Strona 1 z 1
Niepokojący dzwięk przy skręcie

Napisane:
6 września 2011, 14:37
przez felix
Witam,
Panowie mam taki problem że podczas dynamicznego skrętu w jedną a następnie w drugą stronę (np. na rondzie) występuje dziwny dźwięk wydaje się że gdzieś pod podwoziem koło na wysokości pedałów - TAK JAKBY COŚ PRZESKAKIWAŁO. Dodam, że nie jest to za każdym razem i nasila się podczas wyższych temperatur. Byłem u mechanika ale stwierdził że jak nie występuje to ciągle to czekamy, a ja nie chce czekac. Może jakieś sugestie?
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
6 września 2011, 14:43
przez Klikoś
Na dzień dobry zmień mechanika. Jeżeli chodzi o "dźwięk" to może być wszystko co związane z zawieszeniem, jakaś guma, może poduszka, maglownica...
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
6 września 2011, 14:48
przez Sammael
maglownica albo krzyżak na kolumnie kierowniczej, raczej te rzeczy powodują tylko strzelanie.
Jeszcze nie wiemy jakie to strzelanie i przeskakiwanie jest... ciężko takie rzeczy stwierdzać na forum internetowym, raczej nieodzowna jest wizyta u mechanika, który ma o tym pojęcie.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
6 września 2011, 16:23
przez bogdan201
Sprawdź dokręcenie ramy pomocniczej (sanek silnika). U mnie też tak było, po dokręceniu jakby rękom odjął. Wystarczyło dosłownie po 1/4 - 1/3 obrotu dociągnąć sruby.
Mnie nadal nurtuje pewna ciekawostka mojego egzemplarza a może nie tylko mojego, mianowicie jak jest gorąco (a czym cieplej tym bardziej) z okolic góry deski rozdzielczej może zawiasów dzrwiowych lub zawiasów maski przy nierównościach słysze takie jakby psztykanie. Smarowałem już wielokrotnie zawiasy dzwi, maski i niestety nie mogę zlokalizować tego tykania na nierównościach. Jak zrobi się chłodnie poniżej 20C, nie ma ostrego słońca lub popada - wtedy jest cisza.
Zagadka jakaś.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
6 września 2011, 20:27
przez martig
bogdan201, u mnie tez jest takie jak to okresliłes psztykanie a nie zauwazyłem czy ma na to wpływ pogoda
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
7 września 2011, 08:18
przez marcin7x5
felix napisał(a):Witam,
Panowie mam taki problem że podczas dynamicznego skrętu w jedną a następnie w drugą stronę (np. na rondzie) występuje dziwny dźwięk wydaje się że gdzieś pod podwoziem koło na wysokości pedałów - TAK JAKBY COŚ PRZESKAKIWAŁO. Dodam, że nie jest to za każdym razem i nasila się podczas wyższych temperatur. Byłem u mechanika ale stwierdził że jak nie występuje to ciągle to czekamy, a ja nie chce czekac. Może jakieś sugestie?
Sprawdź jeszcze czy masz dokręcony dobrze nakrętkę na sworzniu wahacza. Ja miałem kiedys podobnie i własnie przy przechyłach karoserii tak pukało.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
7 września 2011, 11:24
przez felix
Dziękuję za sugestie, na piątek jestem umówiony z mechanikiem to dam znac jaka diagnoza.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
7 września 2011, 16:46
przez olus
na pewno sanki
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
12 września 2011, 08:38
przez felix
Sytuacja wygląda tak:
Mechanik posprawdzał wszystkie Wasze sugestie, po dokręcał wszystkie śruby i jest dobrze. Już nic nie przeskakuje ale co konkretnie to było to nie wiem, dodam że samochód prowadzi się pewniej. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
felix
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
27 września 2011, 20:46
przez Stackburn
Koledzy jaki tam przychodzi klucz na sanki? Chciałbym się dowiedzieć zanim zaatakuję u kogoś kanał
[ Dodano: 2 Październik 2011, 13:25 ]A więc. Auto pojechało do ASO , wykręcili sanki i dokręcili jeszcze raz wsystko na locktite (czerwony) . Efekt natychmiastowy - stuki i trzeszczenia zniknęły.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
29 listopada 2011, 17:48
przez Przema
nie chcę tworzyć nowego tematu, u mnie również pojawia się czasami takie stukanie/przeskakiwanie ale też pojawia się niepokojący dźwięk, który bardziej drażni - jest to wycie dochodzące z przedniego zawieszenia przy głębszym skręcie, słyszalne przy małej prędkości zazwyczaj przy manewrowaniu po osiedlowych uliczkach, gdy kierownica jest skręcona , wycie mija z chwilą prostowania kierownicy do jazdy na wprost... czy pojawia się coś takiego u kogoś ?
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
30 listopada 2011, 09:50
przez Andre
sprawdz lozysko w kole
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
30 listopada 2011, 20:48
przez martines
Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
30 listopada 2011, 20:50
przez LoozaQ
Nie wiem jak u Was w autobusach ale w 1M to maglownice szlag trafiał gdy "wyło przy manewrach parkingowych"
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
1 grudnia 2011, 09:43
przez Andre
wspomaganie w 1p jest ellektryczne przy maksymalnych skreceniach na postoju buczy specyficznie, w 1m masz hydrauliczne wspomaganie.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
2 grudnia 2011, 12:01
przez Przema
Problem w tym że na postoju nie buczy, a w czasie jazdy niezależnie czy skręt w prawo czy w lewo np. w trakcie objeżdżania małego ronda przy głębszym skręcie wydobywa się głośne buczenie/wycie z przedniego zawieszenia...
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
2 grudnia 2011, 14:16
przez Andre
Andre napisał(a):sprawdz lozysko w kole
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
2 grudnia 2011, 20:16
przez Stackburn
martines napisał(a):Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.
Ja miałem coś takiego i w moim przypadku to były minimalnie luźne sanki. (dosłownie po 1/3 obrotu śruby)
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
19 grudnia 2011, 01:03
przez mlody bbm
Przema, poradziles sobie z tematem? mam dokladnie to samo u siebie, taki chrobot przy skrecie bylem u "mechanika" ale on oczywiscie nic nie znalazl...
dodam ze zawieszenie mam zrobione, tuleje gumy, zmienilem nawet przegub - problem pozostal... troche denerwujacy, bo tak to skrzeczy jak w jakims oplu kadecie
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
19 grudnia 2011, 07:50
przez Przema
Jak tylko coś będę wiedział dam znać, na razie nie miałem czasu się tym zająć... u mnie problem pojawił się już gdy Leo był praktycznie nowy, ale nie zdążyłem dojechać do ASO i problem sam znikł, teraz przy przebiegu 60tys. pojawił się znowu
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
27 grudnia 2011, 10:34
przez toma86
Dołączę się do tematu u mnie cos zgrzypi przy skrecaniu kierownicy w miejscu na postoju. Niby pierdół ale drażni jak w moim starym escorcie wszystko zgrzypiało przy skrecaniu ale działało

Co to moze byc panowie

Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
30 grudnia 2011, 19:42
przez Stackburn
Toma86 - Pierwsze sprawdź sanki czy się nie poluzowały.
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
31 grudnia 2011, 11:11
przez Leoo
Może wspomaganie?
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
26 lutego 2012, 13:13
przez Przema
Sanki dokręcone, wycie nadal występuje .
Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
26 lutego 2012, 14:14
przez toma86
a co to sanki może jakieś foto ?

Re: Niepokojący dzwięk

Napisane:
11 maja 2012, 08:04
przez wiechec89
Stackburn napisał(a):martines napisał(a):Witam. A u mnie dźwięk takiego pocierania gumy pojawia się przy kręceniu kierownicą na postoju bądź manewrach parkingowych. Czy to normalne? Może tak pracuje ten układ kierowniczy.
Ja miałem coś takiego i w moim przypadku to były minimalnie luźne sanki. (dosłownie po 1/3 obrotu śruby)
Wie ktoś może, które śruby należny dokręcić? Może jakieś foto?