Strona 1 z 1

świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 8 sierpnia 2011, 21:26
przez Focusa
Witam,
mam jaja z lewą tylną lampą, mianowicie raz świeci raz nie ale może zacznę od początku.
Jakoś miesiąc temu kupiłem ledy na tył i było super do wczoraj. Na trasie 1200km zaświeciła mi się kontrolka spalonej żarówki i informacja że lewy tylni kierunek i lewy stop nie działa. Zatrzymałem się na stacji i faktycznie cała lampa nie dawała oznak życia(ta mała). Myślę pewnie płytka strzeliła czy coś bo wtyczkę wyciągałem, ruszałem, wciskałem i nic :no:
No to jadę dalej bo raczej w nocy tego nie naprawie, jadę, jadę i nagle się samo naprawiło :o
ale po 10 minutach się znowu zepsuło i tak w koło.
Niestety po powrocie podpiąłem starą orginalną lampę ale objawy te same i :wsciekly:
tak więc zwracam się z prośbą o jakiś pomysł do Was, bo ASO w Belgii jeszcze droższe niż w Polsce...
pozdrawiam

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 10 sierpnia 2011, 19:08
przez niq
Sterownik Bordnetz jaja robi, miałem podobną sytuację z xenonami

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 10 sierpnia 2011, 19:59
przez Enriquez
musisz odpowiednio zakodować bajt 18, żeby bordnetz wiedział że masz z tyłu LEDy
ksenony koduje się w bajcie 14, ponieważ potrafią mrugać

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 10 sierpnia 2011, 21:16
przez Piotrek_tdi
Ew kupić filtry i je wlutować przed lampy u LEC'a na motohid.pl jak nie masz możliwości zakodowania tego za granicą....

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 10 sierpnia 2011, 22:31
przez niq
Enriquez napisał(a):ksenony koduje się w bajcie 14, ponieważ potrafią mrugać

Dokładnie. Ja w prawdzie kupiłem 2 sterowniki zanim doszedłem do ładu z elektryką :okulary:

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 11 sierpnia 2011, 23:58
przez Focusa
spoko jutro podjadę do aso i poproszę ich żeby to zrobili, bo nie mam żadnego magika w pobliżu, który da radę coś w kompie zmieniać. Mam tylko nadzieje, że będą wiedzieli o co chodzi. A w razie czego może podalibyście więcej szczegółów co zmienić w tym 18 bajcie?
pozdrawiam

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 12 sierpnia 2011, 11:08
przez niq
Jeżeli nie jesteś w temacie to i tak Ci to nic nie da :whoeva:

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 12 sierpnia 2011, 19:02
przez Focusa
no nie jestem w temacie ale wszystkiego się można nauczyć :nauka:
niestety dziś odwiedziłem jedno aso w okolicy ale oni stwierdzili że skoro lampy nie są oryginalne to oni nie za bardzo mogą coś zrobić. Jak im powiedziałem o tym zakodowaniu 18 bajta w sterowniku Bordnetz to mi serwisant powiedział, że oni to zrobią ale muszę fure im na 2 dni zostawić :killer:
Tak więc muszę się skontaktować z motohid.pl chyba albo inne aso odwiedzić...

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 12 sierpnia 2011, 22:47
przez niq
W jakim ASO byłeś? Jesteś z Katowic?

Re: świecąca kontrolka spalonej żarówki a ledy

PostNapisane: 13 sierpnia 2011, 10:08
przez Focusa
Tak jestem z Katowic ale aktualnie siedzę w Belgii do grudnia, tak więc odwiedziłem aso w Antwerpii. Niestety to kompleks VW, Audi, Seat i Skody i raczej nastawieni na właścicieli tych dwóch pierwszych marek... Mam jeszcze aso w okolicy ale mają wakacje do 21 sierpnia.
Na szczęście od 2 dni Leonik nie robi fochów i wszystko działa.