Strona 1 z 1

[ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, 10:22
przez monster
Hej,

Jakos 2 miesiace temu przeszedlem pierwszy przeglad techniczny po 15000km.
Po odebraniu samochodu po kilku dniach zauwazylem ze przy hamowaniu cos terkocze i czestotliwosc terkotania maleje z predkoscia az do wyhamowania do 0 km/h. Ogolnie nie bylo to na tyle glosne ani uciazliwe, wiec jezdzilem... teraz po przejechaniu 5000km od tamtego momentu czuje wyrazne bicie na kierownicy przy hamowaniu. Mimo że nie zalewalem tarcz hamulcowych po ostrej jezdzie zimna woda, nie mialem zadnej sytuacji z wjezdzaniem w glebokie kaluze przy ostrej jezdzie... w ogole wykluczam udzial wlasny, bo z autem przez ten czas obchodzilem sie jak z jajkiem i zadna taka sytuacja nie miala i nie mogla miec miejsca.
Zamierzam jechac do ASO, ale czy nie jest za pozno?
Pewnie powiedza ze moja wina, ze tarcza jest zwichrowana itd...
Co zrobic, jakich argumentów uzyc?

Pozdrawiam

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, 10:40
przez willhaven
Ja jak mialem jakieś obiekcje po odebraniu auta z serwisu to zaraz tam do nich wracalem...
Nie wiadomo jak Ci doradzić ale jak auto na gwarancji to nie powinni Ci robic problemów... jeśli serwis "uczciwy i z podejściem do klienta".

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, 10:43
przez monster
willhaven napisał(a):Ja jak mialem jakieś obiekcje po odebraniu auta z serwisu to zaraz tam do nich wracalem...
Nie wiadomo jak Ci doradzić ale jak auto na gwarancji to nie powinni Ci robic problemów... jeśli serwis "uczciwy i z podejściem do klienta".


Wiem, ze powinienem od razu, moj blad..
ale okres wakacyjny kilka dluzszych tras sie zrobilo ;/

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 25 sierpnia 2011, 11:03
przez martig
przy tym przegladzie teoretycznie powinni rozkrecic , sprawdzic i wpuscic smar miedzieny w heble, podejrzewm ze czego nie dokrecili lub zle zamontowali i cos latło i byc moze spowodowało zwichrowanie tarczy

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 1 września 2011, 08:48
przez monster
Po wizycie w ASO, mechanik przejechal sie autem i stwierdzil bicie na kierownicy.
Po chwili znałem stanowisko Seata - czyli nie stwierdzono luzów montazowych w ukl. hamulcowym, stwierdzono bicie na kierownicy, wniosek sam sobie zwichrowalem tarcze hamulcowe. Rada: przetoczyc tarcze, wymienic klocki. ;/
Mechanik sam zasugerowal, ze byc moze to wada ukryta tarcz :yes:
Ta droga zostala skonsultowana z panem przyjmujacym zgloszenie w biurze i niestety ale nie wchodzi to w gre, bo za pozno ta wada wyszla na jaw. :whoeva:
Chyba nie pozostaje nic innego jak napisac reklamacje do Iberia Motor Company S.A. i mieć nadzieje, ze zrozumieja czlowaka? :hahaha:


martig napisał(a):przy tym przegladzie teoretycznie powinni rozkrecic , sprawdzic i wpuscic smar miedzieny w heble, podejrzewm ze czego nie dokrecili lub zle zamontowali i cos latło i byc moze spowodowało zwichrowanie tarczy

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 1 września 2011, 16:19
przez -LEONidas-
Panowie przepraszam że się podczepię do tematy , ale nie chce niepotrzebnie zakładać nowego . Rozmiar tarczy Leon FR 1P i Cupra 1P jest taki sam czy nie ? ile wynosi ?
pzdr

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 1 września 2011, 20:19
przez noktoto
-LEONidas-, przód FR 312mm, przód Cupra 345mm, tył FR benzyna i Cupra 288mm, tył w większości FR TDI 255mm (w starszych egzemplarzach zdarzają się 288mm).

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 2 września 2011, 00:12
przez -LEONidas-
bo mam na oku bardzo fajny egzemplarz FR 2.0 TFSI 200 KM i nie wiem czy brać czy szukać dalej Cupry , a czy te hantle wytrzymają póżniejsze mody ( program IC, dolot itd )
:nauka:

Re: [ALL] Przeglad po 15000, problem z hamulcami

PostNapisane: 2 września 2011, 08:15
przez noktoto
Zawsze można heble większe wrzucić ;) Jak naprawdę fajny egzemplarz i cena dobra to bym brał. Koniec OT :)