypadek. W pozycji środkowej lampka (przednia) cały czas świeci (powinna gasnąc po zamknięciu drzwi a tego nie ma. Lampka tylna działa poprawnie.

Też tak miałem, winny był źle działający przełącznik, wymieniona cała lampka jeszcze w ramach gwarancji. Problem znany z wielu Leonów.

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 18 lipca 2011, 22:01
przez chisel
noktoto napisał(a):
scorpion26 napisał(a):Mam taki dziwny przypadek. W pozycji środkowej lampka (przednia) cały czas świeci (powinna gasnąc po zamknięciu drzwi a tego nie ma. Lampka tylna działa poprawnie.

Też tak miałem, winny był źle działający przełącznik, wymieniona cała lampka jeszcze w ramach gwarancji. Problem znany z wielu Leonów.


Dokładnie, u mnie również wymieniona na gwarancji.

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 19 lipca 2011, 10:22
przez AdamTower
U mnie to samo. Tył działa, przód raz działa raz nie. Jak ruszę, docisnę coś tam mrugnie. Nie mam czasu nawet tego rozebrać, ale coś gdzieś jakiś styk nie łączy skoro dociskanie pomaga na chwilę. ;/

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 19 lipca 2011, 14:33
przez pkonrad
AdamTower, u mnie ten sam problem :D Po prostu ten typ tak ma :)

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 19 lipca 2011, 15:03
przez niq
Ja już leona długo mam i nic takiego mnie nie spotkało. W ogóle nie miałem problemów jak dużo osób opisuje na forum :hmmm:

Re: problem z lampką oświetleniową wnętrza

PostNapisane: 19 lipca 2011, 17:14
przez scorpion26
problem rozwiązany. Zdemontowałem lampę, a właściwie wystarczyło wyciągnąc ten główny przełącznik tam jest blaszka która odskoczyła od tego przełącznika i nie było poprawnego zwarcia z resztą układu styków. Podkleiłem to na kropelce i działa :) Więc jak ktoś ma taki problem to warto tam zobaczyć bo to trochę słabo jest zamocowane :)